Чому електризується волосся?

Впевнені, що у кожної жінки була ситуація, коли вона знімає капелюх або шапку, а там все волосся «дибки». Коли намагаєтесь зробити зачіску, волосся неслухняно тягнеться за гребінцем, липне до щік та тріщить. Проблема електризації волосся актуальна в будь-яку пору року, проте згадуємо про неї лише восени та взимку, коли починаємо одягати теплі речі та головні убори. Чому електризується волосся та як правильно доглядати за ним, щоб уникнути цієї проблеми? Розповідаємо у матеріалі.

ЧОМУ ЕЛЕКТРИЗУЄТЬСЯ ВОЛОССЯ?

У холодну пору року простежується хронічна нестача вологи у повітрі, що призводить до накопичення статичної електрики й негативно впливає на стан волосся. Найчастіше від електризації страждає сухе й ламке волосся.

Статична електрика найчастіше виникає в результаті тертя однієї поверхні об іншу. Наприклад, коли ми розчісуємо волосся або коли воно торкається головного убору. Під час тертя відбувається перерозподіл електронів, внаслідок чого один предмет отримує позитивний заряд, а інший – негативний. Як відомо, заряди з різними знаками притягуються (це пояснює, чому волосся тягнеться до гребінця). Але саме ж волосся, отримує однакові заряди, тому за законами фізики відштовхується одне від одного. Звідси і виникає ефект неслухняного волосся, що розлітається в різні боки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як доглядати за волоссям у холодну пору року?

Як доглядати за волоссям у холодну пору року?

ЩО СПРИЧИНЯЄ ЕЛЕКТРИЗАЦІЮ?

На цей процес впливають і зовнішні фактори, і внутрішні. До зовнішніх можна віднести перепади температури, переохолодження голови й потрапляння на волосся снігу й дощу, гаряче повітря від фену, сухість повітря в приміщенні, постійне миття голови гарячою водою, неправильно підібраний гребінець, тертя об синтетичні кофти, светри, сукні та головні убори з бавовни та акрилу.

До внутрішніх належать недостатність вітамінів та мікроелементів в організмі, захворювання щитоподібної залози та недостатнє вживання води. Рекомендуємо контролювати показники загального та біохімічного аналізу крові й вітаміну D та коригувати дефіцит разом з лікарем. А також не забувайте зранку випити склянку води. Ваша шкіра й волосся неодмінно вам подякують.

 

 

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВОЛОССЯМ, ЩОБ ВОНО НЕ ЕЛЕКТРИЗУВАЛОСЬ?

  1. Більше зволоження. використовуйте зволожувальні шампуні й не забувайте наносити кондиціонер після кожного миття. Один-два рази на тиждень робіть зволожувальну маску.
  2. Тепла, а не гаряча. Мийте теплою, а не гарячою, водою, а ополіскуйте прохолодною.
  3. Натуральні матеріали. Надавайте перевагу рушникам з натуральних тканин, уникайте енергійного розтирання волосся та шкіри голови.
  4. Натуральна щетина. Обирайте гребінці з натуральною щетиною. Вони знімають статичну електрику й чудово розплутують волосся. Якщо маєте жирний тип шкіри голови, зверніть увагу на спеціальні гребінці з іонізацією.
  5. Прохолодний режим. Сушіть волосся на прохолодному режимі, а краще – придбайте фен з іонізацією. Він не тільки допоможе забути про статичну електризацію, а й знизить ламкість волосся та покращить вигляд зачіски.

6. Без спирту. Якщо користуєтесь засобами для укладки, обирайте ті, які не містять спирту у складі. Його вміст може пересушувати волосся.

7. Одягайте головний убір із шовковою чи атласною підкладкою.

А ЯК ЩОДО АНТИСТАТИКА?

Спреї-антистатики для волосся – це більше про маркетинговий хід, ніж про допомогу волоссю та усунення головної причини електризації. Деякі стилісти рекомендують озброїтись базовою сироваткою та незмивним доглядом. Проте основне залишається незмінним: правильний догляд, максимальне зволоження та натуральні матеріали – запорука успіху.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Гаряче VS холодне: як правильно сушити волосся феном

Як боротися з постковідним випадінням волосся?

Як правильно користуватися маскою для волосся?

Посічені кінчики волосся: рятувати, стригти чи доглядати

Як доглядати за хвилястим волоссям?

ТВЕРДИЙ VS РІДКИЙ: чому варто спробувати твердий шампунь для волосся

Без сорому: чому не варто приховувати сиве волосся

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР