До напоїв чи випічки – з чим його тільки не смакують! Мигдалеве молоко – напій з меленого мигдалю, його часто застосовують замість коров’ячого молока. На відміну від тваринного молока, мигдалеве молоко не містить лактози і холестерину. Оскільки воно не містить продуктів тваринного походження, підходить для веганів і вегетаріанців, які утримуються від молочних продуктів. Мигдалеве молоко можна приготувати в домашніх умовах, поєднавши мелений мигдаль з водою в блендері. Як його приготувати, чим воно таке корисне і кому його не можна вживати? Розповідаємо у матеріалі.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Сила мигдалю: як працює мигдалевий пілінг
У ЧОМУ КОРИСТЬ МИГДАЛЕВОГО МОЛОКА?
У горіхах багато корисних речовин, які зберігаються навіть після приготування напою. Мигдалеве молоко містить вітаміни А, Е, С, D, B. А також залізо, кальцій, магній, фосфор, натрій, жирні омега-кислоти та клітковина.
За складом мигдалеве молоко схоже з грудним, тому може навіть і заміняти його. Для гармонійного росту та розвитку особливо важливо отримувати залізо, вітамін С і D, яких багато в напоях. Тому воно корисне і для жінок, адже продукт дає омолоджувальний ефект.
Чим ще корисне мигдалеве молоко?
- Прискорює обмін речовин;
- покращує зір завдяки вітаміну А;
- нормалізує травлення завдяки клітковині;
- стабілізує роботу нирок;
- покращує роботу серця;
- покращує стан і колір шкіри;
- сповільнює процеси старіння;
- зміцнює кістки;
- нормалізує тиск.
Для жіночого організму мигдалеве молоко дуже корисне, оскільки воно захищає шкіру від ультрафіолету, а ще відновлює, розгладжує дрібні зморшки, дарує тонус обличчю. Молоко також гарно впливає на нігті та зуби.
КОМУ НЕ МОЖНА ВЖИВАТИ МИГДАЛЕВЕ МОЛОКО?
Користь для здоров’я у мигдального молока велика, проте існують і протипокази. Категорично забороняється вживати напій тим людям, які страждають від алергії на горіхи. Також варто уникати цього продукту тим, хто має проблеми зі щитоподібною залозою.
ЯК ЗАСТОСОВУЮТЬ МОЛОКО У КУЛІНАРІЇ?
Навіть коли людина має неймовірне здоров’я, вживати цього молока багато теж не рекомендують. Продукт у великих кількостях може викликати побічні ефекти, зокрема нудоту, біль голови, діарею і запаморочення.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Готуй швидко та смачно: три рецепти від тренера Антона Яловика та гіпермаркету «Там Там Сімейні традиції»
Корисні властивості мигдального молока роблять його популярним продуктом. Тому, крім безпосереднього вживання напою, продукт застосовують у кулінарії. До того, спортсмени часто використовують його молоко для розведення протеїнових добавок.
Найпоширеніший спосіб застосування – це напій. Мигдалевим молоком замінюють коров’яче та вершки. Продукт додають у коктейлі, каву, чай та смузі. Мигдальним молоком заливають сухі сніданки на кшталт пластівців, граноли або мюслі. А ще його додають у випічку, соуси, супи.
ЯК ПРИГОТУВАТИ МИГДАЛЕВЕ МОЛОКО У ДОМАШНІХ УМОВАХ?
Для приготування вам потрібно:
- мигдаль – 100 грам
- холодна вода – 3 склянки
Замочуємо 100 г мигдалю в склянці холодної води на ніч. Вранці воду зливаємо й заливаємо знову склянками очищеної води. Перебиваємо в блендері на максимальних обертах. Потім проціджуємо через марлю. І молоко готове!
Хтось любить ніжніший смак, тоді на 100 г горіхів можна брати 1 л води. До речі, на 2-3-й день у холодильнику воно стає ще ароматнішим. Можна змішувати з ваніллю, натуральним цукром або алкоголем. І ще важливий нюанс: якщо додати кілька кісточок гіркого мигдалю, то аромат буде ще сильнішим і насиченішим.
РЕЦЕПТ ВІД АНДРІЯ ВЕЛИЧКА (один із небагатьох кухарів в Україні, хто отримав кулінарну освіту в Інституті Поля Бокюза, творця «нової французької кухні»).
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Фуд-тренд: як виростити мікрозелень в домашніх умовах?
Тваринне чи рослинне: з яким молоком краще пити каву
Як продовжити молодість завдяки раціону: розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата
Родом із дитинства: харчові звички, яких потрібно позбутися
Відвідувати ресторан та харчуватися здоровою їжею: чи можливо це?
Дитяче харчування: чому не можна змушувати дитину доїдати?
Їсти і не товстіти: все про інтуїтивне харчування від нутриціологині