Болюче місце: все про заїди в кутиках рота

Знайоме відчуття, коли під час прийому їжі у кутиках рота відчуваєте біль? Або ж усміхаючись, губи надмірно тріскають і кровоточать? Усе це часті проблеми, які трапляються з тими, хто страждає від заїд. Розповідаємо про те, чому вони виникають та як їх можна вилікувати.

ЩО ТАКЕ ЗАЇДА?

Ангулярний хейліт – медичний термін, яким позначають всім відомі заїди. Вони належать до грибкових чи бактеріальних інфекцій, які спричинюють пошкодження цілісності шкіри, утворення лусочок і виразок, біль під час прийому їжі чи навіть розмови, почервоніння і свербіж губ.

У КОГО ВИНИКАЮТЬ ЗАЇДИ?

До ангулярного хейліту схильні передусім маленькі діти, люди з ослабленою імунною системою, цукровим діабетом, недостатнім живленням, та особи старшого віку, хоча трапитися він може будь з ким. Заїда може заважати вам протягом кількох днів і після цього зникати, однак частіше ця проблема є повторюваною. Лікарі виокремлюють декілька основних причин, через які виникають заїди. Розглянемо найпопулярніші з них.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЗАЇД

До чинників, які провокують виникнення хейліту, належать:

 • Механічне чи хімічне подразнення рота, наприклад, пластиковою іграшкою.
 • Ультрафіолет.
 • Тривале лікування антибіотиками.
 • Кандидоз ротової порожнини (розмноження грибка Candida albicans).
 • Брак нутрієнтів: вітамінів В2, В12, фолієвої кислоти, та мікроелементу заліза.
 • Імунодефіцит внаслідок ВІЛ-інфекції чи діабету.
 • Надмірне утворення слини (властиве важко хворим і частково іммобілізованим людям).
 • Значні складки в куточках рота.
 • Зубні протези чи втрата зубів.
 • Лікування ретиноїдами.
 • Запалення в кишківнику, синдром подразненого кишківника, непереносимість глютену і, як наслідок, брак низки нутрієнтів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому з’являється герпес?

ЛІКУВАННЯ ЗАЇД

Перш за все, позбудьтеся поганої звички «припалювати» ранки спиртом, зеленкою, вазеліном, олією чи алое. Це ще більше пошкодить губи.

Якщо заїди викликає грибок, то слід застосувати протигрибкові засоби у вигляді кремів або гелів.

Якщо це причиною виникнення заїд є бактерії, тоді скористайтеся кремами з антисептичною та антимікробною дією і кортикостероїдами. Такі препарати є досить недорогими. І вже після цього наносьте креми з алое, вітаміном Е та екстрактами зеленого чаю чи обліпихою, чи інші засоби, що сприяють загоєнню ран.

Якщо є підозра, що куточки рота тріскаються через недостатнє живлення, а інфекція є лише наслідком, то потрібно проконсультуватися з лікарем щодо терапії. Підозра має виникнути, якщо ви точно знаєте про запальні процеси в кишківнику, в людей, що тривалий час лікувалися антибіотиками, а також в людей старшого віку. Останні ризикують недостатньо споживати нутрієнтів через брак коштів, понижену кислотність шлунку, поліпи в кишківнику, та вікову втрату апетиту.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як боротися із сухістю та зневодненням шкіри?

Гідрогелевий порятунок: як користуватися патчами для губ і чи потрібні вони вам

«Хочу збільшити губи»: магія контурної пластики для обличчя

Все про догляд за шкірою губ

Що потрібно знати про вітамін С у догляді за шкірою – розповідає косметологиня та власниця Evo derm. Оксана Коротка

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР