До кінчиків пальців: чому нігті ламаються та як правильно за ними доглядати?

Виникнення білих плям на нігтях – проблема, яка знайома майже кожному. Дізнаємося, як позбутися білих плям, що робити для того, щоб нігті не ламалися, та чи безпечно постійно ходити з покриттям на нігтях.

ЧОМУ ВИНИКАЮТЬ БІЛІ ПЛЯМИ НА НІГТЯХ?

Деякі фактори можуть бути пов’язані зі спадковістю, хоча на стан нігтів впливають і зовнішні, і внутрішні фактори. Комусь притаманно мати ламкі нігті, а інші мають міцні й довгі.

Через неякісний манікюр нігті можуть розшаровуватися, а на самій пластині, ймовірно, з’являтимуться травми. Якщо ви довго і без перерв робите манікюр, то нігті можуть стоншуватися і деформуватися. Нестача вітамінів може бути однією з причин ламкості нігтів, зокрема йдеться про вітамін групи В і дефіцити білків в організмі. Ламкі нігті зокрема у тих, хто хворіє на цукровий діабет, залізодефіцитну анемією, гіпертиреоз (гіперфункція щитоподібної залози), серцеву недостатність та хронічні хвороби нирок. Якщо у вас є звичка гризти нігті або ви постійно контактуєте з водою чи побутовою хімією, то стан нігтьової пластини також може залежати і від цих факторів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Зелений аж до кінчиків нігтів: весняні тренди манікюру

 

Зелений аж до кінчиків нігтів: весняні тренди манікюру

БІЛІ ПЛЯМИ НА НІГТЯХ

Білі плями на нігтях – це лейконіхія. Це коли в товщині нігтьової пластини з’являється прошарок повітря, який заповнюється жиром і водою. Якщо біла пляма з’явилася лише раз, то нічого страшного в цьому немає, адже ніготь відростатиме і пляма зникне.

Але це все може бути спричинено ураженнями нігтьової пластини. Грибок може бути білою плямою, а потім нігті стають товстішими, а кількість плям збільшується. Тоді одразу варто звернутися до лікаря, бо вилікувати цю проблему самотужки не вдасться.

На виникнення білих плям можуть впливати і деякі медикаментозні препарати, антибіотики, а також отруєння важкими металами, наприклад, миш’яком чи свинцем.

Білі плями можуть з’явитися і через оніхолізис – це відшарування нігтьової пластини від нігтьового ложа, коли між ними виникають пустоти. Він може виникнути через постійний манікюр та використання ультрафіолетової лампи. Інколи це може бути проявом екземи чи грибкової інфекції. Тому якщо у вас постійно виникають нові плями, то потрібно обов’язково звертатися до лікаря.

 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Цнотливий манікюр – новий тренд у нігтьовій індустрії

Цнотливий манікюр – новий тренд у нігтьовій індустрії

ЯК ПОЗБУТИСЯ БІЛИХ ПЛЯМ?

Якщо причиною виникнення лейконіхії є грибок, потрібно лікуватися від цієї інфекції. Для цього застосовують спеціальні препарати у вигляді таблеток і зовнішніх засобів. Лікування грибкової інфекції триває кілька місяців. У випадку з авітамінозом і нестачею певних мінеральних речовин, потрібно усунути дефіцит в організмі. Передусім варто звернути увагу на харчування. Можливо, знадобиться також додатковий прийом вітамінів і мікроелементів у вигляді таблеток. Якщо причиною появи білих плям є захворювання шлунково-кишкового тракту, нервової системи або якісь інші хвороби, то лікування повинно бути спрямоване на усунення основного захворювання.

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА НІГТЯМИ?

  • Подбайте про окремий рушник та індивідуальні засоби догляду.
  • Не забувайте стригти й акуратно запилювати нігті.
  • Якщо у вас грибок, то дезінфікуйте взуття спеціальними розчинами та спреями, щоб уникнути самозараження.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як правильно обрати кросівки для бігу

Як правильно обрати кросівки для бігу

 

  • Запитуйте в майстра манікюру чи педикюру про стерильність інструментів та їхню дезінфекцію.
  • Використовуйте олійки для росту, живлення чи зміцнення.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

ЗМІНИ ДЕСЯТИЛІТТЯ: як змінювалась beauty-індустрія останні 10 років

Основні тенденції сезону осінь-зима 2021

Розмір має значення: найпоширеніші помилки у виборі білизни

Уже в минулому: головні антитренди 2022 року

Осінь близько: яке пальто обрати?

Правила багатошаровості: що, як і за чим одягати

 

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР