Що почитати у вересні: книжкові новинки видавництва Vivat

Видавництво Vivat входить до трійки найбільших видавництв України за сумарним накладом та за кількістю виданих книжок. Наразі сукупні тиражі Vivat сягнули біля 20 мільйонів примірників.

Раді запропонувати до вашої уваги новинки вересня 2023 року.

 

Нонфікшн
Ніколь Ле Пера «Сяйво свідомого «я»

Життя в режимі автопілота, фізичне безсилля, емоційна нестабільність, розгубленість, відстороненість – це реальність багатьох людей. Ще дітьми ми переймаємо певні шаблони поведінки, поступово втрачаючи зв’язок із внутрішньою системою координат. Відтак застрягаємо в травматичному досвіді, тривогах, стресах, співзалежних стосунках, віддаляючись від тієї особистості, якою хотіли стати. І тут на допомогу приходять методи холістичної психології – найкраще від психології, нейронауки та духовних практик. Тож усе, що вам потрібно, – свідоме «я», бажання копати й готовність застосовувати правильні інструменти задля покращення власного добробуту.

Про авторку

Ніколь ле Пера – американська психологиня та психотерапевтка. Навчалася в Корнельському університеті, Новій школі соціальних досліджень, у Філадельфійській школі психоаналізу.

 

Майкл Шур «Як бути досконалим. Правильні відповіді на всі етичні запитання»

«Етика? Пахне чимось нудним… Зараз повчатимуть, як жити», – можливо, скажете ви. Але ця книжка не така! Її автор не зарозумілий професор і не високочолий інтелектуал, а просто хлопець, охочий розібратися, чи все гаразд із його етичним життям, чи може він стати кращою людиною та як саме. Майкл Шур починає з дуже конкретних

  • легких запитань на кшталт: «Чи можна бити друга в обличчя?», «Чи варто збрехати подрузі та похвалити її жахливу блузку?», «Чи повертати продуктовий візок з автостоянки в супермаркет?».

Продираючись крізь хитросплетіння уявних етичних експериментів та проблемних ситуацій із власного життя, автор підіймається до все більш складних та контроверсійних тем, які складають актуальне етичне тло наших днів.

Книга стане у пригоді всім, хто цікавиться етикою, практичною філософією, моральним самовдосконаленням, сучасними етичними дискусіями, шанувальникам телевізійної творчості Майкла Шура, а також широкому колу читачів.

 

В’ячеслав Халанський «Запал без вигоряння. Як завершити цикл стресу, працювати до сподоби й жити щасливо»

Існує хибна думка, що вигоряння – це «хвороба» лінивих і неуспішних людей. Натомість вигоряють керівники великих компаній, топменеджери, бізнесмени, лікарі, зірки світового масштабу. Виснажує надмір робочих обов’язків, які вони виконують упродовж ненормованого робочого дня. Як зрозуміти, що ви (ваші підлеглі) емоційно вигоріли? Чому нормально зраджувати надії начальника та прохати про допомогу? Де шукати мотивації та щастя під час війни? Відповіді – на цих сторінках. А ваш піковий рівень стресостійкості та психологічного добробуту вже не за горами.

Про автора

В’ячеслав Халанський – відомий психолог та психотерапевт, представник третьої Віденської школи психотерапії. Працює в методі «Екзистенційний аналіз та логотерапія» в реєстрі Української Спілки Психотерапевтів.

 

Тетяна Вишко «Дихай і живи. Як опанувати себе в кризових ситуаціях»

Посібник «Дихай і живи» повертає до життя через любов. До нормального життя. Попри війну.

Ці ефективні психологічні техніки та вправи можна застосовувати, коли йдеться про тривогу, стрес, ПТСР, психологічну травму, втрату, провину вцілілого, депресивні стани. А що почасти книжку написано як діалог психологині з клієнткою, то замість нудьги від сухої теорії читач відчуває присутність у своєму житті психолога, з яким можна «на ти» і який запитує «Як ти?».

Про авторку

Тетяна Вишко – українська психологиня та психотерапевтка, консультує у методі позитивної психотерапії. Здобувала освіту у КНУ імені Тараса Шевченка, стала членкинею Української асоціації позитивної психотерапії, проходила численні професійні курси та тренінги закордоном.

 

Олена Солодовнікова «Тривожні розмови про перемогу»

Повномасштабна російсько-українська війна змінила Україну, а разом із нею – увесь світ. Нині саме від українського майбутнього залежить доля людства. Тому і всередині нашої країни, і на міжнародному рівні точаться розмови про те, чи доцільно після звірств окупантів вибудовувати дипломатичні відносини з державою-терористом? За допомогою яких механізмів впливати на росіян, якщо санкції майже не працюють? Яких помилок припустилася світова спільнота, дозволивши повномасштабному вторгненню відбутися? Чи повернуться біженці на

Батьківщину після перемоги?

Ця збірка інтерв’ю – спроба знайти відповіді на складні, але важливі питання, спроба зібрати голоси українських та іноземних інтелектуалів, дипломатів, режисерів, акторів, музикантів, військових. У книжці ви почуєте голоси Леха Валенси, Сергія Корсунського, Ігоря Осташа, Славенки Дракулич, Кристини Курчаб-Редліх, Зази Буадзе та ще багатьох тих, хто тут і сьогодні з тривогою, але й вірою говорить про майбутню перемогу України.

Про авторку

Олена Солодовнікова – українська тележурналістка й редакторка, авторка документальних фільмів. Свою діяльність з 2014 року присвятила висвітленню російсько-української війни, її передумов та обставин.

 

Художня література

Серія Vivat класика

Валер’ян Підмогильний «Невеличка драма»

Валер’ян Підмогильний хотів написати роман, у якому майстром корабля буде жінка. І написав «Невеличку драму» – роман про нові взаємини, новий побут, нову мораль і вічні питання, які постають у несподіваних учудненнях доби технічного прогресу. Шалена ірраціональна пристрасть чи холодний раціональний розрахунок – хто вийде переможцем із двобою? Підмогильний майстерно розігрує на камерній сцені невеличку драму, назва якій – життя. Це один з найкращих філософських романів в українській літературі ХХ сторіччя.

Про автора

Амбітний, талановитий франт Валер’ян Підмогильний немов магнітом приваблював людей навколо себе. Вийшовши з самих низів суспільства, не маючи фундаментальної освіти, він досяг вершин слави письменника ще бувши молодим чоловіком. Але такому діаманту, який підносить українську літературу до філософських вершин, не було місця у світі союзу рад. Життя Підмогильного обірвала куля московських катів в урочищі Сандармох. Серія «Vivat класика» повертає читачам один із найвизначніших його творів – «Невеличку драму».

 

Серія Vivat класика

Володимир Винниченко «Рівновага»

Хочете побувати в Парижі початку ХХ століття? Поглянути на місто очима письменника – модерніста й провокатора? Любите мистецькі роздуми і водночас легке читання? Роман «Рівновага» і оповідання «Тайна» Володимира Винниченка – про життя і смерть, кохання й ненависть, мистецтво і мораль. Про ризиковані експерименти, непрості стосунки й любовні трикутники. Про революціонерів і емігрантів, які жили, любили й гинули під небом Парижа і дахами Монмартру.

Про автора

Ім’я Володимира Винниченка – як прозаїка й драматурга, так і політика й громадського діяча – має бути добре знайоме кожному українцеві чи українці. Серія «Vivat класика» відкриває нам його маловідомі твори, щоб ми могли новим поглядом побачити й гідно оцінити вклад письменника у літературний процес на початку ХХ століття. Лідер, яскрава особистість, неформал, чиї думки та спосіб життя випереджали час як мінімум на 50 років – хто такий Володимир Винниченко? Дізнатися можна, в тому числі й читаючи його прозу.

 

Фріда Мак-Фадден «Служниця»

Міллі Келловей втомилася жити в автівці та харчуватися сандвічами, тому радо погодилася працювати служницею у Вінчестерів. Відтепер у неї буде власна кімната, пристойна зарплатня і з’явиться шанс нарешті змінити життя. У Міллі є таємниця, яку вона ретельно приховує. Але жінка навіть не підозрює, чого не розголошують її роботодавці. Щодня Міллі наводить лад у будинку, готує смачну їжу, пере, але стосунки з украй знервованою Ніною Вінчестер напружені. Згодом Міллі дізнається про неї дещо, від чого в жилах стигне кров. Невже ця жінка здатна на таке? І як Ендрю Вінчестер, цей просто ідеальний чоловік, вживається зі справжньою психопаткою? Коли Міллі збагне, що втрапила в пастку, буде вже запізно.

Про авторку

Фріда Мак-Фадден стрімко увірвалася в літературу з неочікуваним бекграундом – за освітою вона є лікаркою. Її психологічні трилери здобувають славу з обох боків Атлантики, однак на її Батьківщині спричинили справжній фурор. Роман «Служниця» став бестселером за версіями New York Times, USA Today і Amazon.

 

Лорен Ґрофф «Матінка»

Марі де Франс було лише сімнадцять, коли її вигнали з королівського двору. Дебелій байстрючці годилося бути не придворною леді, а пріоресою в бідному англійському абатстві. Так волелюбна Марі опинилася у світі, де панують послух, обов’язок та молитва. «Матінка» – це захоплива історія про амбітну та чуттєву пріоресу, геніальну стратегиню, дипломатку, поетку, захисницю жінок, у душі якої проросла віра. Насамперед – віра в себе.

Про авторку

Одна з найцікавіших профеміністичних авторок сучасності, Лорен Ґрофф, пише на складні й емоційно важкі теми, ті, які стосуються ролі жінки в різний час та її права на власне бачення свого життя. Закінчила Університет штату Пенсільванія та аспірантуру в Єльському університеті. Кожна з її книжок не лише мають успіх у публіки, але й високо оцінені критиками й нагороджені професійними відзнаками. Дебютна (!) книжка була номінована на Пулітцерівську премію.

 

Видання для дітей
Всеволод Нестайко «Неймовірні детективи. Таємничий голос за спиною»

Женя Кисіль – звичайнісінький київський школяр. Ніяких тобі пригод, небезпек, запаморочливих несподіванок… Аж раптом загадково зникає його найкращий друг – Вітасик! У школі починається справжній рейвах. Хіба ж усидиш на місці, коли твій друг, можливо, у смертельній небезпеці? Аби врятувати Вітасика, Женя Кисіль починає власне розслідування…

Про автора

На книжках уславленого дитячого письменника Всеволода Нестайка виросло не одне покоління українців. Це класик літератури, чиї знані «Тореадори з Васюківки» підкорюють дітлахів особливим гумором і захопливими пригодами, автор понад сорока книжок для дітей та дорослих (оповідань, повістей, романів, п’єс), які перекладали багатьма мовами, володар численних українських та закордонних премій.

 

Б.Б. Олстон «Амарі та велика гра»

Знайшовши свого брата та врятувавши весь надприродний світ, Амарі Пітерз була переконана, що її перше літо в ролі молодшого агента пройде легко. Та через сувору антимагічну програму грізного нового головного міністра, запекле суперництво молодших агентів і прокляття її брата Квінтона, яке постійно посилюється, клопотів у Амарі хоч відбавляй. Тому, коли таємна Ліга магів пропонує їй шанс стати новим лідером і виступити на захист чарівників, дівчина відмовляється. Авжеж, і без того достатньо турбот! Проте її відмова дозволяє виступити комусь іншому, чарівнику з небезпечними планами щодо Ліги. Цей виклик розпочинає Велику гру, змагання, яке вирішить, хто стане наступником Братів ночі та визначить майбутнє роду чарівників.

Про автора

Книжки американця Б. Б. Олстона підкорили списки бестселерів серед підліткового фентезі. Його дилогія (поки) Amari and the Night Brothers та Amari and the Great Game принесла письменнику 1 місце у топі серед авторів за версією видання New York Times і премії від YA Book та Barnes & Noble Children’s.

 

Катерина Єгорушкіна «Історії друзів із Горішкових Плавнів»

Мешканці Горішкових Плавнів готуються до зимівлі. Хтось із них спатиме до весни, хтось зустрічатиме Новий рік, ліпитиме снігосов, снігобілок і снігоконей, а хтось помандрує зимувати до Нової Ґвінеї. Звірята такі не схожі одне на одного, тому мають різні звички, потреби та страхи. Однак це не заважає їм дружити й через дружбу пізнавати себе та тих, кого вони люблять. Сміливі й сором’язливі, надчутливі й трохи дивакуваті, герої цієї книжки навчать дітлахів дослухатися до власних і чужих емоцій, казати «стоп» і просити вибачення, бути щирими й чесними з друзями, поважати їхні особливості та смаки. А після кожної оповідки завітайте на гостину до Совиної Порадні: тут удосталь чарівних рецептів і добрих порад для дітей, батьків та всіх, хто хоче опанувати мистецтво дружби.

Про авторку

Катерина Єгорушкіна – українська поетка та письменниця, членкиня Національної спілки письменників та Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації. Авторка прозових та поетичних збірок, книжок для дітей, які були відзначені багатьма преміями. Казкотерапевтка з понад п’ятнадцятирічним досвідом, написала серію книжок «Казкотерапія» і «Музична казкотерапія для малят». Вела на радіо програму «Чарівний світ казок» на радіо «Марія», створила проєкти «Майстерня доброї казки», «Дитині – подарунок, солдатові – життя» та «Посилки Доброти».

 

Сашко Дерманський, Тетяна Копитова «Клуб врятованих. Непухнасті історії»

Ця книга виходить у партнерстві з організацією UAnimals і 5 гривень від продажу кожного примірника буде спрямовано на порятунок тварин. Кіт Потап не дуже вірив у людей, а ще менше в дива. Собачка Жужа мало не стерла лапки, долаючи кілометри в пошуках безпечного місця. Кінь Оскар боявся заснути, а оленятка дуже лякали гучні звуки… Герої цієї книжки здолали чимало перешкод, але не втратили надії. Це оповідки про дружбу між тваринами й людьми, про віру в перемогу, а також про вірність, що долає всі перешкоди на шляху до тих, кого ми любимо. А ще про відповідальність перед тими, хто став невіддільною частиною нашого життя.

Про авторів

Сашко Дерманський – український дитячий письменник, пише здебільшого прозу, але в доробку має і поезію для малюків. Лауреат численних премій, серед яких «Коронація слова», «Золотий лелека» і «Книга року». Його найпопулярніші твори: «Чудове Чудовисько», «Король буків, або Таємниця Смарагдової Книги», «Царство яблукарство», «Корова часу», «Казки Дракона Омелька» тощо.

Тетяна Копитова – професійна ілюстраторка дитячої літератури, має у своєму творчому доробку понад 50 книжок, виданих не лише в Україні, а й Європі та США.

Сайт: vivat-book.com.ua

Instagram: @vivat_book

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Це все про любов: романтична добірка від Vivat

Що почитати у серпні: книжкові новинки видавництва Vivat

Що почитати: новинки від українських авторів у видавництві Vivat