З Україною на тілі: історія виникнення та тренди татуювань у 2022 році

Останні дослідження доводять, що молоде покоління не робить багато тату, натомість ті, кому від 30 до 49 років, наважуються на них все частіше, а зараз особливо популярними стали татуювання з патріотичним сенсом. Російський корабель, паляниця, карта України, тризуб, «джавеліни» – в тату-салонах по всій країні беззаперечний тренд на патріотичні та воєнні татуювання. Втім, лікарі радять робити тату вже після перемоги, адже людина не може бути донором крові принаймні протягом 6 місяців після нанесення тату чи виконання пірсингу.

Але чи задумувалися ви, коли та де з’явилися перші татуювання? Дізнаємося, звідки вони до нас прийшли, чому набрали таких обертів та які тренди тату існують сьогодні.

З ІСТОРІЇ

Виникнення перших татуювань можна відстежити приблизно за 5 000 років до н.е. ще на глиняних статуетках у Японії. Тоді такі розписи почали наносити майже всюди: єгиптяни прикрашали ними мумії, а європейські мореплавці пізніше набивали тату на згадку про тривалі подорожі південною частиною Тихого океану. Сам термін «тату» запозичили з полінезійської мови, на діалекті Таїті слово «татау» означає «малюнок». У англійську мову це слово ввів видатний англійський мандрівник Джеймс Кук. Він вжив його у звіті про навколосвітню подорож ще в 1773 році. До цього татуювання в Європі не виділяли окремою назвою. Використовувані до того терміни ідентифікували її з іншою технікою безпосередньої прикраси і позначення людського тіла або були запозиченнями з жаргону різних суспільних груп. Вони були свого часу то символами ганьби, то причиною гордості, то знаком розрізнення. Справді татуювання були частиною культури уже давно, але особливої популярності вони набули тільки зараз.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 4 небанальні ідеї для патріотичного манікюру

ТАТУ В ІНДУСТРІЇ МОДИ

Дуже довгий період ми бачили на подіумах лише моделей з бездоганною шкірою без будь-яких знаків і татуювань – їх не могло бути у світі моди. Аж до того часу, поки у Нью-Йорку не представили колекцію Іссея Міяке у 1971-1972 роках. Сукня Tattoo з розписом від руки та чоловіче боді з японською технікою завоювали прихильників багатьох спостерігачів шоу. А ще ця сукня стала даниною поваги традиційному мистецтву. Міяке використовував революційні образи, щоб зробити високу моду доступною для всіх, а не тільки для обраних людей. Так, тату стали ознакою індивідуальності та яскравим засобом самовираження. Наприкінці 1970-х інші дизайнери додавали їх також до своїх колекцій. Тату уже не приховували під одягом, натомість принти, які імітували його, прикрашали одяг. Згадаймо топ від Martin Margiela (1989) чи колекцію Les Tatouages ​​Jean Paul Gaultier (1994).

ТРЕНДИ ТАТУЮВАНЬ У 2022 РОЦІ: ПАТРІОТИЧНІ ВАРІАНТИ

Кожен українець хоче жити у вільній та незалежній країні. Символом такого життя може стати татуювання з написом «Вільна». Саме такий напис зараз набуває популярності серед дівчат. Втім, можна вибрати багато інших варіантів написів. Ще одна ідея – карта України. Її можна розбавити різними надписами. Наприклад, Home, «З Україною в серці», «Ти моє серденько».

НОСТАЛЬГІЯ

У вигляді улюблених персонажів мультфільмів, ігор або пам’ятних артефактів покоління – такі татуювання повернуть вас у безтурботне дитинство, змушуючи ностальгувати після одного погляду на них. Виконати їх можна у будь-якому стилі.

АБСТРАКЦІЯ

Дивні часи вимагають дивних татуювань. Жартуємо, насправді невелика абстракція може мати красивий та доречний вигляд на будь-якій частині тіла. Акцент на тому, що таке татуювання має бути саме невеликого розміру, щоб не нагадувати незрозумілий набір символів, а навпаки – художнім висловом із завершеною думкою та цілком яскравим меседжем.

ТОНКІ ЛІНІЇ

Такі татуювання дарують легкість, а за потреби можуть легко сховатися за щільним тоном. Популярні ідеї: botanical art, тварини та невеликі послання самому собі.

ЯК ОБРАТИ МІСЦЕ ДЛЯ ТАТУ?

Найболісніші ділянки для нанесення малюнка – ребра, лікті та інші частини тіла, де шкіра розташована найближче до кісток. Однак у кожної людини все індивідуально, тому больовий поріг може бути абсолютно різним. Тому перед остаточним вибором місця для майбутнього малюнка варто порадитися з майстром.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПРОЦЕСУ НАНЕСЕННЯ ТАТУЮВАННЯ?

Перед процедурою проконсультуйтеся з лікарем і дерматологом, здайте аналізи. Не рекомендують вживати алкогольні напої й ліки для розрідження крові за два дні до передбачуваної процедури татуювання. Ретельно підбирайте місце, де будуть робити тату. Салон повинен мати відгуки, а майстер – документи про освіту і кваліфікацію (для здійснення маніпуляцій зі шкірними покривами у тату-майстра має бути медична освіта). Процедура нанесення татуювання на тіло повинна відбуватися в стерильних умовах. Голки майстер повинен діставати з герметичного упакування, а також він повинен зобов’язаний одягати медичну маску і стерильні рукавички.

ВАЖЛИВО

Подразнення, вузлики чи ущільнення на шкірі можуть залишитися після процедури татуювання, але сучасне лікування зазвичай містить комбінацію системних кортикостероїдів у малих дозах і лазеротерапію – застосування неодимового, олександритового або рубінового лазерів залежно від типу барвників. До того ж, не кожен «майстер тату» точно знає, у кого на тілі малювати не можна, а його клієнти не знають цього також. Це передусім люди із цукровим діабетом. Тим, в кого є алергія на метали та їхні сполуки, хто вживає препарати, які розріджують кров, і ліки проти епілепсії, а також тим, хто хворіє на гострі вірусні й бактеріальні хвороби, жінки під час вагітності та лактації –  протипоказано робити татуювання. Натомість за міжнародними стандартами, людям з татуажем тимчасово протипоказане донорство через зв’язок між тату й деякими інфекційними хворобами, що можуть передаватися під час переливання крові. Навіть, якщо тату не спричинило ніяких ускладнень.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ: 

«Не залишай мене!»: як бути з домашнім улюбленцем під час війни?

З яких елементів складається гардероб українського військового?

Як розрізняти фейки про війну в Україні?

Пес Патрон, кіт Степан та лабрадор Красавчик: як тварини допомагають українським військовим

Про розлучення, зниження лібідо та взаємини на відстані під час війни – розповідає Елліс Мурр

Як стилізувати вишиванку у повсякденний гардероб

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР