Shaving Secrets: гладке гоління в домашніх умовах

Більшість чоловіків практикують один і той же ранковий ритуал: чашка кави, швидкий душ і, звичайно, гоління. Для деяких з них гладке обличчя – такий собі символ доглянутості. Щоб підтримувати шкіру в ідеальному стані, брати в руки бритву потрібно кожен день. Однак не всі знають про секрети правильного гладкого гоління, після якого не залишиться ні порізів, ні подразнень. Розбираємося, як впоратися з цим непростим завданням на відмінно.

 

Читайте також: Eye of the tiger: чоловіки та підводка для очей

Як в домашніх умовах зробити процедуру гладкого вологого гоління?

Весь процес можна розділити на 3 етапи:

  • підготовка до гоління;
  • сама процедура гоління;
  • вихід з процедури гоління, тобто догляд за шкірою.

 

Підготовка до гоління

Дуже важливо розуміти, щоб гоління вийшло дійсно гладким і після нього не виникло подразнень, потрібно підготувати шкіру і саму щетину. Для цього необхідно розпарити обличчя. Насправді весь процес розм’якшує волосяні фолікули й щетину. У цьому випадку опір волосків до бритви буде мінімальним, а лезо буде голити начисто. Отже, щоб розпарити обличчя, нам знадобиться товстий махровий рушник.

У класичному варіанті кращих традицій барбершопів минулих століть можна зробити так: налийте окріп у велику чашу (якщо такої немає, можна скористатися каструлею) і опустіть туди рушник. Після того, як він просякнеться гарячою водою, його потрібно віджати до вологого стану та акуратно покласти на обличчя. Зробити це потрібно так, щоб був ефект парової лазні, а не мокрої ганчірки, яка обпікає. У літній період компресу на 3-5 хвилин буде цілком достатньо, тому що на вулиці й без того досить тепло і волого. Тому ми рекомендуємо в зимовий період робити компрес у 2 підходи, щоб щетина поступово пом’якшала.

 

Обираємо інструмент

Після того, як ми зняли рушник, переходимо безпосередньо до гоління. Гоління буває в трьох напрямках. Перший раз – коли лезо і напрямок рухів йде за ростом волосся. Другий раз – коли напрямок леза йде убік. Наприклад, щетина на щоці росте вниз, а в процесі гоління ми використовуємо бічні рухи вправо і вліво. Третій раз – коли лезо і напрямок рухів йде проти росту волосся.

Радимо використовувати третій тип гоління якомога рідше або лише на верхній частині обличчя і ніколи на шиї. Чому? Тому, що тут найлегше себе поранити та отримати подразнення на шкірі. Коли ми рухаємо лезом проти росту волосся, відбувається максимальний опір. Часто перед тим, як щетина зрізається лезом, вона спочатку трохи відтягується, тим самим натягуючи волосяний фолікул. У результаті – волосся зрізається разом з невеликим шматочком шкіри. Звідси виникає подразнення.

Найчастіше особливо чутливі ділянки шкіри знаходяться на шиї, тому тут ми рекомендуємо гоління першого або другого типу. На верхній частині обличчя, на щоках і підборідді допускається гоління третього.

 

Технології гоління

Ми рекомендуємо починати з верхньої частини обличчя – зі скронь. Однією рукою працюємо бритвою, іншою – злегка натягуємо шкіру. Відстань між лезом і рукою не повинна перевищувати 5 см. Якщо відстань більше, сенс натягування шкіри зникає.

Потім голимо щоки по першому разу.

Після цього аналогічно працюємо з верхньою губою і підборіддям.

Потім працюємо з шиєю – знову за першим типом. На цьому закінчується перший етап.

Після цього шкіра повинна залишитися ще трохи вологою. Якщо ж ви відчуваєте, що піна висохла і шкіра теж стала сухою, ні в якому разі не продовжуйте гоління. Оскільки тут високий ризик отримати подразнення. Спочатку нанесіть ще раз піну на ті ділянки, з якими збираєтеся працювати, після чого розпочинайте гоління друге. Рекомендуємо розпочинати зі щік і далі спускатися вниз. Підборіддя достатньо голити буквально двома рухами: в праву і ліву сторону.

З верхньою губою – ситуація інша. Якщо щетина темна і жорстка, обробляйте повторно. Якщо немає, достатньо й одного процесу гоління. Після гоління обов’язково наносимо крем, який не містить спиртових компонентів і покриває обличчя легкою захисною плівкою, що допомагає епідермісу швидше відновитися.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР