Старіння волосся: коли, як та чи можна сповільнити процес?

Головна: Гріс Ганем

Процес старіння волосся відбувається разом зі старінням всього організму. Проте, існують фактори, що виступають каталізаторами. Це і негативний вплив навколишнього середовища (включаючи UV-випромінювання), і стреси, і неправильний спосіб життя, і шкідливі звички спільно з поганим сном. Більше про старіння волосся, його ознаки, причини та способи запобігання – у матеріалі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Без сорому: чому не варто приховувати сиве волосся

Енді Макдавелл

Ознаки старіння волосся

  1. Сивина. Волосся стає сивим через відсутність вироблення меланіну, це відбувається після певного віку. Волосся втрачає колір у процесі втрати пігменту і білка.
  2. Сухість. Гормональний фон кожної людини змінюється з віком. Це призводить до уповільнення вироблення себуму і відновлення клітин. У результаті шкіра голови починає лущитись і свербіти.
  3. Чутливість. Внаслідок стоншення епідермісу й ослаблення захисних функцій шкіри, наприклад, через залишки стайлінгу або шампуню, пил, смог і бруд, ці фактори можуть викликати подразнення, тому що шкіра голови стає чутливою.
  4. Нееластичність. Зменшення кількості колагену, що виробляється шкірою, разом зі впливом ультрафіолетового випромінювання може призвести до втрати еластичності шкіри голови. На ній з’являються зморшки, вона сама стає менш пружною і більш стягнутою.
  5. Тьмяність. Через нестачу вітамінів, стрес і вплив ультрафіолету волосся з часом тьмяніє і виглядає млявими. Крім того, втрата білка і себуму позбавляє волосся природного блиску.
  6. Ламкість. Відсутність білка впливає не тільки на колір, але й на силу волосся. Зниження рівня протеїну робить волосся слабким і менш еластичним, що призводить до ламкості за агресивного впливу на нього.

Причини

Старіння волосся починається з 25 років. Відомо, що це точний рубіж, коли закінчується період росту організму. Натомість починається старіння. Шкіра голови також старіє, але без зморшок. Шкіра стає стягнутою, сухою, може виявлятися чутливість та лущення. І змінюється структура волосся: з’являється ламкість, волосся росте до певної довжини і стає тоншим. Починаються структурні зміни волосся: змінюється колір, густота, щільність, відсутній блиск, з’являється ламкість.

Колаген – це найпоширеніший білок у нашому організмі, який відіграє важливу роль у зміцненні сполучних тканин. Він виробляється природним шляхом, але з віком здатність виробляти його знижується. Це є однією із найголовніших причин, через яку на шкірі з’являються зморшки, а волосся втрачає еластичність, блискучість та стає тьмянішим. Наше тіло використовує кілька амінокислот для утворення кератину, деякі з них містяться в колагені, тому цей білок допомагає зберегти здоров’я волосся.

Сара Джесіка Паркер

Також причинами старіння волосся є: 

  • порушення кровообігу фолікул з недостатнім обміном поживних речовин;
  • порушення в роботі сальних та потових залоз;
  • надмірне або замале виділення гідроліпідного шару;
  • гормональні зміни;
  • неправильний догляд за волоссям та шкірою голови.

 

Як запобігти старінню волосся?

Запобігти старінню волосся і шкіри голови можна універсальними правилами життя, які допомагають покращити його якість та, відповідно, покращують кожну його сферу. Це більше про стиль життя та звички, ніж про правила.

  • Здоровий сон, оскільки уві сні виробляється більшість гормонів.
  • Правильне харчування, що збагачене вітамінами та мінералами.
  • Правильний систематичний домашній та салонний догляд.
  • Захист шкіри голови та волосся від UV-випромінювань, морської та хлорованої води (басейн).
  • Масажі, відпочинок.
  • Здоровий психоемоційний стан.
  • Активний спосіб життя, спорт.
  • Відсутність шкідливих звичок.

Як доглядати за сивим волоссям?

Перша поява сивини – це не знак, що потрібно бігти до перукаря та фарбувати волосся. Ще кілька років тому сиве волосся були приводом для сорому, а сьогодні цей колір стає яскравим і незвичайним способом виразити себе. Хоча зараз українки не готові витрачати багато часу, відрощувати сивину для привабливого зовнішнього вигляду, як це роблять, наприклад, американські зірки.

Сивина – це білі порожні волосини. У них є бульбашки з повітрям і суха кутикула. Якщо поглянути на сиву волосину зі збільшенням, то можна помітити, що вона здається деформованою на вигляд, як дріт. Тому догляд за сивиною має бути постійним. Зробіть акцент та зволоженні та живленні. Це потрібно у випадку, якщо ви зафарбовуєте сивину, або прийняли рішення її відрощувати.

Нині існує безліч технік фарбування, які можуть допомогти зробити перехід від натурального кольору волосся до сивого більш мʼяким, плавним та менш стресовим для вас. Також у перервах між фарбуванням сивого волосся можна використовувати спеціальні маскувальні спреї – вони містять пігменти, що розпорошуються під час нанесення. Проте таке тимчасове фарбування протримається до наступного миття.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як доглядати за волоссям у холодну пору року?

5 зачісок для прямого волосся, які варто повторити

Як часто можна використовувати сухий шампунь?

Неочевидний порятунок: як олія розмарину впливає на волосся

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_1976
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE
1376fjdkd111111111111
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2