Зацвіла: все, що потрібно знати про сезонну алергію

Кінець весни, все літо та початок осені – час, коли люди, які мають алергію на цвітіння, вимушені проводити теплий сезон у компанії закладеного носа та сльозавих очей. Розповідаємо, чому з’являється сезонна алергія та як можна допомогти собі.

ЩО ВИКЛИКАЄ СЕЗОННУ АЛЕРГІЮ?

Сезонна алергія або поліноз – це та сама набридлива й надокучлива алергія на цвітіння, яка проявляється у різні пори року. Навесні поліноз викликає цвітіння дерев, найчастіше берези та вільхи. Улітку – цвітіння лугових трав, найчастіше тимофіївки. З кінця літа та восени – цвітіння амброзії та полину. До слова, тополиний пух, на який скаржиться чимало людей, сам собою алергеном бути не може, але може переносити пилок інших рослин. У людини може бути алергія на кілька видів рослин одночасно, у цьому випадку симптоми можуть тривати з весни до осені включно.

СИМПТОМИ СЕЗОННОЇ АЛЕРГІЇ

Закладеність носу, чхання, почервоніння очей і сльозотеча – основні симптоми сезонної алергії. Рідше виникає кашель, задишка, відчуття стиснення у грудній клітці. Симптоми алергії можуть нагадувати симптоми застуди, але є певні відмінності. Під час застуди підвищується температура, що не спостерігається під час алергії. Застуда в середньому триває близько 10 днів, натомість алергія найчастіше триває від кількох тижнів до місяця, іноді довше. Також симптоми алергії зменшуються чи проходять під час використання протиалергічних препаратів, симптоми застуди – ні.

ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ В ПЕРІОД АЛЕРГІЇ?

Звісно, уникнути симптомів алергії можна за допомогою протиалергічних засобів. Вони не лікують алергію, але покращують якість життя людини в цей період. Також ви можете вилікувати алергію алерген-специфічною імунотерапією (АСІТ). Вона полягає у введенні алергену в організм людини. У середньому це триває впродовж трьох років. За цей час організм звикає до алергену й перестає реагувати на нього.

Ізолюватись у квартирі й не виходити на вулицю, поки все не відцвіте – ідеальний варіант перебігу сезонної алергії, але нереальний. Існує декілька способів, які допоможуть вам полегшити перебіг алергії.

  • Тримайте вікна вдома та в машині закритими.
  • Уникайте місць, де найбільша кількість алергенних рослин (наприклад, парків, луків).
  • Вдома, одразу після прогулянки знімайте одяг; також бажано відразу прийняти душ.
  • Якщо у вас є собака, після прогулянки бажано змити водою пилок із шерсті домашньої тварини.
  • Носіть медичну захисну маску на вулиці – це частково зменшує симптоми алергії.
  • Завжди беріть з собою антигістамінні препарати, які допоможуть знизити або зовсім усунути симптоми.
  • Сонцезахисні окуляри. Якщо вас турбує постійна сльозотеча, свербіж та почервоніння очей, краще одягати сонцезахисні окуляри, коли йдете на прогулянку. Так ви захистите свої очі від потрапляння пилку і знизите неприємні відчуття.

КОНСУЛЬТАЦІЯ АЛЕРГОЛОГА

Багато людей страждають від сезонної алергії, але лише невеликий відсоток з них звертається за консультацією до алерголога, здає аналізи та цікавиться правильним лікуванням. Для призначення антигістамінних препаратів, ефективного лікування чи імунотерапії необхідно відвідати консультацію лікаря-алерголога. Саме лікар допоможе підібрати найбільш ефективні протиалергічні засоби, які в період алергії будуть зменшувати симптоми.

 

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Алергія на сонце: як виявити та лікувати

Без морозива та холодної кави: як пережити спеку у місті

Щоб не потік: як зберегти макіяж у спеку

Болюче місце: все про заїди в кутиках рота

Як боротися із сухістю та зневодненням шкіри?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0