Без «кульбабки» на голові: 4 способи боротьби з електризацією волосся

Прохолодна погода за вікном вимагає носіння теплого одягу й головних уборів. Мало хто готовий жертвувати здоров’ям заради збереженої зачіски. Відтак, доводиться миритися з тим, що знявши шапку, на голові відбувається армагедон. Волосся дибки й «кульбабка» замість слухняних пасм – ось що найчастіше трапляється з усіма у холодну пору року.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як досягнути ідеального стану та здорового вигляду волосся за один крок?

Чому електризується волосся?

Пригадаємо часи за шкільною партою й уроки фізики, а зокрема тему статичної електрики. Вона виникає внаслідок тертя однієї поверхні об іншу. Зокрема, це безпосередньо стосується й нашого волосся, коли ми розчісуємось або коли воно торкається головного убору. Під час тертя відбувається перерозподіл електронів, внаслідок чого один предмет отримує позитивний заряд, а інший – негативний.

Як відомо, заряди з різними знаками притягуються (це пояснює, чому волосся тягнеться до гребінця). Але саме ж волосся, отримує однакові заряди, тому за законами фізики відштовхується одне від одного. Звідси і виникає ефект неслухняного волосся, що розлітається в різні боки. Додайте до цього несприятливі погодні умови, сухість й ламкість волосся – і результат «кульбабки» на голові не змусить себе чекати.

Як уникнути електризації волосся?

Є кілька способів, які радять перукарі тим, хто страждає від надмірної електризації волосся у холодну пору року. Ці рекомендації допоможуть зробити ваші пасма слухнянішими й менш вразливими до впливу зовнішніх чинників.

Зволожувальні засоби

Сухе волосся справді є головним винуватцем статичної електризації волосся, відтак, важливо мати засоби з вмістом олій авокадо, кокоса, жожоба, макадамії та іншими компонентами, які добре зволожують й живлять волосину.

 

Розчісування правильним гребінцем

Впевнені, ви помічали, що пластикові гребінці під час контакту з пасмами утворюють заряд, який призводить до електризації. Тому краще користуватися дерев’яними гребінцями або ж варіантами з карбоновими, ебонітовими, іонними, силіконовими щетинками чи гребінцем із натурального ворсу. Також можуть підійти пластикові гребінці з антистатичним покриттям.

 

Головні убори й одяг з натуральних матеріалів

Природні тканини для одягу і постільної білизни менше сприяють електризації волосся порівняно з синтетичними матеріалами. Шапки з натуральної вовни й головні убори з мінімумом синтетичних волокон − гарантія того, що ваша зачіска не стоятиме дибки. Тому головні убори з шерсті і шовку − ідеальний вибір.

 

Антистатики

Звісно ж, варто додати до б’юті-ритуалів засоби-антистатики для волосся, які зараз є доволі розповсюдженими й ефективними. Краще вибирати антистатики з маслами або іншими поживними компонентами, що будуть гідратувати волосся й запобігати втраті натуральної вологи.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Панацея від випадіння? Вся правда про розмаринову олію та її користь для волосся

Бальзам, кондиціонер чи маска: яка різниця між цими засобами для волосся?

7 правил, які допоможуть зберегти здоровʼя вашого волосся восени

7 зачісок для власниць тонкого волосся, які обирають знаменитості