Три помилки, які ви робите, коли рахуєте калорії

Кожен, хто бодай раз в житті ставав на шлях схуднення, проходив через етап підрахунку калорій та скрупульозного підбору харчування. Однак часто трапляються ситуації, коли людина максимально вираховує кожен грам своєї порції, але зайві кілограми залишаються на тому ж місці. Що ж ми робимо не так, як рахувати калорії правильно та які ж три головні помилки під час цього процесу – у матеріалі.

Чим менше – тим краще (ні)

Так, цей принцип справді працює, однак може з легкістю зіграти з вами у злий жарт. Краще вибирати збалансоване харчування, ніж відмовлятися від усього. Не вдавайтеся у крайнощі і скорочуйте свій раціон до 500-700 калорій у день. Коли ж ваш раціон складатиме меншу кількість калорій, організм може вступити в «режим голодування». Тому якщо ви хочете вдатися до більш екстремального зменшення калорій, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.

Це передбачає максимальне використання кожної наступної спожитої калорії вашим організмом. Тобто, коли ви почнете харчуватися у звичному для вас режимі, вага повернеться, аби покрити дефіцити енергії. Бумеранг, ніяк інакше.

Важливо стежити за часом (ні)

Наш організм не відчуває різниці, з’їмо ми свою порцію калорій ввечері чи зробимо це в обід. Все, на що він реагує – це те, з чого вони складаються. Оскільки ввечері ми, як правило, відпочиваємо, наш організм не потребує великих затрат енергії.

Калорії однакові у всіх продуктах (ні)

Якщо ви прирівнюєте два різні продукти, у яких однакова калорійність – це неправильно. За такою логікою, можна з’їсти пачку чипсів, однак дотриматися добової норми кількості калорій. Проте це не вплине позитивно на загальну картину вашого стану здоров’я. Тому що варто пам’ятати про поживну цінність продуктів.

За даними U.S. Department of Agriculture, одна калорія дорівнює кількості тепла, необхідного для підвищення температури на один градус Цельсія одного кілограма води. Виходячи з цього визначення, калорії дійсно однакові. Проте не забувайте, що різні продукти мають різний вплив на метаболізм та загальний стан здоров’я через вміст поживних речовин та мінералів.

Як рахувати власну норму калорій?

Розрахувати свою норму калорій можна за такою формулою:

(10 * вага (кг)) + (6,25 * ріст (см)) – (5 * вік (роки)) – 161 = Х

А потім:

Х * 1,2 * 0,8 = норма калорій

Для того, щоб протягом дня було зручно їх рахувати, можна завантажити мобільний додаток. Вони не завжди дуже чіткі, але спробуйте додатки MyFitnessPal, FatSecret і Lifesum.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як правильно харчуватися в умовах блекауту – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата

Їсти і не товстіти: все про інтуїтивне харчування від нутриціологині

Низькокалорійні солодощі, які можна куштувати навіть на дієті

Продукти з низькою калорійністю, які допоможуть схуднути

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
 кулонів Moments (1)
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE