Watsons дарує свято дітям та мамам у шелтері «Місто Добра»

«Любов – це не просто догляд за собою. Це також турбота про тих, хто поруч», – команда Watsons Ukraine.

Відповідальність та бажання підтримати тих, кому потрібна допомога – саме з такими думками та емоціями працівники Watsons вирушали до шелтера «Місто Добра» на зустріч із понад 150 дітьми, зокрема малюками, які отримують особливий догляд, та понад 90 жінками, які знайшли тут тимчасовий прихисток.

Watsons – це спільнота, яка вірить, що кожен може зробити світ кращим. «Ми приїхали подарувати турботу, але отримали набагато більше. Разом із дітьми ми сміялися та гралися, занурившись у свято з аніматорами, конкурсами та іграми, які наповнили це місце дитячими посмішками. Для малечі та підлітків це був день, коли мрії здавалися ближчими», – коментує Олеся Литвиненко, керівниця відділу навчання персоналу Watsons

Поки діти веселилися, жінки мали свій особливий час. Було організовано майстер-клас, де кожна могла на мить забути про щоденні турботи та поринути у творчий процес. Це був чудовий спосіб надихнутися, відчути підтримку і зарядитися позитивною енергією.

Також велика команда Watsons зібрала книжечки, які подарували діткам нові казкові світи у затишку, а передані до шелтеру засоби гігієни для малечі та їхніх мам, стали маленьким, але важливим внеском у їхнє повсякденне життя.

У Watsons переконані, що кожен прояв турботи – це цеглинка, з якої ми будуємо світ, де кожен відчуває себе в безпеці та комфорті.

Watsons спільно зі Space mag. також діляться важливими порадами про те, як батькам підтримувати своїх дітей і допомагати їм впоратися зі стресом, адже у час, коли вся країна потерпає від війни, діти є найвразливішими.

Чинники стресу – особливо у час війни – у кожного різні. Хтось потерпає від постійних повітряних тривог і ракетних атак, хтось – від тривалої розлуки з батьками, поступово втрачаючи психоемоційний контакт із ними. Хтось зазнає травм чи стає свідком насильства, хтось втрачає маму чи тата на фронті. На всі ці події діти реагують по-різному, але найчастіше вони не можуть висловити те, що їх турбує.

Проте варто пам’ятати що наслідки травматичних подій часто мають прояви у поведінці дитини, у змісті її ігор, фантазій, в її емоційних станах, позначаються на процесах мовлення, пам’яті, мислення, спричиняють хронічні соматичні захворювання тощо.

Як батьки можуть допомогти дитині подолати негативні наслідки стресових обставин? Чи можна щось вдіяти? Так. Деякі негативні наслідки психотравм чи стресових подій можуть проявлятися не одразу, а через тривалий час: за пів року та більше. Якщо ви помічаєте їх, передусім проконсультуйтеся з психологом.Це може бути як шкільний психолог, так і психолог у дитячій лікарні.

Проте, дещо ви можете зробити і вдома. Складіть невеликий перелік справ, які допоможуть вам:

Збалансувати власний психоемоційний стан

Щоби допомогти дитині, надзвичайно важливо подбати про власну емоційну рівновагу. Як у літаку: «Спочатку кисневу маску на себе, а потім – на дитину». Почати треба з простих кроків: налагодити режим сну, пити достатньо рідини, гуляти пішки, робити ранкову зарядку тощо.

Знайдіть заняття чи хобі, які приносять вам задоволення, та неодмінно виділяйте час на них. Важливо також максимально позбавитися негативних думок та переживань; знайти для себе ресурси, які наповнюють енергією і приємними враженнями. Це можна зробити як самотужки, так і з психологом.

Виявляти особливу увагу та піклування про дитину

Дитина, яка переживає негативні наслідки сильного стресу, може почуватися відчуженою, страждати від самотності, безсилля і безпорадності. Для неї надзвичайно важливо отримувати особливу увагу та піклування з боку батьків. Варто частіше якісно проводити час разом: гуляти, грати у настільні ігри, робити щось своїми руками, готувати, читати казки на ніч, співати колискових (можна навіть погойдувати при цьому маленьких і доросліших дітей, – це дозволить швидше відновити відчуття базової безпеки). Важливо також частіше обіймати дитину, погладжувати її, робити жартівливі масажі, тримати за руки, підтримувати зоровий контакт, гратися у рухливі ігри на свіжому повітрі.

Говоріть дитині про те, як ви її любите і приймаєте такою, яка вона є, дізнайтеся, про що вона мріє, що її радує, щоби їй хотілося такого, що покращило би настрій тощо. Допоможіть дитині реалізувати її прагнення.

Налагодити позитивний близький контакт з дитиною та стосунки з нею, якщо вони зіпсовані

Дуже важливо відновити контакт та стосунки з дитиною, якщо вони порушені. Для цього можна робити речі, пов’язані з проявами особливої уваги та піклування. Проте можна ще зробити дещо. Наприклад, візьміть собі за правило кожного дня протягом 15 хвилин уважно вислуховувати дитину, давати їй можливість говорити про будь-що, не перебиваючи, не критикуючи, підтримуючи зоровий, тілесний контакт. Розпитайте дитину про те, що приносить їй задоволення і намагайтеся включатися у таку спільну діяльність; поговоріть із дитиною про те, що її засмучує, дратує, тривожить чи ображає у ваших стосунках, допоможіть їй відпустити ці негативні переживання. Кожного дня робіть щось, що порадує вашу дитину – приготуйте її улюблену страву, сходіть разом на цікавий мультфільм, прогуляйтеся в парку, пограйте у її улюблену гру тощо.

Запропонувати дитині регулярно виконувати спеціальні вправи-антистрес

Вправи-антистрес – це спеціальні тілесні вправи. Фахівці рекомендують виконувати їх, коли дитина потерпає від негативних наслідків стресу або для профілактики. Вони є простими, але при цьому ефективними, і працюють таким чином, щоби допомогти нашому тілу впоратися зі стресом на рівні м’язової пам’яті. Крім того, ці вправи допомагають збалансувати психоемоційний стан.

Джерело: Центр психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України.

Довідка:

Заснована в 1841 році, AS Watson Group є найбільшим у світі міжнародним роздрібним продавцем товарів для здоров’я та краси, який керує понад 16 500 магазинами під 12 роздрібними брендами на 29 ринках і має близько 130 000 співробітників по всьому світу. У 2023 фінансовому році AS Watson Group зафіксувала дохід у розмірі 23 мільярдів доларів США. Щороку ми обслуговуємо понад 5,5 мільярдів покупців за допомогою наших технологічних платформ O+O (Offline плюс Online)

Instagram: @watsonsua

Сайт: www.watsons.ua

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

День матері з Watsons: як висловити вдячність і любов найріднішій

З турботою про себе: новинки та ексклюзивні бренди в асортименті мережі Watsons

«З любові до себе проростає самоцінність»: 8 березня з Watsоns

Підтримувати, оберігати й зігрівати: як допомогти дітям, що постраждали від війни

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
110b7916ad15efe7d50efd595377add61111
photo_2025-01-27_11-04-21j
e006d2ec454b5c1111
IMG_8001й
get-a-job-in-fashionf
завантаження (6)
e0fa64fd1217432e175450cf31548a06x
3718f4799cc111
The Sound of Love_з виконавцями_пост
OLYMPUS DIGITAL CAMERA