Хочете встигати все і всюди, почати читати нову книгу і вчити іноземну мову, спробувати в’язати і піти на курси фотографа, але вашого ресурсу вистачає лише на роботу чи на хатні справи? Якщо ви відчуваєте достатню вмотивованість, однак вам бракує часу й концентрації для початку чогось нового, радимо подумати про те, які речі вам реально заважають підкорювати нові вершини. Зокрема, виділяють декілька звичок, властивих багатьом людям, які зменшують продуктивність і змушують нас прокрастинувати.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 ранкових ритуалів, які допоможуть зробити день продуктивним
Звичка перевіряти телефон кожні кілька хвилин
У сучасних реаліях складно уявити свою щоденну рутину без ґаджетів, а особливо, коли за минулий рік ми стали перевіряти стрічку новин без зупину. Однак, щоразу, коли ви відволікаєтеся на перевірку повідомлень або новин у соцмережах, ви збиваєтеся з концентрації і заважаєте своїй продуктивності.
Щоб зменшити час, проведений у телефоні, вимкніть звукові повідомлення на девайсі, які привертають вашу увагу і змушують тягнутися до ґаджету. Також, щоб не спокушатися на перегляд екрану смартфона, встановлюйте для себе рамки, наприклад, не дивіться в бік телефону протягом години або поки не виконаєте важливе завдання.
Неорганізованість
Безлад на робочому столі, десятки повідомлень у робочій пошті, які варто додати до спаму, купа зайвих речей у гардеробі – суцільна неорганізованість, яка відбиває бажання робити щось іще. Неможливо досягти успіху в якій-небудь справі без порядку на робочому столі, планування і контролю завдань.
Вихід є – виділіть окремий день для прибирання, сортування та викидання того, що вам більше не потрібне. Чистий простір надихає на нові ідеї і підвищує продуктивність. Крім того, розсортуйте папки і документи на комп’ютері, встановіть програму з контролю за виконанням завдань, наприклад, Basecamp, Trello, Worksection, Asana і так далі.
Життя без розкладу
Якщо ви покладаєтеся лише на власну пам’ять, а у висновку в останній момент згадуєте про важливу зустріч – вам терміново потрібно навчитися формувати розклад на день або на тиждень. Така звичка допоможе покращити власний тайм-менеджмент і ви точно пам’ятатимете про те, якого числа день народження у вашого боса.
Тому не лінуйтеся і виділіть ввечері 30 хвилин на те, щоб спланувати майбутній день. Щонеділі ввечері можете скласти приблизний план наступного тижня.
Ви не вмієте відмовляти
Проблема з невмінням сказати «ні», коли цього так хочеться, є дуже поширеною. Однак постійне бажання йти назустріч колегам, рідним, друзям чи знайомим може зіграти з вами у злий жарт. Зайнявшись декількома справами одночасно, ви ризикуєте не закінчити якісно жодної з них. Або працюючи над чужим проєктом, ризикуєте не встигнути виконати свій. Навчіться говорити «ні». Реально оцінюйте власні можливості і зважайте на свої бажання.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Без зволікань: як перестати прокрастинувати і робити все вчасно
Скільки потрібно рухатися, якщо у вас сидяча робота?
«Весь час втомлююсь»: ознаки хронічної втоми та методи боротьби з нею