Похмурі осінні дні, темні ранки й холод – ті фактори, які не дозволяють вилізти з-під теплої ковдри вранці, особливо з початком робочого тижня. Для тих, кому складно прокидатися вранці, ми дібрали практичні поради про те, як стати жайворонком та не відчувати втому 24/7.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Сонна муха»: чому восени більше хочеться спати?
НАЛАГОДЬТЕ РЕЖИМ СНУ
Якщо ваш організм не навчений самостійно прокидатись у визначений час, доведеться встановити будильник на конкретну годину (так, у вихідні також). Гарною ідеєю буде відсунути будильник якомога далі, аби вам довелося піднятися з ліжка, щоб його вимкнути. З’ясуйте, скільки годин вам потрібно для сну і намагайтеся лягати спати в однаковий час. Зазвичай рекомендують спати від семи до дев’яти годин на добу.
ПРАВИЛО 15 ХВИЛИН
Вам могли траплятися поради про те, що необхідно прокидатися якомога раніше, аби протягом дня швидше стомлюватися і, відповідно, раніше засинати. Це дієвий метод, проте ризикований, оскільки так ви можете порушити свої циркадні ритми. Натомість, спробуйте щодня ставити будильник на 15 хвилин раніше, ніж ви прокидаєтеся зазвичай. У такий спосіб, менше ніж за тиждень, ви прокидатиметеся раніше на одну годину. Якщо зазвичай ви прокидаєтеся о 7:30, поставте будильник на 7:15. Наступного дня – на 7:00, і так поки не дійдете до того часу, о котрій вам дійсно потрібно вставати.
ДЕННЕ СВІТЛО
Складно переоцінити важливість денного світла для нашого сну. Річ у тім, що воно допомагає регулювати ваші циркадні ритми і покращує сон. Сонце допомагає поліпшити ваш настрій і додає енергії. Якщо ж ви спите зі закритими шторами, завантажте на ґаджет застосунок світлового будильника, який повільно освітлюватиме вашу кімнату, імітуючи природний схід сонця.
ДЕННИЙ СОН
Денний сон є корисним, особливо для тих людей, хто працює в нічні зміни/години, чи має мало часу для сну, щоб відновитись. Найкращим часом для денного сну вважається час з 14:00 по 16:00. Для людей, які мають мало сну чи хворіють, буде корисним сон навіть на 15-30 хв.
СПЛАНУЙТЕ РАНОК ЗВЕЧОРА
Якщо ви із тих людей, для яких ранок поєднує у собі час на душ, готування їжі і мініприбирання, обов’язково змістіть якийсь із цих пунктів на вечір, аби збільшити кількість вільного часу на спокійний ранок. А у випадку, якщо перед сном вас турбують думки про справи, які ви забули виконати, або вам необхідно терміново зробити завтра, то попіклуйтеся про записник, в який ви занотуєте усе необхідне, щоб це не перебивало ваш сон.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Спати на годину довше: як впливає на шкіру перехід на зимовий час
Як покращити якість сну та позбутись безсоння?