Як зменшити стрес від переходу на літній час та швидко адаптуватись

Цієї ночі в Україні переводитимуть годинник на літній час. Це роблять щороку в останній тиждень березня, у ніч з суботи на неділю. Це завжди стрес для організму. Ми не можемо прокинутись, відчуваємо втому, слабкість. Ми зібрали для вас універсальні поради, які допоможуть зменшити стрес від переходу на літній час та швидше адаптуватись.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ще 5 хвилиночок»: як легко прокидатися

Уникайте кави ввечері

Кава, шоколад та цигарки в другій половині дня впливають на якість сну та можуть викликати проблеми зі сном. Ефект від кофеїну може зберігатися у вашому організмі до восьми годин, що погано вплине на засинання вночі. Також виробіть звичку не пити каву в першу годину після пробудження, даючи організму самому виробити достатню кількість кортизолу та «розбудити» вас. Нікотин також має збуджувальну дію, тому у курців сон поверхневий та неповноцінний. Тож, якщо не можете кинути палити, то хоча б уникайте сигарет перед сном.

Облаштуйте кімнату для сну

Важливо перед сном провітрювати кімнату, щоб повітря було свіжим і прохолодним. Підтримання однакової температури в кімнаті також може допомогти вашому організму заспокоїтися та налаштуватися на релакс. Використовуйте щільні штори або маску на очі, оскільки світло впливає на вироблення мелатоніну та кортизолу в організмі.

Регулюйте кількість світла 

Спробуйте вранці поступово вмикати світло або відкривати штори, щоб природне світло допомогло прокинутись вашому організму. Ввечері зменшуйте яскравість світла та використовуйте тепле червоне світло, щоб підготувати організм до сну. Це допоможе врегулювати ваш сон.

Займайтеся фізичною активністю після пробудження

Спорт вранці, а особливо на свіжому повітрі допоможе вам відчувати себе більш бадьорими, підтримувати організм у тонусі та покращити якість сну. Натомість не зловживайте фізичними навантаженнями у другій половині дня – заняття спортом ввечері мають бути низькоінтенсивними та не менш як за три години до сну.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Годинник тіла: як перехід на літній час впливає на сон та шкіру

Не використовуйте гаджети перед сном

У кожного був випадок, коли ви гортали стрічку соцмереж перед сном і отримували ляпас телефоном, усвідомлюючи, що заснули. Намагайтеся обмежити користування гаджетами перед сном. Екран комп`ютера або телефону може заважати вашому сну та біологічному ритму. Найголовніша порада – відкладіть телефон. Також можна зробити дихальні практики, зайнятись медитацією або йогою, прийняти теплу ванну.

Більше перебувайте на сонці

Уникайте довгих періодів без сонячного світла вдень, особливо якщо ви працюєте в приміщенні. Прогулянка на свіжому повітрі протягом дня може допомогти відновити циркадний ритм. Якщо ви не можете довго бути на вулиці через зайнятість, облаштуйте робоче місце так, щоби воно було ближче до вікна та намагайтесь виходити хоча б на балкон.

За матеріалами Elle Ukraine.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як покращити якість сну та позбутись безсоння?

Без ґаджетів та кофеїну: як подолати безсоння

«Сонна муха»: чому восени більше хочеться спати?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0