жіноче тіло

5 помилок інтимної гігієни

Кожна сучасна жінка дотримується так званого щоденного ритуалу – проведення процедур за допомогою засобів інтимної гігієни. Враховуючи широкий спектр різноманітних засобів інтимного догляду, ми, жінки, можемо припуститися певних помилок, які можуть принести свої негативні наслідки та нашкодити сексуальному здоров’ю. Розповідаємо про 5 найпоширеніших помилок, яких ви припускаєтесь в інтимній гігієні.

1. НАДМІРНА ІНТИМНА ГІГІЄНА

Як не дивно, найбільш поширеною помилкою ведення інтимної гігієни є надмірна інтимна гігієна. В нормі піхва повинна бути зволоженою і невеличкі виділення світлого кольору (або прозорі і тягучі під час овуляції) це нормально. Проте жінки переживають настільки, що підмиваються 5-10 разів на день. І що ще цікавіше – беруть за звичку «вагінальний душ», тобто направляють потік воду у піхву. Це категорично не рекомендовано! Цим самим ви вимиваєте нормальну мікрофлору, місце якої вже готові зайняти патогенні бактерії. Це саме стосується використання вологих серветок для інтимної гігієни, які містять спирти та інші речовини, що зашкоджують інтимному здоров’ю.

тіло

2. НЕПРАВИЛЬНІ ЗАСОБИ

Другою найпоширенішою помилкою є неправильний підбір засобів для вмивання інтимних зон. Лікарі наголошують, що звичайне мило чи гель для душу категорично заборонені для інтимної гігієни. Річ у тім, що до їх складу входять луги, які порушують кислотний баланс піхви та цим самим знищують флору. Також не використовуйте мочалку для душу. Саме цей предмет гігієни містить на собі неймовірну кількість шкідливих бактерій.

гігієна

3. СИНТЕТИЧНА БІЛИЗНА

Білизна зі штучних матеріалів та одяг тісної посадки утворюють той самий «парниковий ефект» і створюють умови для розмноження мікроорганізмів. З тих самих причин гінекологи радять мінімізувати носіння колготок або принаймні обирати ті, де частина промежини виконана з бавовни. Замість синтетичних трусів теж краще обирати бавовняні: натуральні тканини не перешкоджають циркуляції повітря та краще вбирають вологу.

Змінювати білизну треба щодня. Також бажано захопити суху білизну на тренування. А от спати можна й без трусів: якщо є можливість дати цій зоні «подихати», краще нею скористатися.

Якщо говорити про моделі трусів, то стрінгів (якщо, звісно, вам у них комфортно) боятися не варто. Припущення про те, що така білизна може спричиняти молочницю чи інфекції сечовивідних шляхів, спростували в кількох наукових роботах, зокрема в дослідженні Японської асоціації акушерства й гінекології. Утім, одягати стрінги під час тренування все ж не бажано: через активне тертя бактерії з анального отвору можуть потрапити до вагіни.

білизна

4. ЩОДЕННІ ПРОКЛАДКИ

Лікарі не рекомендують застосовувати щоденні прокладки (особливо ароматизовані) без нагальної потреби: вони не дають повітрю у промежині нормально циркулювати та сприяють утворенню «парникового ефекту». Останній може порушувати баланс мікрофлори, що загрожує розвитком інфекцій на кшталт вульво вагінального кандидозу (молочниці). Якщо ви не можете обійтися без таких прокладок, бо спостерігаєте рясні щоденні виділення, варто з’ясувати причину цих виділень разом із лікарем.

5. АРОМАТИЗОВАНІ ЗАСОБИ

«Якби природа хотіла, щоби вагіна пахла трояндами чи лавандою, вона б зробила, щоби вагіна пахла трояндами чи лавандою».

Роналд Ламонт

Вагіні властиво мати запах, тому маскувати його парфумованими серветками, дезодорантами для вульви чи туалетним папером із виразними віддушками не варто. Понад те, ароматизовані засоби можуть викликати алергічні реакції, особливо якщо ваша шкіра до них схильна. Запах вагіни може змінюватися кілька разів упродовж циклу. Та якщо вам здається, що він став занадто різким і неприємним, зверніться до гінеколога: це може бути ознакою інфекції, яка потребує лікування.

процедури

ПОРАДИ ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ВЕДЕННЯ ГІГІЄНИ ІНТИМНИХ ЗОН:

  • підмиватися рекомендовано 1-2 рази на день;
  • використовуйте спеціальний гель для інтимної гігієни, ідеальний засіб для вас порадить ваш лікар-гінеколог;
  • старайтеся не користуватися вологими серветками для гігієни інтимних ділянок. Якщо вже є необхідність – завчасно придбайте спеціальні серветки для інтимної гігієни;
  • зверніть увагу на спідню білизну: неякісні синтетичні тканини сприяють пошкодженню шкіри інтимних зон, алергічній реакції, перегріванню шкіри. Тому старайтесь носити білизну з натуральних матеріалів, наприклад бавовна;
  • після статевого акту обов’язково за 10-15 хвилин прийміть теплий душ, щоб змити усі фізіологічні рідини;
  • під час душу стежте за тим, щоб вода і мийні засоби не потрапляли у піхву. Слизова піхва має таку здатність як самоочищення, тому зайва допомога їй не потрібна (якщо це не спринцювання спеціальними розчинами, призначеними лікарем);
  • щоденні прокладки – тільки у крайній потребі, обов’язково змінюйте їх кожних 2 години.
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР