Пилочка для нігтів – мастхев кожної косметички і девайс, який зручно носити з собою у сумочці на випадок непередбачуваної ситуації. Та чи знали ви, яка пилочка найкраще підходить для перманентного користування? Натуральні нігті потребують особливо дбайливого догляду, а від неправильного вибору пилочки ви можете лише нашкодити. Розберімося у матеріалі, які є види пилочок, чим вони відрізняються та яка найкраще підходить для домашнього манікюру.
ЯКІ ВИДИ ПИЛОЧОК ІСНУЮТЬ?
Обирати пилочку варто відштовхуючись від того, яка у вас товщина нігтя. Існує легкий спосіб, як це визначити самостійно. Натисніть подушечкою пальця на кінчик одного з нігтів. Якщо він легко піддається тиску, без зусиль прогинається під пальцем і ви не відчуваєте біль – у вас тонкий ніготь. Якщо все ж є больовий супротив – у вас ніготь середньої товщини. А товсті нігті зігнути практично неможливо.
Отож, ми розібралися з товщиною і можемо обирати пилочку:
- Для тонких нігтів обирайте скляну пилочку. Вона має тривалий термін використання, є простою у догляді і не пошкоджує нігтьову пластину. Але й вартість такого інструменту буде на порядок вищою.
- Для нігтів з середньою товщиною підходять більшість різновидів пилочок: металева, скляна, баф, на паперовій основі тощо. Однак варто пам’ятати, що металева пилочка є доволі жорсткою і нею легко завдати мікротравм. А паперова пилочка є недовговічною, проте найдешевшою.
- Для нігтів з грубою товщиною підходять також майже всі пилочки, окрім скляної. Ідеальним варіантом буде металева пилочка, яка легко справляється зі щільною структурою нігтя.
НЕ ПРОГАДАЙТЕ З АБРАЗИВНІСТЮ
Абразивність – це рівень жорсткості пилочки. На пакованні ви можете помітити цифри – грити, саме їх кількість на квадратний сантиметр поверхні інструменту визначає жорсткість. Так, висока кількість грит свідчить про дрібне напилення, а отже, пилочка буде м’якою, і навпаки.
Для натуральних нігтів найкращим вибором буде пилочка з абразивністю 180/240. Ці пилочки мають середню жорсткість і легко справляються з підпилюванням, корекцією форми тощо.
Для штучних нігтів використовуйте пилочки з абразивністю 100/180. А для полірування нігтів абразивність має бути 1000+.
ЧИ Є РІЗНИЦЯ ЯКУ ФОРМУ ПИЛОЧКИ ОБИРАТИ?
Насправді форма пилочки для нігтів відіграє певну роль під час манікюру. Відтак, прямокутні інструменти є універсальними; пилочки у формі бумеранга або банана підходять для підпилювання нарощених нігтів, ними зручно обробляти нігтьову пластину в зоні кутикули; овальні – надають нігтям форму та вирівнюють нігтьову пластину.
Обравши свою ідеальну пилочку, можна сміливо експериментувати з манікюром. І ми маємо для вас добірку актуальних дизайнів манікюру на осінь, яку ви можете подивитися ТУТ.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Глазуровані нігті – тренд манікюру, який ви маєте спробувати
Поради для здоров’я шкіри ніг та нігтів від подологині салону блогерки Саші Бо
Домашній педикюр: практичні поради для доглянутих ніг
Емейзінг нейлз: все, що потрібно знати про японський манікюр від G.Bar Луцьк