У Луцьку відбулась лекція Леоніда Мартинчика «Генокод українців: цінності та естетика побуту»

У луцькому просторі вінтажу та антикваріату КУЛЬТ відбулась лекція телеведучого, інфлюенсера, етнографа Леоніда Мартинчика «Генокод українців: цінності та естетика побуту» – перша лекція, яка розпочала історію івентів Speak easy time in KULT.

Нагадаємо, що нещодавно КУЛЬТ – простір вінтажу та антикваріату – вперше відчинив свої двері для гостей. 

ФОТОЗВІТ з відкриття можна переглянути ТУТ.

Ця лекція присвячена «новим» цінностям сучасного українця та тому, яким він повинен стати, аби вижити та зберегти Україну в собі. Також пан Леонід розповів про усі народні художні промисли та ремесла українців, про «феншуй» українського дому, естетику, гостинність та домашній затишок і вірування, які були пов’язані з побутом та матеріальною культурою.

«Я рада, що саме сьогодні ми розпочали ці культурні вечори в КУЛЬТі, про які я давно мріяла. Сьогодні багато людей занурюються в психологію, купують бізнес-тренінги з тайм-менеджменту, але культурою не займаються. Саме тому лекція Леоніда про цінності та культуру України була першою», – розповіла власниця простору КУЛЬТ Яна Тарарай.

 

Редакція Space mag. поспілкувалась з Леонідом Мартинчиком про те, як зберегти українську культуру та чому настільки важливо зараз говорити про це й поширювати ці знання для широкого загалу.

Чому саме зараз з’явився попит на дослідження української культури та етносу?

«Саме війна прокинула в нас важливість та потребу досліджувати й говорити про генетичні коди української нації. Було багато людей, які й до війни були зацікавлені у дослідженні цієї теми. Але й були ті, хто займався іншими справами й опосередковано знали щось про українську культуру. Зараз є «тренд» на українське. Тому час настав. Час обрав нас, аби ми гідно скористались цим моментом та втамували свою спрагу».

Як українцям зберегти Україну в собі?

«Моєю метою сьогодні було розповісти вам, яка Україна є неосяжна, яка вона глибока, яка вона крута й багатогранна, талановита. Щоб ви зрозуміли, що всі ті старання, всі донати, все те, що ми робимо на благо нашої країни – це все недаремно. Нам є що берегти. Нам є що захищати. Нам є що пам’ятати. Нам є що вивчати й досліджувати та що передавати наступним поколінням.

Якщо ви прийняли рішення, що ви є українцем, вам варто дослідити, хто такий «українець». Коли ви досліджуєте, що таке історія України, що таке українська культура, то ви зрозумієте всі ті чужі, нав’язані стереотипи української самомодифікації та починаєте цінувати власне українське».

Чому так важливо говорити про генетичні коди нашого народу та як поширити ці знання в маси?

«Сьогодні потрібно поширювати ці знання на широку авдиторію, друкувати більше українських книжок. Мені подобається те, що роблять сьогодні наші зірки. Їх критикують за те, що вони переходять на українську мову та створюють українські композиції. Але це ж навпаки круто, що до них дійшло (посміхається). Вони відмовились від гонорарів, великих заробітків та концертів, але вони таким чином показують свою чітку позицію та приклад іншим».

Instagram: @leonid.martynchyk

@kult.dim

@kult.vintage

@yana_tararai

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Зараз стоїть лише одне питання: скільки я зможу заробити для ЗСУ, щоб наблизити перемогу», – ілюстратор Олександр Грехов

Відомі лучанки розповіли про значення Дня Незалежності у своєму житті

«Я не хочу спонсорувати військових русні», – блогерка Даша Майорова про вплив війни, страх засудження та створення яскравих мейкапів

Композитор Alex Pian у Луцьку вперше презентував наживо свій альбом «Emotions of war»

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j