New rules: як правильно чистити зуби

Вранці і ввечері – ніби таке знайоме усім правило, але не завжди усі дотримуються його. Розповідаємо про те, як правильно чистити зуби та яких помилок важливо уникати.

ПЕРЕД СНОМ І ПІСЛЯ СНУ

Якщо ви не очищуєте зуби перед сном, то всі частинки їжі вночі перетворяться на платформу для розмноження бактерій. А потім це все призведе до різноманітних захворювань та карієсу. Тому обов’язково варто чистити зуби двічі на день – перед сном та вранці.

Якщо ви чистите зуби вранці після прийому їжу, то бактерії можуть потратити разом з їжею в організм. Тому потрібно чистити зуби потрібно до прийому їжі. А після прийому їжі та кави прополоскати ротову порожнину спеціальною рідиною.

НЕ ПОСПІШАЙТЕ

Зазвичай, ми чистимо зуби не довше 1 хвилини. Чистити зубив варто не менше 2-3 хвилин.

Рекомендують умовно ділити ротову порожнину на 4 сегменти (верхній лівий, верхній правий, нижній лівий і нижній правий) і присвячувати по 30 секунд кожному сегменту. Так є шанс очистити зуби рівномірно, а не тільки зону посмішки. Вмикайте улюблений трек або подкаст і очищуйте зуби довше. Або просто придбайте щітку з таймером, яка робитиме паузи кожних 20 секунд, даючи вам сигнал про те, що пора перейти до іншого сегменту.

ПРАВИЛЬНА ЗУБНА ЩІТКА

Варто перед вибором зубної щітки проконсультуватися з вашим стоматологом: він підкаже, яка підійде саме вам. Не так важливо, обрете ви мануальну чи електричну щітку – завдяки правильному використанню і своєчасній заміні обидві можуть принести результат.

Багато хто вважає, що, чим жорсткіша щітка, тим краще вона видаляє зубний наліт. Це не завжди так. М’яка щітка може очищати поверхню зуба більш ефективно, не руйнуючи структуру зуба. Вона повинна бути не надто м’якою, але і не дуже жорсткою.

ПРАВИЛЬНІ РУХИ

Дехто водить щіткою в різні боки замість того, щоб акуратно «вимітати» забруднення у напрямку від краю ясен вниз до краю зуба. З кожної поверхні зуба необхідно зробити близько 10 рухів зубною щіткою. Робіть рухи, що нагадують масаж зубів і ясен.

НЕ ЗАБУВАЄМО ПРО ЯСНА

Уздовж лінії ясен теж можуть накопичуватися шкідливі бактерії. Намагайтеся захопити навіть ту частину зуба, яка під яснами, тримаючи зубну щітку під кутом в 45 градусів. Роблячи такі рухи, ви сприяєте зміцненню м’яких тканин і поліпшенню кровообігу.

ОЧИЩУЄМО ЯЗИК

Очищувати язик можна звичайною зубною щіткою чи спеціальним скребком. Також підходять звичайна зубна щітка, електрична або іригатор, до якого потрібно купити спеціальну насадку. Головне пам’ятати, що чистка язика – це доповнення до гігієни порожнини рота, але не основний її етап. Для цього потрібно робити м’які рухи від кореня до кінчика. Якщо обираєте зубну щітку, вона має бути зволоженою. Очищуйте язик ПІСЛЯ чистки зубів, але ДО того, як прополоскати ротову порожнину.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”5″ column_number=”5″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”18742, 22776, 7397, 5636, 5049″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”15140, 23224, 23687″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111