Лімфодренажні стрибки: користь чи шкода

Щоранку перед нами постає складне завдання – прокинутись, бути бадьорими та свіжими, розбудити розум, тіло та позбутись сонного обличчя. Якщо з першим нам може допомогти чашка кави, то з другим – фізична активність. У блогах лайфстайл-інфлюенсерів можна зустріти цікаву практику – лімфодренажні стрибки, за допомогою яких вони позбуваються ранкової набряклості. Як виконувати лімфодренажні стрибки та чи насправді вони є корисними – розповідаємо у матеріалі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як швидко прибрати набряк з обличчя?

Як швидко прибрати набряк з обличчя?

Вперше про подібний спосіб оздоровлення написав Олександр Мікулін у книзі «Активне довголіття: моя система боротьби зі старістю», яку опублікувати у 1977 році. У 50 років він пережив інфаркт та винайшов свою систему оздоровлення. До неї входила і віброгімнастика – комплекс дрібних стрибків, які розганяють кров, що застоялася, а також покращує її мікроциркуляцію.

ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ СТРИБКІВ

  • Встаньте прямо, руки опустіть.
  • Підніміть п’яти не більше, ніж на один сантиметр. Пальці повинні залишатися на місці.
  • Різко опустіть п’яти, легко вдаряючись об підлогу. Будьте обережні: вправа не повинна викликати біль голови.
  • Зробіть 30 стрибків, перепочиньте 5-10 секунд і виконайте ще 30.

Під час виконання Мікулін радить стискати щелепу, щоб зуби не вдарялися один об одного, та притримувати груди. За його словами, вправа підійде і молодим, що ведуть сидячий спосіб життя, і людям похилого віку. Стрибки «струшують» організм, допомагаючи постачати серце кров’ю, і знімають тяжкість у голові після тривалої розумової роботи.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

І хоча Мікулін концентрував увагу на користі стрибків для загального оздоровлення та довголіття, інстаграм-блогери почали виконувати вправу, щоб позбутися ранкової набряклості. Вібрація, створювана ударом п’ят об підлогу, покращує роботу лімфатичної системи – саме вона відповідальна за баланс рідини в організмі та утворення набряків.

Так узвичаїлося поняття «лімфодренажні стрибки», але кожен виконує вправу по-своєму: збільшує кількість стрибків до ста або стискає прес і сідниці під час вправи. Нібито, це позбавить целюліту і другого підборіддя, а також прискорить метаболізм. Але чи це так?

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 причин, чому необхідно виконувати масаж обличчя

5 причин, чому необхідно виконувати масаж обличчя

Наукових доказів користі від лімфодренажних стрибків проти набряклості немає. Лімфу здатна розігнати будь-яка фізична активність, навіть проста гімнастика. Стрибки – простий спосіб зняти невелику припухлість і стати трохи здоровішим.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Синці під очима косметичного походження: чому з’являються та як їх прибрати?

Все про ін’єкції колагену

Як зберегти молодість рук?

Сила мигдалю: як працює мигдалевий пілінг

Що таке ніацинамід та чим він корисний для шкіри?

Все про лазерний карбоновий пілінг

Лімфодренаж, ендосфера та обгортання: процедури для швидкого схуднення

«Ефекту можна досягнути за 4 процедури», — Оксана Коротка про розтяжки

 

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР