У ЗСУ з’явиться перша в історії уніфікована жіноча військова форма

У Збройних силах України розробляють уніфіковану військову форму для жінок, повідомляє BBC News Україна з посиланням на Міноборони. Такий крок є справжньою необхідністю для українських жінок-військовослужбовиць, які поряд із чоловіками стоять на захисті нашої держави. Нині у ЗСУ служить понад 40 тисяч жінок, які вимушені носити чоловічу військову форму. Така ситуація склалася через єдиний стандарт уніформи – чоловічий. Лише парадна форма має жіночі розміри.

 

У Міноборони розповіли, що розробкою форми уже займаються волонтери двох ініціативних груп. Одну з них курує проєкт першої леді Олени Зеленської «Безбар’єрність», а другу – «Arm Women Now» очолила депутатка Київради Ірина Никорак. Зараз обидві групи працюють спільно.

Волонтерів попросили проаналізувати досвід щодо жіночої форми в арміях інших країн, зосередившись на типах фігур. Це дозволить на перших етапах індивідуально підбирати жінкам одяг.

Першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни обіцяють передати українським захисницям цього тижня безоплатно для того, щоб протестувати форму і переконатися, що вона функціональна та зручна.

Лекала для однострою розробили за жіночою формою збройних сил США. Одяг для військових відшили з якісного «пікселю», що замовили у Польщі. Також Arm Women Now планує запустити виробництво футболок, тактичних сорочок «убокс», термобілизни, теплого зимового одягу, який розроблятимуть за новими лекалами.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Війна та мода: речі, які ми запозичили з військового гардероба

Новий сезон Ukrainian Fashion Week відбудеться на світових подіумах

Війна очима українських ілюстраторок

«Я не хочу спонсорувати військових русні», – блогерка Даша Майорова про вплив війни, страх засудження та створення яскравих мейкапів

Як розрізняти фейки про війну в Україні?

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР