Як правильно доглядати за шиєю та зоною декольте

Шкіра шиї й зони декольте, як правило, старіє набагато швидше, ніж шкіра на інших ділянках тіла. Вона дуже тонка і ніжна, а підшкірно-жирової клітковини в цих місцях практично немає. В результаті саме в зоні декольте з’являються перші зморшки, в’ялість і пігментація. У нашому матеріалі розповідаємо, як правильно доглядати за зоною декольте і які косметичні засоби краще використовувати.

У ЧОМУ ОСОБЛИВІСТЬ ШИЇ ТА ДЕКОЛЬТЕ?

Особливості шкіри в цій зоні визначає насамперед анатомічна будова шиї. Більшість м’язів шиї скелетні: вони кріпляться класично, від кістки до кістки. Виняток – платизма, тонкий поверхневий м’яз, схожий на вуаль, який кріпиться на нижній частині щелепи та своїми волокнами вплітається у шкіру. Цей м’яз значною мірою відповідає за можливе провисання підборіддя та утворення «кілець Венери» – горизонтальних складок на шиї. На шиї, на відміну від обличчя, немає жирових пакетів. Відповідно, деформаційні зміни на кшталт обвисання та опущення тут трапляються рідше. А от після травматичних процедур (наприклад, глибоких пілінгів) шкіра шиї та декольте відновлюється повільніше, ніж шкіра обличчя.

ЯКИХ ПОМИЛОК МИ ПРИПУСКАЄМОСЯ В ДОГЛЯДІ ЗА ШИЄЮ?

Головна помилка в догляді за шиєю – його відсутність. Найчастіше люди згадують про цю зону вже тоді, коли стикаються з певними проблемами.

Ще одна помилка – брак належного захисту від ультрафіолету. Унаслідок надмірного ультрафіолетового випромінення, куріння та неправильного харчування, ми швидше втрачаємо колаген, а отже, раніше стикаємося з віковими змінами.

Зараз активно говорять про явище «tech neck». Під ним розуміють перерозтягнення м’язів шиї внаслідок постійного користування гаджетами. Коли ми довго тримаємо голову в опущеному положенні, м’язи навантажуються непропорційно. Платизма постійно перебуває в зібраному стані та робить на шиї «гармошку». Так, поздовжні складки стають більш помітними, шкіра в цій зоні починає раніше старішати, провисати, а в косметологів стає дедалі більше пацієнтів із другим підборіддям.

Щоб уникнути «tech neck», намагайтеся тримати комп’ютер і телефон на рівні очей і тренуйте м’язи шиї спеціальними вправами. Але не перестарайтеся, адже надмірне прокачування цих м’язів шляхом інтенсивних тренувань теж може нашкодити.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ШКІРОЮ ШИЇ ТА ЧИ Є СЕНС В ОКРЕМОМУ КРЕМІ?

За шкірою шиї треба доглядати так само ретельно, як за обличчям. Щодня очищати, наносити крем, а раз на тиждень робити пілінг (наприклад, механічний, за допомогою скрабу). Обов’язково захищати цю зону від сонця, бажано тим самим засобом із SPF 50, що й для обличчя.

Для очищення шкіри від надлишку шкірного сала, пилу та бруду можна застосовувати звичайний гель чи пінку для вмивання. Якщо користуєтеся тональними засобами, не забувайте про демакіяж: залишки тону на шиї треба видалити молочком або міцелярною водою, після чого вмитися звичайною водою чи протерти шкіру тоніком.

Багато хто використовує свій звичайний крем для обличчя для догляду за шкірою шиї й декольте (хоча це все ж краще, ніж нічого), що в корені неправильно. У шкіри на різних ділянках тіла різні потреби, тому краще вибирати спеціалізовані засоби. Фахівці рекомендують щодня використовувати догляд з вітамінами А і С, а також продукти, що містять кислоти: гіалуронову – для зволоження, фруктові – для стимуляції синтезу колагену.

Шкіра зони декольте сильно схильна до фотостаріння, яке провокує гіперпігментацію, зменшення тонусу і зневоднення. На жаль, багато хто з нас ігнорують рекомендації наносити на шию і декольте крем з SPF, хоча це потрібно робити постійно. Шкіра в цій області страждає від сонця набагато сильніше, ніж шкіра обличчя. Деякі зміни шкіри, викликані ультрафіолетовим випромінюванням, в майбутньому доведеться виправляти за допомогою дорогих і тривалих косметичних процедур.

У молодому віці для догляду за шиєю достатньо базових засобів, наприклад, зволожувального крему та антиоксидантної сироватки для обличчя. Звісно, так ці продукти закінчуватимуться швидше, тому купувати їх доведеться частіше.

ЩО ТАКЕ «КІЛЬЦЯ ВЕНЕРИ»? ЯК ЗРОБИТИ ЇХ МЕНШ ПОМІТНИМИ?

«Кільця Венери» – це фізіологічні горизонтальні складки на шиї. У деяких людей (через генетику та особливості анатомії) ці «кільця» з’являються доволі рано та активно прогресують. У інших складки формуються вже у старшому віці.

Наявність і виразність цих складок обумовлює анатомічна будова шиї та кількість підшкірно-жирової клітковини – надмірна чи, навпаки, недостатня. Не останню роль грає й активність платизми. При мімічній і фізичній активності цей м’яз смикає шкіру, до якої приєднаний. У процесі його стискання та розтягнення на шиї утворюються складки.

Домашній догляд (навіть сильний крем, який обіцяє «заповнення зморщок») скорегувати ці «кільця» не допоможе, тому якщо вас непокоїть їхній вигляд, краще звернутися на консультацію до лікаря-дерматолога.

Більше про «Кільця Венери» читайте у нашому матеріалі ТУТ.

Починайте догляд за шиєю та шкірою зони декольте, навіть якщо зараз на ній немає жодних ознак старіння. Як відомо, вироблення колагену сповільнюється вже до 20 років, а значить – запускаються процеси старіння. Після 20 догляд за шкірою шиї і декольте повинен стати обов’язковою складовою вашої щоденної б’юті-рутини.

Матеріали за темою

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”18066, 17917, 17469″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”17368, 17315, 16870″]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”17625, 17444, 17454″ offset=””]

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111