заздрість

Заздрість: негативна риса чи мотивація?

Щодня ми гортаємо стрічку інстаграму та дивимося на успіхи інших людей, їхні щасливі сім’ї, естетичні сніданки, їхні подорожі, домашніх улюбленців, дорогоцінні покупки та процедури у найкращих салонах. Крадькома виникає неприємне відчуття, дискомфорт та заздрість.

зелений мейк

У подкасті «Простими словами» від The Village Україна Марк Лівін та Ілля Полудьонний міркували на тему заздрості і дійшли до висновку, що у нашій культурі заздрість вважається «поганим почуттям». Тому перша реакція на власну заздрість – запхати її подалі, ніби нічого й не сталося, а не обмірковувати та досліджувати її. Таке заперечення або самозасудження – дуже поширені реакції.

 

Енергії заздрості зазвичай достатньо, щоб зрозуміти, яка потреба залишилася незадоволеною, а потім розробити хоча б приблизний план дій для її задоволення. Що таке заздрість? Як перетворити її на мотивацію до дій? Читайте у нашому матеріалі.

ЗГАДАЙТЕ, ЧОГО ВИ ВЖЕ ДОСЯГЛИ

У момент, коли ви відчули заздрість, закрийте очі на декілька секунд. Уявіть, що в мить, коли ви розглядаєте чийсь блискучий пост, хтось інший дивиться на ваш акаунт, бажаючи опинитись на вашому місці. Мати такий же досвід, розум, кмітливість, смак, розмір грудей, врешті-решт. Трава завжди зеленіша за чужим парканом. Тому об’єктивно оцінюйте свої досягнення і частіше згадуйте про них.

костюм

ВИЗНАЧТЕ ПРИЧИНУ ВАШОЇ ЗАЗДРОСТІ

Оцініть повну картину вашого життя і дослідіть джерело незадоволення. Чому саме ви заздрите? Кар’єрі? Відносинам? Можливості подорожувати? Фінансовому становищу? Просто загальному почуттю щастя? Якщо ви зможете усвідомити, чого вам не вистачає, прийде розуміння того, до чого прагнути. Єдиний шлях змінити ситуацію – знати й усвідомлювати, що ви хочете змінити.

заздрість

ОЦІНІТЬ ШЛЯХ УСПІХУ ТІЄЇ ЛЮДИНИ, ЯКІЙ ЗАЗДРИТЕ

Поміркуйте, як об’єкт вашої заздрості досягнув того, про що ви мрієте. Що заважає вам досягнути того ж? Насправді ви ж не вважаєте, що ця людина була останньою на планеті, яка «заслужила» на цей Порш або весілля у Марокко. Абстрагуйтесь від негативу і вмійте порадіти за інших. І обов’язково запитайте, як він\вона досягнули того, чим ви захоплюєтесь. Всі полюбляють ділитись своїми історіями успіху.

ВИЗНАЧТЕ ТРАЄКТОРІЮ ВЛАСНОГО ШЛЯХУ

План – це завжди правильне рішення. Яким би сферам життя ви не заздрили, складіть власний маршрут на шляху до омріяної суми, посади чи покупки. Зберіть інформацію від людей, які у ваших очах є успішними та приступайте до дій. Наприклад, ви хочете стати директором відділу онлайн-маркетингу, для чого вам потрібно: а) пройти курси з аналітики та оптимізації; б) регулярно моніторити відповідні тренди і ресурси; в) оновити резюме; г) проінформувати керівництво про свої наміри; д) отримати місце менеджера відділу.

ФІКСУЙТЕ СВОЇ НОВІ ДОСЯГНЕННЯ

Не забувайте хвалити себе та тішити себе приємними речами за проміжні досягнення на шляху до мети. Звикайте пишатися маленькими перемогами. Якщо ви декілька років застрягли та не знали куди рухатись далі, а сьогодні оновили резюме і записалися на співбесіду, вас можна привітати – крига скресла! І нехай цей маленький успіх не схожий на той, який висвітлюють у соцмережах, але привід пишатися ними завжди є.

поза для фото
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР