Що таке ментальна карта Луцька і як вона формує нові бренди?

У рамках першого урбаністичного дослідження Луцька фахівці зібрали думки місцевих мешканців і сформували ментальну карту районів міста. Про це пишуть algorytm.ngo.

У майбутньому така інформація допоможе організувати комфортне проживання в усіх без винятку мікрорайонах міста. Проте вже зараз таке дослідження зацікавило багатьох лучан, зокрема – місцевих маркетологів, які використали ментальну карту для створення нового бренду.

Довідково. Проєкт Urban Vision Lutsk реалізують ГО Urban Reform та ГО Місто.Перезавантаження за ініціативи та фінансування ГО «Алгоритм дій» та за сприяння Луцької міської ради.

 

Що таке ментальна карта?

Ментальна карта міста – це те, як його бачать самі мешканці. Це не географічне відтворення реальності в масштабі, а емоційне сприйняття місцевості людьми, які тут живуть.

«Людина завжди ідентифікує себе з якимось фізичним простором, їй важливо ознаковуватися і мати прив’язку до певної локації. Це частина тебе і твоєї ментальності. Багато серед моїх знайомих, які живуть по всьому світу, і досі кажуть про себе: «Я – з 33-го». Навіть не просто з Луцька, а – з 33-го! Я з 4 до 10 років жив в районі Гнідави, потім переїхав на Київський майдан, але досі себе ідентифікую як – з Гнідави. Така ідентифікація зазвичай формується в дитинстві. Садочок і школа – фактично, найдовший стабільний період в житті, і цей період настільки вкорінюється, що стає частиною тебе», – розповідає Тарас Пахолюк, архітектор ГО «Місто. Перезавантаження» та проєкту Urban Vision Lutsk, зокрема, і співавтор Ментальної карти районів Луцька.

Саме через емоційне сприйняття в місті часто залишаються неформальні історичні назви. У Луцьку немає офіційного поділу на райони, проте багато його частин місцеві досі називають за назвами колишніх сіл, які тут були: Гнідава, Кічкарівка, Красне, Теремно. Та ж історія, наприклад, із районом ГПЗ: сам завод давно змінив назву і свого часу навіть штучно пробували використовувати україномовну абревіатуру ДПЗ (державний підшипниковий завод замість «государственного»), проте – не прижилося.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 ідей для розвитку Луцька: результати першого урбан-дослідження

 

Ментальна карта районів Луцька, створена у межах проєкту Urban Vision Lutsk
Як самоідентифікація формує бренди?

Ментальна карта районів Луцька зацікавила місцевих маркетологів. Шукаючи рішення для назви бренду нового житлового комплексу, вони вирішили використати тему емоційної прив’язки людей до району проживання. І, відповідно – назвали ЖК, відштовхуючись від того, як місцеві окреслюють цю територію.

«З погляду маркетингу будівельних проєктів надважливою є локація. Як кажуть деякі девелопери, у будівництві важливі три речі: location, location і ще раз location. Але крім функціональних переваг локація може виявитися вигідною в плані майбутньою промоції. Тому ми по-партизанськи використали інформацію з дослідження та одягнули її у бренд. Основою для брендингу стала назва району з ментальної карти «За модерном» і відповідно ЖК отримав неймінг Модерніст», – розповів директор з маркетингу Partyzan Agency Микола Жичук.

Микола Жичук під час лекції в центрі Дія.Бізнес у Луцьку
Микола Жичук

Маркетологи запропонували забудовнику декілька назв, проте лише одна стосувалася прив’язки до локації. Крім того, назва ЖК Модерніст перегукується із сучасним стилем в мистецтві та архітектурі. Не зволікаючи замовник обрав саме цей варіант.

«Назва дуже класно поєднала в собі зрозуміле фізичне розташування комплексу та легкість її запам’ятовування. Житловий комплекс знаходиться поруч із міжнародним холдингом «Модерн Експо», якщо простою мовою лучан – «масив за Модерном». А також назва підкреслила індивідуальність серед пропозицій на ринку первинної нерухомості не тільки нашого міста Луцьк, але й України», – коментує менеджерка із продажів ЖК «Модерніст» Уляна Шверид.

Візуалізація ЖК Модерніст
Візуалізація ЖК Модерніст
Для чого потрібні мікрорайони?

Автори урбаністичного дослідження підкреслюють, що завдання ментальної карти – не лише зібрати уявлення лучан про місто та емоційну прив’язку до конкретних мікрорайонів.

«Наше завдання – виявити самоідентичність кожного мікрорайону і зробити так, щоб мешканці могли тут жити повноцінно, без потреби їхати в сусідній мікрорайон за продуктами, якоюсь послугою чи щоб відпочити. У місті має бути не єдиний центр, а й субцентри. Для того, щоб виконати це завдання, потрібно в першу чергу правильно ідентифікувати мікрорайони і зрозуміти, які особливості вони мають», – каже Тарас Пахолюк.

Тарас Пахолюк на дизайн-грі в межах проєкту Urban Vision Lutsk
Тарас Пахолюк на дизайн-грі в межах проєкту Urban Vision Lutsk

Нагадаємо, у Луцьку триває перше урбаністичне дослідження. Наразі уже сформована Концепція розвитку центру, зараз розробляється майстер-план. Попередньо його презентація запланована на кінець року.

ГО «Алгоритм дій»:
Facebook: ГО «Алгоритм дій» І NGO Algorithm of Actions

Instagram: @algorytm.ngo

@urbanreforms

@misto.reboot

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

5 ідей для розвитку Луцька: результати першого урбан-дослідження

Лучан запрошують долучитися до опитування про розвиток Старого міста

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j