Головна: @seameer
З перших днів повномасштабного вторгнення світлини з України не сходять з перших шпальт світових видань і масово поширюються у соцмережах, які нещадно позначають їх як «вміст чутливого характеру». Водночас їх відзначають престижними преміями та вносять до списків найкращих світлин року. І за всіма ними стоять звичайні люди з фотокамерами, які попри все хочуть доносити світові правду і всі контрасти цієї війни.
Ми зібрали добірку профілів Instagram українських фотографів, які в прямому сенсі ризикують життям заради того, аби якомога більше людей знали і пам’ятали те, в якій реальності зараз живе кожен українець.
@libkos
Подружжя Костянтина і Влади Ліберових є одними з найвідоміших фотографів цієї війни. Їхні світлини можна побачити у виданнях BBC, Welt, Vogue, Forbes. Фотографи регулярно відвідують зону бойових дій, аби максимально чесно й щиро зазнімкувати те, чим живуть героїчні українські військові. Крім цього подружжя часто публікує фоторепортажі про актуальні події, які відбуваються і на які повинне реагувати суспільство.
@martasyrko
Марта Сирко не є типовою військовою кореспонденткою. Фотографка демонструє зовсім інший бік жорстокої війни. У своєму фотопроєкті «Скульптурний» Марта зображує скалічених українських захисників за мотивами римських античних статуй у Луврі. У такий спосіб фотографка зображує те, як ціною втрачених кінцівок, шрамами й опіками здобувається наша перемога.
@evgenymaloletka
Лауреат найпрестижнішої журналістської нагороди – Пулітцерівської премії, низки інших відзнак і нагород. Це – Євген Малолєтка, який разом з колегою Мстиславом Черновим відкрили очі світові на всі жахіття Маріуполя, коли фотографи до останнього не знали, чи зможуть вийти з міста живими.
Нині ж Євген публікує світлини як з гарячих точок фронту, так і з госпіталів, де лікують наших захисників, висвітлює акції на підтримку України та інші актуальні події, які варті уваги.
@seameer
Інстаграм Юлії Кочетової – це своєрідний щоденник, у якому вона публікує щемкі й важливі історії українського життя і війни. Її світлини публікували BBC Online, The Guardian, The Telegraph, The Huffington Post, The National Geographic та інші видання.
Фотографка фіксувала наслідки геноциду в Бучі, знімала на звільнених позиціях на Ізюмському плацдармі та на позиціях українських військових на Донеччині.
@petrovp.photo
Павло Петров – фотограф Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Його світлини допомагають зрозуміти і відчути героїзм українських рятувальників. Попри обстріли, негоду і безліч інших ризиків для життя вони й далі роблять все можливе, аби врятувати якомога більше українців. І світлини Павла є тому підтвердженням.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
До вподобань: блоги в Instagram, які просувають українську культуру
Чому важлива психологічна підтримка під час війни – розповідає психологиня Олена Будько