Перебувати у кімнаті з сухим повітрям шкідливо для людини, зокрема для ваших легень та слизових. Тому ми і провітрюємо кімнати й офісні приміщення. Але цього інколи може бути недостатньо, оскільки оптимальна вологість у квартирі – 45-60%, а під час опалювального сезону цей показник неабияк зменшується.
Нормальна вологість дуже важлива для стану шкіри. Своєрідним бар’єром від алергенів та вірусів виступають наші слизові оболонки. А коли вони пересихають, то їхні захисні функції знижуються. Натомість вологість може знизити вірусне навантаження до алергенів, пилу та шерсті тварин. Про різновиди зволожувачів для повітря та як правильно їх обрати, розповідаємо у матеріалі.
ЯКИМИ БУВАЮТЬ ЗВОЛОЖУВАЧІ ПОВІТРЯ?
Зволожувачі повітря бувають парові, ультразвукові та комбіновані кліматичні системи.
Новим поколінням аксесуарів вважають ультразвукові зволожувачі, оскільки на відміну від парових, продукують холодне повітря. Також вони безшумні, що дозволяє використовувати їх у приміщеннях із дітьми. Такий ґаджет має металеву діафрагму, яка генерує високочастотну вібрацію, створює дрібнодисперсний прохолодний або теплий пар. Ультразвукові коливання вбивають безліч бактерій і вірусів шляхом руйнування їх клітинної структури. Такі пристрої не споживають багато електроенергії і практично безшумні під час роботи. Сьогодні саме цей тип зволожувачів повітря має найбільший попит серед споживачів.
Сучасні комбіновані зволожувачі з функцією іонізації ще й знезаражують повітря, очищають від пилу та забруднень. Натомість парові пристрої обладнані фільтрувальним елементом, фільтром або фільтрувальною подушкою, яка абсорбує воду з резервуара. Потім вентилятор штовхає прохолодне вологе повітря в кімнату. Вони мають функцію саморегуляції і підвищують вологість в приміщенні досить швидко і ефективно.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому електризується волосся?
ЯК ОБРАТИ?
Для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно врахувати особливості приміщення, у якому буде розташований пристрій. Рекомендують звертати увагу на те, щоб площа кімнати була трохи менше, ніж зазначено в характеристиках приладу. Якщо повітря сильно пересушене, то варто вибирати обладнання з високою продуктивністю.
Обирайте такий ґаджет, який імпонує за зовнішнім виглядом. Залежно від моделі зволожувача, в комплекті можуть бути різні фільтри, іонізатор тощо. Але це вже індивідуально: такі можливості є додатковою опцією. Він тільки доповнить інтер’єр кімнати і підкреслить індивідуальність дизайну.
ЕФІРНІ ОЛІЇ ДЛЯ ЗВОЛОЖУВАЧІВ
Ефірні олії, завдяки фітонцидам у складі, покращують роботу імунної системи та активізують захисні функції організму. Окрім того, важливо знати про основні правила застосування таких речовин.
- Зберігайте в недоступному місці від дітей та чотирилапих друзів.
- Не залишайте прилад у робочому режимі на ніч.
- Читайте склад: він повинен бути без хімічних добавок.
- Не перевищуйте дозу ефірної олії та не залишайте зволожувач повітря без нагляду на тривалий час.
- Якщо ви алергік, ретельно вибирайте ефірну олію і зважайте на алергічні складники.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як облаштувати однокімнатну квартиру у новобудові
«Скелети в шафі»: все про оформлення гардеробної кімнати
Don’t buy it: речі, які не варто купувати онлайн
Порятунок для шкіри: як правильно використовувати термальну воду