Як правильно розчісуватися та обирати гребінці для волосся

Раніше образ дівчини з гребінцем у руках перед дзеркалом був своєрідним символом жіночності, часу неспішного ритуалу наодинці із самою собою. Тепер такий образ може трапитися лише у рекламних роликах. Напевно, через те, що темп життя сучасної жінки не допускає вдосталь часу на милування собою у дзеркалі. А також величезний спектр продуктів для волосся (бальзами, маски, засоби для укладання, фени та різноманітні гребінці). Вони полегшують догляд та дають змогу досягти чудових результатів без особливих на те зусиль. А ми дізнаємося, чи потрібно розчісуватися і як правильно це робити, а також про те, як вибрати гребінець – про це та навіть більше у нашому матеріалі від Space.

Деякі стилісти стверджують, що процес розчісування позбавляє волосся текстурності. Хтось твердо вірить в те, що від розчісування воно випадає. А трихологи впевнені, що волосся щодня закінчує свій життєвий цикл, потім випадає, поступаючись молодому волоссю. Це усталені закони життя волосини. Про це детальніше ми розповідали у тут.

А от саме розчісування допомагає вичесати волосся, яке вже має випадати, щоб запобігаючи його випадінню упродовж дня. Щоб волосся не з’являлося на одязі або на підлозі.

Але з іншого боку, занадто сильний натяг волосся, яке активно росте й не збирається найближчим часом випадати, може пришвидшити завершення його фази росту й підсилити випадання волосся в майбутньому. Досконалого сценарію для всіх немає, адже і волосся, і гребінці, і цілі у всіх різні. Якщо волосся коротке, а зачіска тримає форму після фена, то, ймовірно, від розчісування можна відмовитися.

 

Є тип волосся, яке можна розчесати лише вологим, бо після повного висихання з ним не впорається жоден гребінець. І ваша психіка також. Якщо волосся тонке й дуже плутається, то оптимально нанести бальзам або маску після миття спеціальним гребінцем. Крім того, бажано ще на етапі змивання бальзаму й витирання волосся намагатися його не заплутувати: не спінювати шампунь надто енергійними рухами, не терти волосся рушником тощо. Краще поводитися з волоссям так, як ви поводитеся з кашеміром: його ніхто не думає занадто активно прати або викручувати.

ЯКІ Ж ГРЕБІНЦІ ВВАЖАЮТЬ НАЙКОРИСНІШИМИ ДЛЯ ВОЛОССЯ?

З натуральною чи штучною щетиною, із зубцями або  короткими конусами? Чи з мікрокульками на зубцях, рідкі гребінці з п’ятьма зубцями чи взагалі масажні щітки. Якщо все ж розглядати розчісування як ритуал, а не як рутину, то одного гребінця буде замало. Наприклад, це може бути звичайна щітка для волосся і масажний гребінець для шкіри голови, що допомагає стимулювати кровообіг. Що стосується тонкої й м’якої натуральної щетини, то вона чудово підійде для дитячого волосся.

КОНУСИ АБО МІКРОКУЛЬКИ?

У них зовсім різна мета й завдання: якщо пасмо заплуталося на конусі, воно зіслизне й отримає ще один шанс на рідкішій щітці, якщо на кульці — то або розплутається, або розірветься. Тож для густого, прямого, товстого, непошкодженого волосся кульки можуть знадобитися, а ось тонке, заплутане, фарбоване волосся має менше шансів пошкодитися з конусами. Але правда в тому, що є багато проміжних варіантів, і важливо розуміти, що як працює.

Щітка для волосся Balmain Hair Couture

Гребінець для сушіння волосся, Tangle Teezer

Якщо під час сушіння хочеться підняти пасма від коренів (складно знайти того, хто не хоче), то варто звернути увагу на щітки-брашинги. Але варто пам’ятати, що найкращий гребінець для сушіння той, що максимально дбайливо ставитиметься до волосся певного типу й ніжно його розплутуватиме.

Іноді людям здається: найкраще, що вони можуть зробити для свого волосся, – інвестувати в дорогі гребінці типу Mason Pearson. Вони втілюють низку технологічних підходів, які дають змогу поліпшити розчісування й завдати якомога менше шкоди волоссю. Їх можна вважати універсальними.

Тільки основне – це розуміти, що гребінець – усього лише інструмент, який може гарантувати певний результат у разі використання його з розумом.

Гребінець Junior, Mason Pearson

Гребінець-іонізатор, Braun

Сьогодні з’явилося безліч технологічних гребінців – наприклад, з іонізацією. І це непоганий вихід для тих, хто має волосся, яке занадто електризується. Такий гребінець допоможе зменшити потребу в бальзамі після миття, що буде особливо актуально для дівчат, у яких жирна шкіра голови, і волосся швидко брудниться.

Щітка Paddle, iKoo

І пам’ятайте, що гребінець — усього лише інструмент, який може гарантувати певний результат у разі використання його з розумом. Важливо знайти свій, який вам ідеально підійде. Тестуйте і вам це вдасться.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР