Війна очима українських ілюстраторок

Ілюстрація: Альбіна Колесніченко

Мистецький фронт з перших днів повномасштабного вторгнення активно реагує на всі події, які хвилюють кожного українця. Ілюстрації миттєво «розлітаються» мережею і стають ще однією зброєю у боротьбі з російським ворогом. Пропонуємо надихнутися особливими творіннями українських ілюстраторок, а також дізнатися більше окремі роботи.

Olga Wilson

@0lga.art

Роботи Ольги стали одними з найвідоміших серед інших ілюстраторів, оскільки всі вони, переважно, мають одну і ту ж особливість на роботах серед бурхливого життя блакитним кольором зображені ті, хто вже не з нами: рідна людина, домашній улюбленець, власна кімната… Авторка також ділиться історіями тієї чи тієї роботи.

«Хочу висловити велику вдячність залізничникам. Вони продовжують працювати, рятуючи тисячі життів і ризикуючи власними. Провідниця поїзда Наталія Бабічева. Протягом двох тижнів її евакуаційний потяг рятував людей з усієї України. Він потрапив під обстріл, коли їхав до Лимана за групою дітей. Наталя загинула від шрапнелі. Їй було 48 років. Її донька каже, що хоче бути схожою на свою матір».

Ярослава Яцуба

@bright_arts 

Ілюстрації Ярослави завжди виконані в однакових кольорах: блакитному, червоному, жовтому й сірому. Дівчина додає до власних робіт вдалі підписи, зазвичай короткі та лаконічні. Однією з останніх найпопулярніших робіт стала ілюстрація, присвячена перемозі гурту Kalush Orchestra на Євробаченні та визволенню бійців з «Азовсталі».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Євробачення 2022 та Kalush Orchestra: про історію гурту, учасників та сценічне вбрання

Альбіна Колесніченко

@albina.kolesnichenko

До війни Альбіна займалася ілюструванням книг. Нині ж, як зізнається мисткиня у власних соцмережах, їй складно малювати щось інше, крім того, що відбувається з нами усіма зараз: «Чесно, я просто не знаю, як зараз малювати не про країну, не для країни, не заради країни. Сильно радію за колег, у кого творчість виходить і за межі щоденних новин, хто має змогу реалізовувати комерційні проєкти. Колись і в мене вийде повернутись до ілюстрації як до роботи і основної професії». Роботи Альбіни мають глибокий символізм та особливу чуттєвість, як ось «Метелики летять на світло»

Liza (Yablonska) Mykhailus

@yablonskali 

Ілюстрації Лізи мають особливий стиль, а також особливі історії. У перший місяць повномасштабного вторгнення дівчина поділилася власним досвідом евакуації:

«2 березня 2022 року ми стояли на окружній біля Умані у величезному заторі, який тягнувся червоним змієм у темряві на кілометри вперед. Автівки ледве рухались, пішов сніг, який за якісь хвилин 10 повністю вкрив все навкруг та й не думав зупинятись. По радіо та ззовні завила сирена: «Повітряна тривога у Черкаській області». Напевно, ніколи в житті я не відчувала такої вразливості. Поле, ніч, сніг. В темряві дуже добре видно світло червоних фар сотень машин. Я певна, що цю ніч я не забуду ніколи. Люди, які зараз вимушені тікати з найгарячіших та пекельніших точок України – справжні Герої. Бо мають жагу до життя, віру у краще – більші, ніж той всепоглинущий страх перед тим, що може трапитись на їх шляху. Під обстрілами вони вивозять та рятують найцінніше – свої життя та життя маленьких дітей, життя тварин».

Ірина Бабенко

@babenkoirusa

Ніжні й водночас трагічні ілюстрації Ірини транслюють досвід кожного українця, а також і самої авторки. Нині вона вимушено перебуває у Польщі разом із донькою, однак бере активну участь у демонстраціях на підтримку України. А її ілюстрації активно поширюють у соцмережах усі, кому небайдужа доля нашої країни.

Tanya Guschina

@guschinatanya

Проникливі образи дітей і матерів, незламність і сила українського народу – такими є ілюстрації Тетяни Гущиної. Мисткиня майстерно закодовує особливі сенси у власних роботах, а одними з останніх є серія ілюстрацій з образами русалок. Кожна з них має індивідуальну символіку: чи то національний одяг, чи інструменти, або ж посилання до мистецтва.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ: 

«Не залишай мене!»: як бути з домашнім улюбленцем під час війни?

Як розрізняти фейки про війну в Україні?

З яких елементів складається гардероб українського військового?

Як підвищити стресостійкість організму – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

Пес Патрон, кіт Степан та лабрадор Красавчик: як тварини допомагають українським військовим

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР