Кожна з нас щомісяця знає, як ці «проблеми та незгоди» нам роблять в житті погоду. І більша частина людства щомісяця відчуває біль та дискомфорт. Поруч із фізіологічними особливостями тут виникає ще один невіддільний фактор – сміття. Кожного циклу ми використовуємо понад десять різних одноразових менструальних засобів, які після використання викидаємо у смітник, або, ще гірше, – змиваємо каналізацією, а ваша прокладка подорожуватиме більше, ніж ви.
А якщо ми скажемо, що є такі засоби, які не лише зроблять менструацію комфортнішою і безпечнішою, але й не шкодитимуть довкіллю? Розповідаємо про альтернативні засоби гігієни для жінок.
МЕНСТРУАЛЬНА ЧАША
Менструальна чаша – це місткість для збору менструальних виділень із медичного силікону чи термопластичного еластомеру. Чаші бувають різного об’єму та жорсткості; за формою нагадують дзвін із хвостиком чи кільцем, за який засіб можна витягти з піхви. Коли місткість наповнюється, її треба дістати та спорожнити, а чашу – простерилізувати.
Зручність менструальної чаші в тому, що вона може вміщувати достатньо велику кількість рідини – від 10 до 38 мл, залежно від конфігурації та розміру. Це вдалий варіант для жінок, які мають рясні виділення.
У чаші є кілька протипоказань до застосування: її не можна використовувати в післяпологовий період і за наявності внутрішньоматкової спіралі (підвищується ризик її випадіння). Також від використання цього гігієнічного засобу варто утриматися під час запальних процесів на кшталт вагініту, цервіциту й циститу.
БАГАТОРАЗОВІ ПРОКЛАДКИ
Тканинні прокладки за формою схожі на звичайні. Кріпляться на білизну вони за допомогою кнопок або липучок на крильцях. Виробляють такі прокладки з натуральних матеріалів – наприклад, з органічної бавовни, льону чи мериносу. Щоби вони абсорбували виділення, їх оснащують водопоглинальною мембраною. Прокладки бувають різного розміру та формату – для більш і менш інтенсивних виділень – та різних кольорів. Термін придатності таких прокладок за умови правильного догляду – 3-4 роки.
МЕНСТРУАЛЬНІ ТРУСИ
Спеціальні труси для менструації на вигляд як звичайні, але мають багатошарову ластовицю, яка вбирає вологу та не протікає. Вони, як і багаторазові прокладки, є хорошою альтернативою стандартним прокладкам. Після використання труси треба так само замочити в холодній воді, а потім – випрати у пральній машині з низькою температурою. Єдиний мінус – якісні труси є недешевими, однак інвестувавши один раз, матимеш спокій найближчі 3-5 років. Також рекомендується мати кілька змінних пар, особливо в перші дні, коли виділення рясні. Змінювати їх можна раз чи два рази на день, якщо ж ти в дорозі чи на роботі, то можна зберігати їх у водонепроникних мішечках/торбинках (а-ля плащівка). Запах – відсутній. Протікання – мінімальне, якщо взагалі можливе. Також бувають різної вбиральної здатності.
ОРГАНІЧНІ ПРОКЛАДКИ ТА ТАМПОНИ-ГУБКИ
Якщо ви не хочете витрачати час на очищення багаторазових засобів, можете спробувати органічні прокладки. Вони одноразові та дорожчі за вартістю від звичайних, але виготовлені з натуральної бавовни та компостуються.
Ще одна альтернатива (не зовсім екологічна, але для когось зручна) – це тампони-губки, які добре вбирають рідину. Ризик розвитку синдрому токсичного шоку з ними такий самий, як зі звичайними тампонами, але для декого вони можуть бути комфортнішими.