Як правильно доглядати за кутикулою?

Доглянуті руки – це не лише свіжий манікюр та бездоганний дизайн. Гарні та здорові руки – це завжди про здоров’я нігтьової пластини, кутикулу та зволожену шкіру. Що передбачає догляд за кутикулою – читайте у матеріалі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Хромований, френч, анімалістичний: тренди манікюру осені 2023

Що таке кутикула?

Кутикула – шкірний валик навколо основи нігтьової пластини, що виконує захисну функцію, не дозволяє проникати бактеріям, інфекціям та бруду в зону росту нігтя. Кутикула складається з видимої частини й ороговілого шару, що відростають разом з нігтем. Повністю кутикула оновлюється за 21 день, частково – за 2 тижні. Необхідно видаляти відмерлі клітини, а живим давати достатньо зволоження. Якщо вчасно не очистити ніготь від сухої кутикули, що розрослася, вона рветься й утворюються задирки. Через ранку на місці зірваної задирки можуть проникнути бактерії, і почнеться запалення або нагноєння, що спричиняє хворобливі відчуття. Крім того, помічено, саме поганий догляд за кутикулою може стати причиною уповільненого зростання нігтів, зміни їх форми, появи поздовжніх смужок.

Як правильно доглядати за кутикулою?

У випадку неправильного догляду за кутикулою нігті можуть повільніше рости й навіть поміняти свою форму. Щоб цього не відбулося, догляд за нею має містити такі етапи: видалення змертвілої частини кутикули; зволоження; живлення та масаж.

Видалення

Найперше, що треба зробити, – обрати той спосіб видалення кутикули, який вам підійде найкраще. Це може бути класичний обрізний; апаратний; європейський манікюр. Якщо маєте проблеми з кутикулою (сухість, тріщини, задирки), краще довірити цю процедуру професіоналу, який обере той вид видалення кутикули, який підходить саме вашим рукам та нігтям.

Зволоження

Найпопулярніший метод зволоження – використання олійки для кутикули. Її наносять щодня, і завдяки цьому кутикула стає зволоженою, доглянутою, еластичною, нігті ростуть швидше, їх поверхня стає гладкою, вирівнюється. Масло для кутикули потрібно наносити масажними рухами біля основи нігтя. Цінні поживні речовини та вітаміни у складі олії не дозволять вашій кутикулі та шкірі рук пересихати, а значить, манікюр залишиться свіжим довше. В основі засобу для зволоження може бути не одна олія, а цілий комплекс, наприклад, олія жожоба, арганова та рожева олії. Не зайвими у засобі будуть вітаміни Е і С та екстракт лимона.

Також не забувайте про креми для рук. У холодну пору року наші руки страждають від перепаду температур, кондиціонерів, опалення, стають сухими, що спричиняє рани. Крем захистить вашу шкіру рук, зволожить та попіклується про кутикулу. Якщо ви прихильниця важкої артилерії, обирайте салонну процедуру догляду за нігтями і кутикулою – парафінотерапію. Також чудовий ефект дають SPA-процедури для рук, в торгових мережах можна навіть знайти відповідні домашні набори.

Масаж

Щоб отримати масаж рук, не обов’язково записуватись у салон. Просто втирайте ваш крем масажними рухами і не оминайте зону нігтів. Це допоможе розігнати кровообіг та зміцнити нігті. Або запропонуйте своїй коханій людині зробити вам масаж рук, що неймовірно розслабить.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

5 порад, завдяки яким ваші нігті стануть міцнішими і ростимуть швидше

Домашній манікюр: яку пилочку для нігтів обрати та як нею користуватися?

До кінчиків пальців: чому нігті ламаються та як правильно за ними доглядати?

Як правильно доглядати за руками восени?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70