З яких елементів складається гардероб українського військового?

Мода сьогодення диктує зовсім інші тренди. Натхненні українськими військовими, віднедавна світові дизайнери створюють колекції, які місять берці, пояси-сумки та камуфляжні мотиви. А ми невпинно допомагаємо ЗСУ, забезпечуючи всіма необхідними елементами гардеробу. Про те, що повинно бути у гардеробі військового, окрім аптечки, на свою суб’єктивну думку, розповідає військовий ЗСУ з позивним «Козак».

ШОЛОМ

Те, без чого не обійдеться жоден військовий, адже саме він захищає макітру від уламків. Варто звернути увагу на шолом «без вух», аби зручніше було носити активні навушники. На шолом закріплюють «ріг», на який можна почепити монокуляр нічного бачення, камеру GO PRO тощо. Збоку, над вухами, закріплюються «рельси», на які ставляться різного роду адаптери, наприклад, ті самі навушники, ліхтарик або інші корисні речі. На верхні панелі американці, наприклад, вішають собі інфрачервоні маячки, коли йдуть на спецоперацію. Шолом повинен мати рівень захисту «3 А», який передбачає те, що він може зловити кулю 9 мм. Під шоломом зазвичай носять підшоломник. Це може бути тоненька шапка, балаклава – все залежить від сезону. На шию варто одягати шарф (шемаг, баф, тощо).

АКТИВНІ НАВУШНИКИ

Дуже корисна річ для збереження слуху. Навушники повністю прилягають до вух, приглушують дуже гучні звуки типу вибухів, пострілів, а тихі звуки вони навпаки посилюють. До активних навушників можна підключати рацію, мікрофон та радіо.

ОКУЛЯРИ

В умовах бою зір стає дуже вразливим, тому окуляри – необхідна річ захисту. Звісно, варто шукати оригінальну та сертифіковану продукцію з проведенням балістичної експертизи, щоб бути впевненим, що очі будуть захищені від пилу, піску, дрібних уламків. Якщо немає можливості знайти такі окуляри, можна звернути увагу на звичайні будівельні окуляри, які хоча б захистять від пилу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Відомі українські чоловіки, що вступили до лав ЗСУ

ОДЯГ

  • Термобілизна першого рівня. Це той найтонший шар одягу, головна функція якого відводити зайву вологу від шкіри. Другий рівень – більш щільна термобілизна, яка зберігатиме тепло. Чудові варіанти можна знайти у магазинах спортивного одягу.
  • Кітель та убакс, який також називають військовою сорочкою, використовують здебільшого у теплу пору року. Убакс зберігає елементи кітеля (рукави, комірець/стійка), а основна частина сорочки виготовлена з легкої тканини, що створює умови для більш комфортного носіння бронежилета або плитоноски.
  • Штани зі зручної та водночас витривалої тканини. На штанах, зазвичай, розміщують багато кишень, які можуть як і допомагати, так і заважати.
  • Фліс. Такі речі є необхідними у нашому кліматі, адже цей матеріал є комфортним до тіла та чудово зберігає тепло.
  • Куртки-плащівки типу дощовиків, одяг з мембранного матеріалу (гортекс, софтшел). Софтшел – це багатошаровий одяг, що складається ззовні з міцної тканини, мембрани (windblock) і теплого мікрофлісу. Популярний матеріал для дощової, вітряної та холодної погоди.
  • Пухова куртка на холодну пору року. Бажано, аби вона була створена з військового матеріалу, який витримає все навантаження.

Ешелонування одягу здійснюється відповідно до ситуації та потреб військового.

ПЛИТОНОСКА, БРОНЕЖИЛЕТ

На плитоносці є дві основні кишені для плит, де вони мають бути щільно зафіксовані. На основних відділеннях може бути спереду кишення для автоматних ріжків або іншого спорядження та інтерфейс molle. У виборі бронежилета чи плитоноски варто звертати увагу на наявність демферної системи, яка забезпечить комфорт під час носіння та у випадку удара – пом’якшить його. Плитоноски легкі, менш сковують рухи та забезпечують мінімальний рівень захисту. Натомість бронежилет – це повноцінний жилет, який прошитий кевларом, забезпечує максимальний рівень захисту.

РЕМІННО-ПЛЕЧОВА СИСТЕМА (РПС) складається з ременя та системи лямок, яка допомагає розподілити спорядження по тілу.

НАКОЛІННИКИ, НАЛОКІТНИКИ – це необхідний захист суглобів, особливо колінних. Сучасний бій стоячи приймають вкрай рідко. А враховуючи те, що під колінами зазвичай буде бите скло, каміння, варто завчасно потурбуватись про захист суглобів, аніж отримати травму.

ВЗУТТЯ

Дуже складне питання, оскільки витривале, якісне взуття коштує дуже дорого. Проте це та річ, на якій не можна економити. Взуття військового повинне відштовхувати вологу та дихати. Щодо кросівок, черевиків, берців – все індивідуально. Кожен військових виходить зі своїх потреб, можливостей та комфорту.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Пес Патрон, кіт Степан та лабрадор Красавчик: як тварини допомагають українським військовим

Найтрендовіші шовкові хустини від українських брендів, які стануть мастхевом вашого гардеробу

Як жити далі під час війни: поради від психологині

Як стилізувати вишиванку у повсякденний гардероб

Мастхев кожного українця: 7 брендів, які створюють етнічний одяг

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_1976
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE
1376fjdkd111111111111
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2