Ранкове пробудження – один із найважливіших етапів дня. Те, як людина його проводить, багато в чому впливає на її настрій, продуктивність і успіх. Багато хто з нас навіть не уявляє, яке значення мають перші хвилини після пробудження. Саме в цей час ми налаштовуємо мозок на ефективність і дію протягом дня (або бездіяльність і пасивність). Тому так важливо продумувати собі приємні ранкові ритуали та намагатися їх дотримуватися.
Грамотне та позитивне налаштування, що переростає в дію, допомагає справлятися з напругою, стресом і накопиченими негативними емоціями. Ритуалом може стати будь-яка дія, в яку ви вкладаєте енергію і якій надаєте глибокого змісту. Розповідаємо про 5 ранкових ритуалів, які допоможуть налаштуватися на активність та зробити день продуктивним.
Придумайте причину прокидатися
Хорошим способом розпочати свій ранок стане практика «сюрприз». Її суть полягає в тому, що людина з вечора планує щось приємне для себе на ранок. Це може бути ласощі, що очікують в холодильнику, ранкова медитація, йога, тиша наодинці, прочитання улюбленої книги, похід на сніданок у кафе. Вставати з ліжка, коли попереду чекає щось добре, набагато легше.
Постійте біля вікна
Відомо, що сонячне світло допомагає організму виробляти мелатонін та заряджатися бадьорістю. Усього кілька хвилин, проведених біля вікна після пробудження, допоможуть отримати енергію та гарний настрій на весь день. Особливо, якщо цим ритуалом ви зможете замінити обов’язковий перегляд стрічки новин, повідомлень у месенджерах та робочої пошти відразу після підйому з ліжка.
Якщо за вікном похмуро і йде дощ, що дуже поширено у цю пору року, це не привід сумувати. Знайдіть у цьому моменті свої плюси та свої задоволення: у такий час дуже приємно пити каву та милуватися видом з вікна, наприклад, а також будувати плани на майбутнє та мріяти.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Ще 5 хвилиночок»: як легко прокидатися
«Скасуйте» негатив
Це простий і дієвий ритуал, який реально працює. Він не лише «видаляє» негатив із життя, а й дарує відчуття гармонії та щастя. Скасуйте для себе всі негативні думки та ситуації, які можуть трапитись з вами сьогодні. Це можна зробити умовними діями. Наприклад, клацання пальцями є своєрідним сигналом для мозку, який допомагає налаштуватися на успіх та продуктивність.
Усміхайтеся собі у дзеркало
Коли зайдете у ванну після пробудження, неодмінно посміхніться своєму відображенню в дзеркалі. Цей простий крок підвищує впевненість у собі. Здається, що цей ритуал настільки елементарний, що його ефективність викликає сумніви, але щодня посміхатися своєму відображенню та «справжньому» виразу обличчя не так просто, як здається. Суть техніки полягає в тому, щоб знайти час для себе та усвідомити, що «зарядити» свій день можна самостійно, за допомогою лише посмішки.
Хваліть себе
Ми всі схильні критично ставитися до себе, тим самим занижуючи свою самооцінку та забуваючи про свої переваги та досягнення, внаслідок чого рівень внутрішньої напруги зростає та порушується баланс енергії. Щоб цього уникнути, намагайтеся хвалити себе за будь-які, навіть незначні, на ваш погляд, досягнення. У кожної людини вони свої: для когось перемогою є підйом на пробіжку о 5-й ранку, а для іншої – кілька хвилин без смартфона в руках після пробудження.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
«Сонна муха»: чому восени більше хочеться спати?
Перехід на зимовий час: як він впливає на наш організм?