Як боротися з постковідним випадінням волосся?

Постковідне випадіння волосся – проблема, яка часто трапляється після перенесеного захворювання. Зазвичай воно розпочинається не одразу, а після 1,5 або 2 місяці з моменту хвороби. Хтось може не розуміти причини, хтось розпізнає зв’язок одразу чи зволікає або займається самолікуванням. Розповідаємо, чому волосся може випадати і як боротися з цією проблемою після ковіду.

ДВА ВИДИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ

Експерти кажуть, існує два типи випадіння волосся, яке спричинила пандемія. Перший випадок відомий під назвою telogen effluvium, коли у людини через кілька місяців після стресової ситуації починає випадати більше, ніж 50-100 волосинок на день. Окрім того, що більше волосся випадає, воно ще й повільніше росте. Такий стан може тривати до пів року. У другому випадку ж йдеться про гніздову алопецію, під час якої імунітет починає атакувати волосяні фолікули. Стан після ковіду загострює хронічні процеси або схильність до певних захворювань. Так, разом із випадінням волосся може початися (або загостритися) андрогенна алопеція (випадіння за чоловічим типом, переважно в лобовій і тім’яній зонах). А може розпочатися і дифузне, рівномірне випадання на всій поверхні волосистої частини голови.

ЧОМУ ВИПАДАЄ?

Різке та значне випадіння волосся після ковіду називають гострим телогеновим випадінням. Це означає, що порушується цикл росту волосся, коли замість фази активного росту – анагена від 20% до 50% волосин різко переходять у фазу спокою – телогена (у нормі їх не більше, аніж 10%), що згодом, приблизно через 1–3 місяці, призводить до активного випадіння. Волосся, яке входить у фазу телогенного відтоку, коли людина хворіє на COVID-19, залишається в цій фазі приблизно від двох до чотирьох місяців. Випадає волосся зазвичай на верхній частині шкіри голови. COVID-19 по-різному впливає на організм, але через загальний стрес на імунну систему багато людей справді страждає від випадання волосся.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як правильно користуватися маскою для волосся?

Як правильно користуватися маскою для волосся?

 

Після стресової події або хвороби може минути від шести тижнів до шести місяців, а вже потім волосся почне випадати. Оскільки волосся росте циклічно, не всі волосини вступають у фазу випадання водночас. Фаза телогенного відтоку може тривати до шести місяців. І залежно від того, наскільки ви хворі, може минути понад шість місяців, перш ніж волосся почне повністю одужувати.

Причиною такого порушення циклу росту волосся є не вірус, а реакція організму на фізіологічний та емоційний стрес, викликаний хворобою. Ймовірними причинами цього стану можуть бути:

  • вплив медіаторів запалення на волосяний фолікул;
  • лихоманка;
  • інтоксикація;
  • перенасичення лікарськими засобами;
  • різка втрата ваги;
  • дефіцит поживних речовин;
  • психологічний вплив хвороби.

 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 10 причин: чому ваше волосся випадає

10 причин: чому ваше волосся випадає

ЩО РОБИТИ У ТАКИХ ВИПАДКАХ?

Чим раніше людина помічає проблему,  звертається до трихолога, лікується, тим менше волосся вона втрачає.

Якщо після миття та розчісування ви помічаєте більше волосся, аніж зазвичай, то варто звернутися до фахівця. Лікарі проведуть огляд, низку тестів, лабораторне обстеження та трихоскопію. Часто цей стан не потребує активного лікування. Зазвичай рекомендують дотримуватися збалансованого харчування, дбайливого догляду за волоссям, помірних фізичних навантажень (йога, пілатес), а також повноцінного сну.

Зовнішнє лікування поділяють на домашній догляд (з шампунем і зміцнювальними або стимулювальними ампулами) й ін’єкційний, який здійснюють у клініці. З ін’єкцій добре зарекомендували себе полінуклеодіди (PDRN) і плазмотерапія з факторами росту (PRGF).

Здебільшого для попередження рубцевої алопеції застосовують:

  • Мезотерапію волосистої частини голови. Цей метод допоможе здійснити накопичення вітамінних комплексів вже у самих ділянках волосяного покриву. Можливе поєднання разом з вітамінними комплексами, які вживаються всередину.
  • Плазмотерапія волосистої частини голови допомагає запустити процес росту волосся власними факторами організму.
  • Правильний догляд за волоссям. У цей пункт входять як і засоби для миття волосся, кондиціонери та сироватки, які призначає трихолог, а також правильна поведінка з волоссям, розчісуванням, засобами для укладання волосся, термозахист.

Ці методи стимулюють утворення нових судин дають стимул для волосяного фолікула, усувають локальне запалення і наслідки інтоксикації, регулюють вироблення шкірного сала. Лікування постковідної алопеції має тривати 2-3 місяці для стійкого результату.

ПРОФІЛАКТИКА

Важливо не забувати і про профілактичні заходи. Серед них:

  • Додаткове вживання вітамінів. Важливо пройти діагностику на дефіцит вітамінів та вживати їх після призначення лікаря. Адже дозування та час прийому лікарських засобів призначається індивідуально. Самопризначення не завжди дає хороший результат, а навіть може і нашкодити.
  • Відпочинок та здоровий сон також впливають на ріст волосся та загалом на функціонування організму. Тому відновлюватись після захворювання важливо поступово, дотримуючись порад лікаря.
  • Збалансоване здорове харчування, збагачене вітамінами, жирними кислотами та волокнами. Харчування відіграє велику роль у красивому, здоровому волоссі та шкірі. Особливо після перенесеного захворювання варто відновити депо вітамінів та мікроелементів в організмі.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Посічені кінчики волосся: рятувати, стригти чи доглядати

10 причин: чому ваше волосся випадає

Як правильно обирати шампунь для волосся

Порятунок від зморшок: як колаген впливає на шкіру та волосся

Як доглядати за хвилястим волоссям?

Без сорому: чому не варто приховувати сиве волосся

Чому волосся швидко жирніє та як із цим боротися

Як правильно розчісуватися та обирати гребінці для волосся

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111