Лучан запрошують на покази української анімації 1960-1990-х від MOT та «Довженко-Центру»

23 липня в MOT у Луцьку відбудуться покази «Ніжне, пристрасне, палке» – добірки з семи українських анімаційних фільмів 1960-1990-х років, створених студією Укранімафільм. Усі стрічки об’єднані темою кохання, проте представлені у різних форматах: у добірці є реалістична лялькова анімація, об’ємна в техніці оригамі та класична мальована.

«На глядачів чекає перше екранне втілення Мавки з «Лісової пісні» Лесі Українки –  містична й трагічна історії перетворення дівчини на дерево, легенда про Кримські гори, романтика цирку, іронічна поезія Івана Драча, історія про ніжне кохання Ведмедя та Жабки чи ненаписаний лист про кохання у ритмі джазу», – розповідають про добірку в «Довженко-Центрі».

 

Що показуватимуть: 

 

Кримська легенда

1969, Алла Грачова, 10 хв 

Анімаційне зображення легенди про виникнення Ведмідь-гори, що розташована на Південному березі Криму. Мінімалістичне та майже графічне художнє втілення підкреслюють ліризм історії про любов, втрату та довгі очікування.

Художник картини Радна Сахалтуєв здебільшого спеціалізується на гротеску та іронічних карикатурах, які він створював у співавторстві з режисером Давидом Черкаським. У «Кримській легенді» він створив нетипову для себе витриману та елегантну картинку, оперуючи кількома основними кольорами і прибираючи з кадру всі зайві деталі.

Біла арена

1987, Ірина Гурвич, 9 хв

Фільм розповідає про дивовижний цирк, у якому виступають білосніжні артисти і тварини. Проте за лаштунками відбуваються справжні людські драми: білий клоун безнадійно закоханий у повітряну гімнастку, котрій милий серцю зовсім інший.

Режисерка Ірина Гурвич проекспериментувала з мультиплікаційними техніками й використала у фільмі об’ємну анімацію, де персонажі та декорації створені з тонкого білого паперу методом оригамі. Важливе драматургічне та композиційне значення у фільмі також відіграють світлотіньові рішення.

Осінній вальс

1989, Юрій Скирда, 9 хв

Мелодрама про кохання невеселої жабки та ведмедя-балагура. Наближається зима, й герої вимушені розлучитися. Ведмідь намагається якось підбадьорити свою меланхолійну компаньйонку, проте все марно. Одного разу з парою трапляється прикрий випадок, який мотивує героїню нарешті проявити всю свою ніжність та турботу.

Режисер Юрій Скирда поєднав у фільмі лялькову та мальовану акварельну анімацію, створивши ліричну атмосферу осіннього лісу, який готується до довгого зимового сну.

Лісова пісня

1976, Алла Грачова, 18 хв

Екранізація однойменної п’єси Лесі Українки. Лірична драма про любов Мавки до звичайного хлопця Лукаша.

Режисерка Алла Грачова, працюючи в техніці перекладки, експериментувала з ракурсами та масштабами. Вона перемежувала в одному кадрі подвійні-потрійні експозиції – це дало їй змогу показати паралельно дії, які відбуваються у реальному світі та у світі мрій і спогадів.

Ненаписаний лист

1985, Євген Сивокінь, 8 хв

Що написати, коли хочеться про все розповісти в найменших деталях, але боїшся, що не отримаєш відповідь? Анімаційна історія про те, як багато значив у житті люблячої пари лист, який так і не побачив світ.

У стрічці палітра людських почуттів оживає за допомогою витончених образів, малюнків та мелодійності.

Тополя

1996, Валентина Костилєва, 9 хв

Екранізація однойменної поетичної балади Тараса Шевченка 1939 року.

Молода селянка закохується у козака, але той їде на війну. Дівчина все ще сподівається, що він повернеться, натомість матір знаходить для неї старого багатія. Дівчина не хоче йти заміж і звертається за допомогою до ворожки, яка дає дівчині чаклунське зілля. Якщо випити його на світанку, а коханий ще досі живий, – він має з’явитися, коли ж ні, – навіть ворожка не наважується.

В анімаційному фільмі режисерка Валентина Костилєва звернулася до методу лялькової анімації. Вона надзвичайно тонко й деталізовано показала емоції персонажів: у певних моментах здається, що лялька справді плаче чи переживає відчай та жах.

Секрет приворотного зілля

1980, Євген Сивокінь, 9 хв

Анімація, створена за мотивами поеми Івана Драча «Дід Любимененепокинь».

Історія про діда, який знався на різних травах та приворотах. Люди приходили до нього поночі за своїм щастям і майже всім  він допомагав знайти свою пару. В чому ж секрет приворотного зілля від діда і кому воно ніяк не могло допомогти – можна дізнатися, переглянувши стрічку.

 

Усі кошти із продажу квитків на показ ідуть у фонд МОТ, мета якого – відновлення культурних інституцій, пошкоджених внаслідок російської агресії. 

Кількість місць обмежена.

Вартість квитка – 150 грн. Замовити можна ЗА ПОСИЛАННЯМ. 

 

Правила відвідування

  1. Вхід на подію лише за попередньо купленим онлайн-квитком на сайті Concert.ua.
  2. У разі повітряної тривоги у Луцьку всі відвідувачі мають залишити приміщення та пройти до найближчих місць укриття. Одне з таких – Драматичний театр, за адресою Театральний майдан, 1. 
  3. Працівники МОТ можуть попросити вас залишити в гардеробі верхній одяг, парасольки, великогабаритні сумки та рюкзаки. 
  4. Працівникам МОТ надається право поверхневого огляду сумок та рюкзаків на вході до експозиції.
  5. У просторі МОТ заборонено:

– приносити будь-які види зброї та піротехніки, колючі та ріжучі предмети, газові балончики, аерозолі, отруйні, хімічні та інші речовини; 

– заходити до виставкової зали з великогабаритними речима, їжею та напоями; 

– курити та вживати алкогольні та слабоалкогольні напої у просторі; 

– здійснювати професійне та комерційне фото- та відеознімання без отримання дозволу від команди don’t Take Fake.

  1. Команда проєкту та працівники МОТ можуть відмовити у доступі в простір відвідувачам, які не дотримуються вищезазаначених правил, перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, агресивно поводяться або несуть загрозу іншим відвідувачам.
  2. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідудувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити на перший поверх експозиції та спеціальні події, а за необхідності скористатися спеціально облаштованою вбиральнею.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Модуль тимчасовості» у Луцьку: графік роботи та екскурсій

Найбільший арт-проєкт року МОТ переїжджає до Луцька

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j