Що потрібно знати про термін придатності косметики?

В інтернеті можна знайти багато інформації та порад про те, як продовжити життя тональному крему, улюбленій туші чи пудрі. Проте ми не радимо вдаватись до таких методів, адже чим довше ви використовуєте косметику, у якої закінчився термін придатності, тим гірше ви робите для своєї шкіри. Дізнаємось більше про термін придатності косметики у матеріалі.

Як дізнатися термін придатності?

Виробники косметичних засобів зобов’язані вказувати термін придатності продукту на упаковці (як на коробці, так і на флаконі/тюбику). Проте варто пам’ятати, що термін зберігання косметики в невідкритому пакуванні відрізняється від терміну придатності косметики, якою користуються.

Чим відрізняється термін зберігання від терміну придатності?

Термін придатності – це термін придатності продукту з його виробництва до граничного моменту його безпечного використання. Наприклад, за британським законодавством максимальний термін 30 місяців, за європейським – 36. Це означає, що впродовж трьох років продукт є безпечним, ефективним та його органолептичні властивості є стабільними.

Термін зберігання – це термін, коли продукт може зберігатися і використовуватися після розкриття пакування. На кожному продукті вказується термін використання продукту після відкриття – значок баночки крему з відкритою кришкою і цифра, що вказує на кількість місяців. Зазвичай це 6 або 12 місяців з моменту відкриття. Відповідно, ви можете самостійно вказати на баночці дату відкриття та дотримуватися рекомендацій щодо терміну зберігання.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: BEAUTY-холодильник: яку косметику потрібно зберігати в холоді?

 

Як умови зберігання впливають термін придатності?

Ви, мабуть, бачили на пакуванні косметичних засобів написи «Зберігати у темному прохолодному сухому місці», «Берегти від попадання прямих сонячних променів». Не дарма, адже деякі продукти вимагають низьких температур. У більшості випадків виробник сам дбає про пакування, що забезпечує збереження органолептичних і терапевтичних властивостей продукту (матове темне скло, безповітряне пакування, технології інкапсуляції інгредієнтів тощо). Проте нам також потрібно пам’ятати про прості правила: зберігати косметичні засоби якомога далі від прямих сонячних променів та не забувати щільно закривати після кожного застосування, щоб мінімізувати контакт із повітрям.

Тепле та вологе повітря – це сприятливе середовище для розмноження бактерій, тому ванна кімната не найкраще місце для косметики. На поличках у душі та біля рукомийника можна залишити хіба що шампуні, гелі для душу, скраби та засоби для вмивання. Крім того, пляшечки із цими засобами треба щільно закручувати та регулярно протирати ганчіркою, адже на них також може утворюватись цвіль.

Засоби для догляду за шкірою та макіяжу потрібно зберігати в сухому, затемненому та прохолодному місці, наприклад, у шафці чи на туалетному столику. Головне – не біля вікна та батареї.

Що відбувається із засобами після закінчення терміну придатності?

Коли закінчується термін придатності косметики, у засобів змінюється хімічний склад, порушується кислотність, активні речовини косметичного засобу руйнуються, емульсія розшаровується (масло і вода відділяються).

Усі ці процеси роблять доглядові засоби неефективними, а декоративні не такими стійкими. Але важливіше те, що в косметиці з вичерпаним терміном придатності починають розмножуватися бактерії. У будь-якому засобі хоч трохи, але присутні в складі органічні елементи. А органічні добавки – чудове середовище для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.

Після того, як ви відкрили новий засіб, він автоматично не є стерильним. Умовно кажучи, коли ми вперше порушуємо герметичність пакування, то скорочуємо термін зберігання і запускаємо зворотний відлік. З відкриттям вашого улюбленого засобу відбувається зіткнення з повітрям і мікроорганізми потрапляють у ваш косметичний засіб. Так само, вони можуть потрапити з вашими руками під час використання, тому краще користуватися кремами з допомогою спеціальних лопаток (шпателів). А коли мікроорганізми вже потрапили в сприятливе середовище, вони починають активно розмножуватися і важко уявити, скільки їх буде до кінця тижня чи місяця. А після закінчення терміну придатності косметики починають розмножуватися мікроорганізми, що викликають хвороби (мікроби).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як доглядати за волоссям, щоб воно не електризувалося?

ТЕРМІНИ ПРИДАТНОСТІ КОСМЕТИЧНИХ ВИРОБІВ

Декоративна косметика:

  • туш і підводка: від трьох до шести місяців;
  • тональні основи та консилери (рідкі, кремові та у форматі стику): від шести до 12 місяців;
  • сухі компактні засоби (пудри, тіні, рум’яна): від двох до трьох років;
  • помади та блиски для губ: від двох до трьох років.

Доглядова косметика:

  • очищувальні засоби: 12 місяців;
  • зволожувальні креми для обличчя та тіла, сироватки та гелі: від шести до 12 місяців;
  • бальзам для губ: 12 місяців;
  • ексфоліанти з BHA- та AHA-кислотами: 12 місяців.

*Варто пам’ятати, що термін придатності органічної косметики зазвичай коротший.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ: 

7 кроків, аби підготувати шкіру до холодної пори

5 засобів від EVO derm, які мають бути у вашій косметичці цієї осені

Дерматіломанія: чому виникає бажання пошкоджувати свою шкіру

Як працює косметика з медичним канабісом?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
111111111e477a7d06810e5e
завантаження.jpg11111111111
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)