Ювелірні прикраси є незамінними складовими наших щоденних образів. Вони доповнюють наряди, підіймають нам настрій та тішать своєю присутністю. Хочеться, щоб вони завжди мали такий ж бездоганний вигляд, як і в день купівлі, правда? Для цього нам потрібно доглядати за дорогоцінними металами та камінням, адже з часом вони потьмяніють, втрачають свій блиск і красу. Щоденна рутинні і звичні для нас дії можуть нашкодити ювелірним виробам.
Як правильно доглядати за прикрасами, щоб не нашкодити їм – розповідаємо у матеріалі.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Прикраси, які стануть ідеальним подарунком на Новий рік
КОЛИ НЕОБХІДНО ЗНІМАТИ ПРИКРАСИ?
- Під час приготування їжі та прибирання, садових робіт і ремонту. Вода, мило, мийні засоби, особливо побутова хімія, згубно впливають на зовнішній вигляд металів, каменів.
- Перед сном, аби не пошкодити прикраси і не травмувати шкіру.
- Під час занять спортом, адже піт залишає на поверхні виробу незмивні плями, а також через потовиділення на вироби прилипає пил та бруд.
- В лазні, сауні, басейні, на пляжі та під час миття рук. Висока вологість впливає на фізико-хімічні властивості металів і каменів.
- Не допускайте падіння прикрас: незначна деформація виробу може послабити кріплення вставок з каміння.
- Уникайте потрапляння косметики та парфумерії на ювелірні вироби: вони залишають сліди, які не завжди можна помітити, а потім змити.
ЯК ЗБЕРІГАТИ?
Візьміть собі за корисну звичку щодня після повернення додому знімати персні, браслети, сережки, кулони, протирати їх ганчірочкою та класти до шкатулки якнайдалі від джерел тепла та вологи. Золоті прикраси та біжутерію бажано зберігати окремо. Пам’ятайте, що коштовне каміння, як і метали, не любить вологи, тому місце зберігання має бути сухим і темним.
Прикраси краще розміщувати в спеціальній скриньці з великою кількістю відділень, вистеленій всередині м’якою тканиною. Якщо вам не подобається така система зберігання, то можна використовувати мішечки для кожного виробу. В такому місці зберігання ювелірним прикрасам буде комфортно. Якщо у вашій колекції є вироби зі срібла, намагайтеся зберігати їх окремо від золота.
Зберігайте ювелірні прикраси окремо одна від одної, оскільки камені можуть подряпати більш м’які метали. В жодному разі не зберігайте золоті вироби в картонних коробках. Річ у тім, що картон може містити сірку, яка негативно впливає на золото.
І ПАМ’ЯТАЙТЕ: не можна очищати прикраси з каменями в соді, солі, з зубною пастою або з іншими абразивними речовинами. Вони залишають на поверхні дрібні подряпини, в яких потім накопичується бруд. В результаті камінь мутніє і забруднюється ще швидше. За такими делікатними процедурами краще звернутися до професіоналів.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Ювелірний must-have: трендові прикраси зими
Гід найтрендовішими чоловічими аксесуарами
Обираємо ювелірний гардероб разом з українською стилісткою
SOVA x The HARDKISS: ювелірний дім презентував колаборацію з українським гуртом