Coravin

Усе про Coravin: як налити вино, не відкорковуючи пляшку?

Мода на сучасні і дивакуваті ґаджети невпинно росте з розвитком технологічного прогресу. Винна галузь також нас приємно радує і в цьому аспекті. Дрони на автокеруванні, які прилетять до вас з пляшкою обраного вина, домашній робот, який здатний самотужки налити вам келих, чи прогарама Vivinо, яка допоможе у його виборі. Тут лише потрібно встигати за трендами і нічого не пропустити. А як щодо наповнення келихів без відкоркування пляшки?

Ніякого натяку на фокуси чи шахрайство, це дійсно можливо. Саме з цією метою і створили інноваційний прилад Coravin. Хоч він вже давно продається, напевно, хтось встиг його придбати, втім для багатьох це стане новинкою. Принцип його роботи, на перший погляд, «космічний», але насправді тут лише фізика. Щоб розібратись в цьому і взагалі для чого Coravin існує – розповідає герой постійної рубрики, сомельє мережі Basilic, Дмитро Лаушкін.

До слова, SPACE проводив опитування до свята весни, в якому свою позицію щодо свято висловив і Дмитро. Дізнатися більше МОЖНА У НАШОМУ МАТЕРІАЛІ.

ДМИТРО ЛАУШКІН

ІСТОРІЯ CORAVIN

Як це часто буває з інноваціями, ідея цього приладу була запозичена з абсолютно протилежної галузі, а саме – медицини. Американець Грег Ламбрехт, поціновувач якісних вин, загорівся ідеєю розробки пристрою, який би дозволяв спробувати декілька вин за один вечір. Але як саме зробити це, не відкорковуючи пляшки? Адже відкрите вино під час взаємодії з киснем, здатне «прожити» всього п’ять днів, а білі вина навіть швидше. Сам Грег порівнює свій винахід з телевізором, у якого є пульт, за допомогою якого можна перемикати канали. Він говорив, що йому ніколи не подобалось пити ввечері одне і теж вино, він надавав перевагу «переключатись» з одного вина на інше. Ламбрехт серйозно задумався над тим, як налити вино, не запускаючи кисень у пляшку. У результаті – майже 20 прототипів, клопітка праця і вуаля: світ побачив Coravin.

Найголовнішим елементом пристрою є газ Аргон (це інертний газ, абсолютно нейтральний, відсутність будь-якого аромату). Аргон зовсім не впливає на ароматику та смак вина. Натискаючи на спеціальну кнопку він потрапляє в пляшку, створює у ній тиск, під дією якого вино просто виштовхується з пляшки через дуже тонку голку з тефлоновим покриттям, якою потрібно проколоти корок. Ця голка відносно тонка, лише для того, щоб корок природнім чином затягнувся і створив герметичну атмосферу у пляшці. Як наслідок, ви маєте можливість налити дорогоцінне вино у келих, а використана вами пляшка, буде прекрасно зберігатися протягом тижнів і навіть місяців без втрати якості самого вина.

Coravin

ДЛЯ ЧОГО ВАМ CORAVIN?

Якщо ви вже досить обізнаний споживач вина і уже встигли зібрати суттєву колекцію, він стане просто незамінною штукою. Також це хороша можливість порадувати ваших гостей, котрі вживають різне вино. Можливо, у вас є рідкісна пляшка, яку ви давно зберігаєте у погребі і хочете тільки трішки його скуштувати? З Coravin це дуже зручно та легко. Також це крутий девайс для проведення сліпих дегустацій для друзів чи просто для нетипового проведення вечора.

Coravin вас 100% порадує. Також це дуже корисний пристрій для ресторану, а ще ви з легкістю зможете запропонувати гостям дороге чи рідкісне вино.

 

З неприємних моментів: капсули з Аргоном достатньо недешеві, однієї вистачає на декілька пляшок (як зазначає сам виробник), але будьте готові закупити їх у достатній кількості.

Також ціна на Coravin варіюється від 8 до 15 тисяч грн залежно від комплектації.

Якщо коротко підсумувати, придбавши Coravin, ви переходите на абсолютно новий рівень споживання вина. Тепер не буде жодних сумнівів, відкорковувати цілу пляшку чи ні, адже ви легко зможете визначити якість вина, не відкорковуючи пляшку. Більше ніякого жалю до недопитого вина і вам не доведеться його виливати. А ще Coravin дозволяє більш не вагатися щодо того, яке вино ви хочете скуштувати на вечерю, адже тепер доступні усі, за умови якщо вино у вас є.

Будьте обізнані, та споживайте відповідально.

НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКОДИТЬ ВАШОМУ ЗДОРОВ’Ю

INSTAGRAM: dimalaushkin

Coravin
Coravin
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
POST A COMMENT