Сіла батарейка: що робити, якщо немає життєвої енергії

Прокидаєтеся вранці з тяжкими думками? Відчуваєте постійну тривожність і нескінченний смуток? П’єте багато кави та засинаєте на ходу? Перфекціоністи з невротизмом спишуть це на звичайнісіньку лінь, обвинуватять себе за слабкий характер, але не подумають зізнатися у тому, що просто дуже втомилися. А якщо ви впізнали себе хоча б в одному реченні вище, то це перші ознаки енергодефіциту. Це явище називають також і хронічною втомою. І одні вихідні вам у цьому не допоможуть. Що робити, якщо немає енергії і нічого не хочеться? Як повернутися до адекватного стану та підзарядити «батарейки» – дізнаємося у матеріалі Space.

 

Енергію варто відновлювати з абсолютно різних джерел для підтримання нормального енергообміну. Цей процес повністю можна розглянути на прикладі закону збереження енергії, яка не може з’явитися нізвідки, не може зникнути в нікуди. Вона просто перетворюється з однієї форми на іншу. Наш організм отримує поживні речовини з продуктів харчування, повітря та навколишнього середовища, а потім уже перетворює ресурси в чисту енергію. Жири, білки та вуглеводи розчеплюються на атоми, клітини збагачуються киснем – так акумулюється мітохондрій, який відповідає за активність нашого тіла. Мітохондрії самі визначають, звідки їм черпати енергію, тому у вас не вийде накопичувати сили наперед – організм потребуватиме регулярного поповнення запасів енергії з глюкози та жирних кислот. За умови дефіциту чи надлишку відбувається збій, тому виникає енергодефіцит, який супроводжує втома, сонливість та ослаблений імунітет.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМАЄ ЕНЕРГІЇ?

РАЦІОН. Варто налагодити свій раціон, харчування повинно бути регулярним, збалансованим і корисним. Не забуваємо і про кількість жирних кислот: Омега-3, Омега-7 і Омега-9. Їх можна знайти у жирній рибі або риб’ячому жирі, оливковій олії, горіхах, бобах та обліписі. Вітаміни групи В (містяться у зелених листових овочах, капусті, моркві, буряках, яблуках та винограді), а також вітаміни групи С – цитрусові, ківі, шпинат. Особливу увагу зверніть і на магній, морську сіль та амінокислоти.

МУЛЬТИВІТАМІНИ/БАДи. Перед тим, як пити добавки, важливо проконсультуватися зі спеціалістом – перенасичення клітин поживними речовинами може лише ускладнити ситуацію. Але для відновлення енергобалансу правильне вживання БАДів може стати хорошим інструментом.

СОН. Лягайте спати до 23:00, щоб організм встиг відпочити і набратися сил перед новим робочим днем. Зберігайте спокій у будь-яких ситуаціях, не хвилюйтеся і не переживайте. Все це шкодить здоров’ю і призводить до порушень нервової системи, а звідси – і передчасне старіння.

Детальніше про безсоння і способи боротьби з ним розповідаємо у нашому матеріал.

СПОРТ. Регулярні фізичні навантаження активізують всі необхідні процеси, запускають роботу організму. Тривалі фізичні вправи підвищують кількість мітохондрій у м’язевих клітин, провокуючи енергетичний сплеск, заряд бадьорості і гарного настрою упродовж всього дня.

Про те, чи можна займатись спортом під час місячних ми розповідали в одному з наших матеріалів разом із луцьким тренером Антоном Яловиком.

Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14632, 14450, 14561″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14045, 13840, 12520″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111