Початок літа у більшості асоціюється з теплими сонячними промінчиками, спекотними днями і першою засмагою. Однак є ті люди, які вимушені ховатися у затінку та уникати зайвого контакту з сонцем. Так-так, передаємо «вітання» всім, хто страждає від алергії на сонце. Розберімося детальніше у тому, що це таке, як вона виникає, яка існує профілактика та варіанти лікування.
ЧОМУ ВИНИКАЄ АЛЕРГІЯ НА СОНЦЕ
Алергія на сонце, або як її ще називають – фотодерматит трапляється майже у 20% населення всього світу. Є два види фотодерматиту: екзогенний і ендогенний. У першому випадку речовини, що потрапляють на шкіру, провокують реакцію на сонці. Це може трапитися від використання косметичних, лікарських та парфумерних виробів, які можуть спровокувати появу алергічної реакції. В другому випадку причиною є порушення всередині організму, зокрема збої в роботі імунної системи, обміні речовин. Щороку кількість людей, які виявляють у себе сонячну алергію, стає дедалі більшою. Найчастіше її перші прояви можна помітити у маленьких дітей.
СИМПТОМИ АЛЕРГІЇ НА СОНЦЕ
Виділяють декілька основних симптомів сонячної алергії:
- почервоніння шкіри на будь-яких відкритих ділянках тіла;
- печіння шкіри, свербіж, виникнення пухирців;
- поява висипу на різних ділянках тіла, найчастіше на шкірі тулуба, рідше – обличчі;
Важливо розуміти, що перші прояви сонячної кропив’янки у кожного є індивідуальними і виникають у різний час: комусь достатньо 10 хвилин перебування на сонці, а комусь – через кілька днів.
ЗВИЧКИ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ У ПРОФІЛАКТИЦІ АЛЕРГІЇ НА СОНЦЕ
Корисні звички, які допоможуть у профілактиці фотодерматиту:
- засмагати до 10 ранку і після 16 години вечора;
- у часи активного впливу сонця носити одяг із довгими рукавами, штани, довгі сукні, капелюхи із широкими полями та кепки;
- використовувати SPF-креми широкого спектра дії (проти UVB- та UVA-променів) з SPF-фактором 50.
Пам’ятайте, що один SPF-крем не захистить шкіру від сонячної алергії. Потрібно дотримуватись всіх правил одночасно.
У перші дні перебування на сонці чи під час подорожі в країни з більшою сонячною активністю потрібно дати шкірі звикнути до сонячних променів: максимально обмежити час перебування на сонці та вдягати закритий одяг. Якщо людина приймає ліки, варто обговорити можливість перебування на сонці з лікарем, який їх призначив.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: SPF для волосся: навіщо влітку захищати волосся від ультрафіолетового випромінювання
КОЛИ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ?
У тому випадку, якщо після застосування протиалергічних засобів та спеціальних кремів ваш висип не зник, або не став меншим, або ж вам надокучає сильне свербіння чи печіння протягом тривалого часу, варто звернутися за допомогою до фахівця.
Також варто звернутися до спеціаліста, якщо сонячна алергія спричинена місцевими засобами й людина не може виявити, що за речовина викликає цю реакцію. Лікар допоможе знайти алерген і дасть рекомендації щодо того, як уникнути таких реакцій у майбутньому.
Обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем, якщо алергія з’явилася у випадку приймання ліків всередину. Деколи із суміжною консультацією лікаря-алерголога можна підібрати альтернативні препарати.
Якщо не протидіяти алергії, висип може з’являтися в будь-який момент контакту шкіри із сонцем, що значно погіршує якість життя та відпочинку.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Чим небезпечна алергія на аромати
Поцілунок сонця: як уникнути сонячних опіків
Як підвищити стресостійкість організму – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата
Пілінги з кислотами: якій шкірі підходить така б’юті-процедура