10 причин: чому ваше волосся випадає

Набридло збирати своє волосся у всій квартирі? Втомилися очищати раковину ванни після кожного миття голови? Ваш гребінець після кожного розчісування вкотре нагадує, що далі так продовжуватись не може?

Мабуть, кожній дівчині знайома така проблема випадіння волосся. Хтось намагається зупинити цей процес косметичними засобами, хтось бездумно приймає вітаміни за рекомендацією блогерки, а хтось продовжує ігнорувати проблему, яка може сигналізувати про щось важливе.

Розбираємось разом, які можуть бути причини випадіння волосся та якими є способи вирішення.

ТЕСТ

Перед тим, як ніж панікувати, проведіть простий тест на випадання волосся. Для цього уважно розгляньте свою волосинку, що випала. Якщо на її кінчику відсутній темний мішечок – причин для занепокоєння поки немає. Якщо мішечок є, тоді виконайте такий експеримент: не мийте голову три дні, а потім потягніть за пучок волосся, що росте на потилиці і скронях. Якщо кожен раз після проведення такої маніпуляції у вас в руці залишається понад п’ять волосин, це означає, що у вас є певна патологія і потрібно шукати причину випадання волосся.

Про фази росту волосся можна почитати ТУТ.

ПРИЧИНИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ

  1. Знижений імунітет.

Випадання волосся у жінок може бути викликано зниженням імунітету. Це часто трапляється, коли організм ослаблений або коли працює на «підвищених обертах». Так, багато жінок відзначали випадання волосся після пологів або під час грудного вигодовування. Крім того, часті респіраторні або більш серйозні захворювання характеру також можуть стати причиною проблеми.

ПОРАДА: проконсультуйтеся з лікарем, які препарати потрібно приймати, щоб відновити імунітет. Можливо, ви виснажуйте себе дієтами? Краще займіться спортом. Це допоможе зміцнити організм і позбутися від простудних захворювань. Не нехтуйте відпусткою до моря, де організм загартовуватиметься і отримає достатню кількість вітаміну D.

  1. Дефіцит заліза.

Нестача заліза в жіночому організмі може виникати через щомісячної крововтрату під час критичних днів або ж зловживання різними дієтами. Постійне голодування, а як наслідок – анемія, сонливість, загальна слабкість – це все ознаки дефіциту заліза в організмі.

ПОРАДА: для відновлення функцій шкірного покриву голови необхідно поповнити баланс заліза в організмі. Можна пропити курс вітамінів, а також вживати в їжу залізовмісні продукти. До них належить печінка, риба і м’ясо (яловичина), яєчний жовток, житній хліб, каші (гречана, вівсяна), залізовмісні соки (яблучний, гранатовий).

  1. Реакція на прийом лікарських препаратів.

Багато лікарських препаратів мають негативну дію на шкіру голови і волосяний покрив. Найсерйознішим з них є хіміотерапія (призначають для лікування раку). До настільки негативних наслідків призводять також пігулки від підвищеного тиску, деякі протизаплідні пігулки, частина стероїдів, антидепресанти, сечогінні та звичний аспірин.

ПОРАДА: Як тільки курс лікування буде завершено, волосяний покрив відновлюватиметься (крім випадків досить важкого перебігу хвороби, наприклад, ракових пухлин). Однак найголовніша порада у такому випадку – здоровий спосіб життя та правильне й повноцінне харчування.

ПОРАДА: зверніться до лікаря для встановлення причини виникнення певного виду дерматиту. Тут, на жаль, не допоможуть ні маски для шкіри голови, ні трави. Спочатку потрібно вилікувати захворювання.

  1. Порушення на гормональному рівні.

Причиною випадіння волосся у жінок можуть бути гормональні порушення. На випадіння волосся впливають ті чи інші гормони, вірніше, їх незбалансованість. Для жінок надлишок чоловічого статевого гормону тестостерону може викликати порушення. Зазвичай це трапляється тоді, коли дівчина починає статеве життя, в період після вагітності та пологів, період менопаузи. Крім того, причинами хвороби можуть стати порушення ендокринної системи або цукровий діабет.

ПОРАДА: відвідайте лікаря-ендокринолога, перевірте щитоподібну залозу, зробіть аналізи крові на гормони. Після консультації з лікарем ви зможете приймати препарати, які не тільки позбавлять вас від випадіння волосся, але ще і допоможуть вашій ендокринній системі.

  1. Інфекційні захворювання шкіри голови.

До випадання волосся призводять такі інфекційні захворювання шкіри голови, зокрема себорея і дерматит. Причинами дерматитів можуть бути і зовнішні збудники, і внутрішній стан всього організму, наприклад, алергічні реакції.

ПОРАДА: зверніться до лікаря для встановлення причини виникнення певного виду дерматиту. Тут, на жаль, не допоможуть ні маски для шкіри голови, ні трави. Спочатку потрібно вилікувати захворювання.

  1. Недостатнє постачання крові до коренів волосся і шкіри голови.

Не менш важливою причиною випадання волосся є недостатнє кровопостачання. Причиною цього порушення може бути будь-яке загальне захворювання (серцево-судинні, остеохондроз), а також часте вживання кофеїновмісних напоїв: кава, міцного чаю. Під впливом напоїв судини різко звужуються. Крім того, надмірне вживання алкоголю також негативно впливає на шкіру голови.

ПОРАДА: Обмежтеся 1-2 чашечками кави в день. Займайтеся спортом, «розбавляйте» сидячий спосіб життя іншими активностями, щодня виходьте на прогулянку, більше відпочиваєте.

  1. Недостатньо насичене вітамінами і мікроелементами харчування.

Часто причиною випадання волосся є нестача мікроелементів і вітамінів. Організм особливо чутливий під час весняного авітамінозу. Крім того, часте вживання алкоголю і звичка палити також «спалює» частину вітамінів, які допомагають організму боротися з інтоксикацією.

ПОРАДА: приймайте навесні вітамінний комплекс, попередньо проконсультувавшись з вашим терапевтом. А також їжте свіжі фрукти і овочі. Можна доповнювати свій раціон деякими мікроелементами. Пам’ятайте, що здоровий організм видають блискуче пишне волосся, красиві, неламкі нігті.

  1. Стрес.

Часто волосся випадає від постійних стресів на роботі чи вдома. Варто трохи понервувати, як уже з’являються «перші ластівки». Звичайно, якщо стрес був одиничним, то відновлення не змусить себе чекати. Але якщо стрес вже перейшов в хронічну форму, то кровообіг помітно слабшає і волосся починає інтенсивно випадати.

ПОРАДА: не обов’язково сідати на антидепресанти. Досить випити чай з м’ятою або мелісою. Взагалі трав’яні настої заспокоюють, розслабляють. Можна прийняти ванну з добавками з трав м’яти і ромашки. Ще бажано висипатися після роботи, оскільки постійна втома знову ж призведе до стресу.

  1. Вплив забрудненого навколишнього середовища.

На стан волосся може впливати і екологічна ситуація в регіоні. Забруднення повітря, підвищений рівень радіаційного фону, різні опади плюс нераціональне і неправильне харчування – всі ці фактори впливають на здоров’я не тільки волосся, але і всього організму загалом.

ПОРАДА: найкращим виходом буде переїзд в більш екологічно сприятливий район. Якщо це неможливо, то необхідно підтримувати організм чистими продуктами, уникати стресових ситуацій і хронічних захворювань, щоб ви якомога легше переносили навколишнє середовище.

  1. Вплив високих і низьких температур.

Така проблема може спостерігатися і у дорослих, і у дітей. Випадіння волосся у дітей, втім, як і у дорослих, може бути викликано недбалим відношенням до свого здоров’я. Наприклад, прогулянки без головного убору в морози або на відкритому сонці.

Мінлива погода, стреси, погане харчування – фактори, від яких в передусім страждає волосся. Розпочати відновлення краще зі зміни раціону: на тарілці неодмінно повинні бути залізо, цинк, вітаміни, аміно- і незамінні жирні кислоти.

ХАРЧУВАННЯ

Залізо. Через нестачу цього мікроелемента волосся стає слабким і тонким. Додайте у своє меню багаті залізом гриби, морську капусту, сочевицю, горох, квасолю, гречку, какао, а також м’ясні субпродукти і яєчний жовток. Добре поєднувати їх зі свіжими овочами. У них, особливо у всіх видах капусти, шпинаті і зелені, багато вітаміну С, який сприяє кращому засвоєнню заліза.

Цинк. Нормалізує стан жирної шкіри голови, зменшує випадання волосся. Найбільше цього цінного мікроелемента в устрицях. А з більш доступних продуктів цинк присутній в печінці, цільних крупах, яєчному жовтку, насінні льону, кунжуту, гарбуза і шоколаді.

Вітаміни групи В. Зміцнюють волосяні фолікули. B3 покращує мікроциркуляцію в шкірі голови, покращуючи живлення волосся. B6 стимулює виробництво власного кератину. B8 нормалізує вироблення шкірного жиру. Джерела: дріжджі (особливо пивні), чайний гриб, цільна вівсяна крупа, банани, авокадо, кукурудза, бобові, печінка і яйця.

Бета-каротин. Лущення та свербіж шкіри голови – ознака того, що організму не вистачає цієї речовини, яке має властивість перетворюватися на вітамін А. Щоб заповнити його недолік, додайте в своє меню гарбуз, моркву, батат, обліпиху, апельсини, мандарини, манго, а також овочі і зелень темно-зеленого кольору (шпинат, щавель, петрушку, селеру).

Омега-3, вітаміни Е і D. Ці речовини в надлишку знаходяться в жирній рибі, а також лляній, рапсовій і горіховій оліях, насінні і сухофруктах. Ось чому ці продукти роблять волосся м’якшим, зменшують його ламкість і сприяють природному зволоженню шкіри голови.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”21013, 18500, 17331″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”13184, 8726, 6915″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”20567, 20803, 20677″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0