тренд 2021

Скінімалізм: головний beauty-тренд 2021

Прагнення до мінімалізму поступово досягає піку та проникає в усі сфери нашого життя. У 2021 році цей тренд активно торкається beauty-сфери, зокрема домашнього догляду і макіяжу. Що це означає і в чому суть нової тенденції під загадковою назвою «скінімалізм»? Розповідаємо в матеріалі.

ЩО ТАКЕ СКІНІМАЛІЗМ?

Згідно зі звітом Pinterest Predicts, складеному на основі ключових запитів користувачів, однією з головних тенденцій у сфері краси у 2021 році стане скінімалізм.

 

Термін-новинка утворений від двох англійських слів: skin – «шкіра» і minimalism – «мінімалізм». Разом означають прагнення доглядати за собою за допомогою набору лише найнеобхідніших засобів. Якщо ще пару років тому була актуальна азійська система догляду із застосуванням 10-12 продуктів, то зараз мета б’ютіголіків – залишити в щоденній рутині тільки те, що працює і відповідає потребам шкіри.

здорове лице
гарна шкіра

Причина такої аскетичності – концепція усвідомленого споживання, яка виступає за відмову від спонтанних покупок і сліпе слідування моді. Скінімалізм – екологічний тренд поряд із такими, наприклад:

  • перехід на косметику локальних брендів з метою зменшити свій вуглецевий слід на планеті;
  • покупки в магазинах офлайн, щоб уникнути зайвого упаковування – коробок, пакетів і поліетиленової пухирчатої плівки;
  • використання декоративної та доглядової косметики зі змінними блоками.

Скоротивши кількість косметичних продуктів, скінімалісти стежать за тим, щоб і формули були простими. У їхньому арсеналі – продукти зі спрямованою дією і високим вмістом двох-трьох активних компонентів: сироватки, бустери, концентрати. Також правилам скінімалізму відповідають засоби-мультитаскери на кшталт «п’ять в одному».

ЯК І ЧОМУ СФОРМУВАВСЯ СКІНІМАЛІЗМ?

Новий тренд – пряма відповідь на глобальне забруднення навколишнього середовища і залежність від звички споживання. Тенденція закликає нас до усвідомлених beauty-покупок, зменшення кількості флаконів і баночок на туалетному столику та більш обдуманого догляду за шкірою. Адже сенс не в тому, щоб купити якомога більше косметичних продуктів, а в ретельному виборі засобів, які працюють на вас і вашу шкіру.

Шанувальники скінімалізму впевнені: зменшення кількості beauty-засобів в догляді позитивно відобразиться не тільки на стані шкіри, але і на екології. А якщо до того ж використовувати засоби зі змінними блоками або переходити на «голі» косметичні продукти, які не шкодять навколишньому середовищу своїми складниками, природа двічі скаже нам спасибі.

Звичайно ж, свою роль у становленні нової тенденції зіграли пандемія, карантин і необхідність носити медичні маски в усіх громадських місцях. Макіяж відійшов на другий план, а домашній догляд за шкірою вийшов на новий рівень. Тобто, скінімалізм будується на принципі slow beauty і спрощення в усіх сферах життя, які ми спостерігаємо з початку пандемії.

beauty
тренди 2021

ВПЛИВ ТЕНДЕНЦІЇ НА МАКІЯЖ

Beauty-аскетизм впливає і на макіяж. Одним із головних принципів скінімалізму є природність. Останні makeup-тенденції також налаштовані на цю хвилю, активний контуринг, багатошаровість, космічне сяйво хайлайтера та ефект маски на обличчі вже не перший рік вважають антитрендом.

Макіяж стає все більш невагомим, лаконічним і натуральним, а нові тональні основи, консилери й пудри всіляко цьому сприяють. Крім легких формул вони містять безліч активних компонентів, які доглядають за шкірою. Навіть відомі візажисти роблять акцент на догляді за собою, адже тільки здорова шкіра з природним сяйвом, якому, до речі, також приділяється особлива увага в скінімалізмі, може бути красивою.

ДОМАШНЯ СИСТЕМА ДОГЛЯДУ ТА MAKEUP

Для щоденної beauty-рутини за принципами скінімалізмуа буде достатньо лише кількох продуктів. По-перше, відповідного за типом шкіри, комфортного засобу для очищення. По-друге, універсального зволожувального крему або більш поживного в зимовий період. По-третє, сироватки або концентрату, які працюватимуть на конкретну проблему.

Раз в тиждень варто використовувати ексфоліант, а після нього маску за типом шкіри. Звичайно ж, ми не забуваємо про захисний засіб з SPF, особливо в сонячні дні. Відмінним мультифункціональним варіантом стане ВВ або СС-крем з рівнем захисту, який замінить крем з SPF і тональну основу.

Також ніхто не скасовує домашні процедури. Масаж гуа-ша, фейсбілдинг і використання спеціальних beauty-ґаджетів допомагають призвести м’язи в тонус, очистити шкіру і навіть здійснюють профілактику ознак старіння. А йога для обличчя стане найпопулярнішим трендом у 2021 році.

очищення шкіри
чисте лце

Для виконання макіяжу кожна дівчина сама визначає для себе мінімум необхідних продуктів. Це може бути туш для вій, дрібнодисперсний хайлайтер, рум’яна, підводка та помада у відтінку нюд. Головне, щоб макіяж мав натуральний і гармонійний, делікатно і вишукано підкреслював природну красу.

Матеріали за темою

Топ-3 публікації

Вибір редакції

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР