джинси

Без вус та безплідності: 5 міфів про гормональні контрацептиви

В інтернеті поширені страшні міфи щодо препаратів групи КОК (комбіновані оральні контрацептиви), на кшталт «виростуть вуса», «наберу вагу», «контрацептиви відключать яєчники, і потім не зможу завагітніти».Тоді й народжуються різноманітні домисли, ідеї, твердження та міфи. Розвіюємо туман навколо гормональних контрацептивів разом у нашому матеріалі.

Найважливіші речі, які ви повинні усвідомити про гормональні контрацептиви перед візитом до лікаря.

  • У вас один постійний статевий партнер, якому ви повністю довіряєте, маєте регулярний секс і поки що обидва не бажаєте мати дитину.
  • Препарат призначає тільки лікар. Тільки під час прийому (не у телефонному режимі й не на форумах) після необхідних обстежень.
  • Перед призначенням гормональної контрацепції здоровій жінці не має потреби визначати «гормональний фон», перевірятись на інфекції та здавати аналізи на перевірку роботи печінки та нирок. Єдине обов’язкове обстеження – УЗД молочних залоз.
тіло

ПРИЗВОДЯТЬ ДО НАБОРУ ВАГИ І ПІДВИЩЕНОГО ОВОЛОСІННЯ?

Гормональні контрацептиви приймають, зокрема, під час гормональних збоїв. А порушення метаболізму і підвищене оволосіння – ознаки цього дисбалансу. Тож ОК, навпаки, нормалізують обмін речовин і допомагають подолати ці симптоми.

пігулки

ЧИ МАЮТЬ ПІГУЛКИ ЛІКУВАЛЬНИЙ ЕФЕКТ?

Нерегулярний цикл, аномальні кровотечі чи акне, яке виникає на тлі гормонального дисбалансу – найчастіші порушення, у разі яких можуть призначати ОК. Такі препарати не є медикаментами і не лікують на 100%, але можуть допомогти подолати певні симптоми. У гормональних контрацептивів є лікувальна дія, бо вони нормалізують гормональний баланс.

ноги

ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ ПОСТІЙНО?

В інструкції до ОК немає рекомендацій робити перерви у прийомі таких препаратів. Фахівці все-таки рекомендують робити перерви. Оптимально, раз на рік хоча б на 2-3 місяці. Наш організм працює як годинник і також має виконувати свою функцію. Ці паузи потрібні для того, щоб статеві органи жінки включались у роботу.

ГОРМОНАЛЬНІ КОНТРАЦЕПТИВИ НЕ МАЮТЬ ПОБІЧНИХ ЕФЕКТІВ?

У більшості препаратів є побічні ефекти, і пероральні контрацептиви – не виняток. Ось чому так важливо правильно зібрати анамнез. Почнемо хоча б з дії на згортальну систему крові. Тому лікар перед призначенням препарату має перепитати про куріння, оскільки саме воно збільшує ризик тромбоутворення. Також подібні препарати навантажують печінку і нирки. Тому, якщо у жінки були певні проблеми із цими органами і цього не врахував лікар – після початку прийому протизаплідних таблеток це може давати свої побічні ефекти. Також на початку прийому ОК може виникати нудота, зміни настрою, підвищена чутливість молочних залоз та інше. Найчастіше, це ознаки адаптації і вони досить скоро минають.

піжама
контрацепція

ЧИ МОЖНА ЗАВАГІТНІТИ, ПРИЙМАЮЧИ ГОРМОНАЛЬНІ КОНТРАЦЕПТИВИ

В інструкції до кожного препарату вказано, що ефективність контрацептивів становить 99%. І цей 1% припадає на неправильний прийом ліків або пропущену пігулку. Виробник чи лікар не несе відповідальності, якщо пацієнтка забула вчасно прийняти препарат і завагітніла. Під час прийому протизаплідних таблеток завжди треба стежити за загальним станом організму. Є низка ситуацій, коли пігулка може не засвоюватися. Наприклад, коли в людини сильна блювота або діарея. Тоді потрібно використовувати інший спосіб контрацепції. Також на ефективність ОК можуть впливати інші препарати, наприклад, антибіотики. Так можна зробити висновки, що правильно підібрані гормональні контрацептиви – це надійний і безпечний шанс уникнути небажаної вагітності. Однак вибирати препарати необхідно разом з кваліфікованим лікарем. Так ви будете впевнені, що вам призначать протизаплідні, які будуть прекрасно підходити вашому організму, не викликатимуть побічних ефектів і не зашкодять здоров’ю.

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР