8 липня в Україні відзначають День родини. У наш час кожен як ніколи переосмислив значення найдорожчих людей у нашому житті. Ми вирішили поцікавитися у відомих лучанок про те, що для них означає їхня сім’я та те, що їх робить щасливими.
Яна Тарарай, власниця простору «КУЛЬТ»
«Моя сім’я для мене – це опора і найважливіший аспект життя. У моєму житті все починається із сім‘ї: коли там спокій, лише тоді я творю, надихаюсь і відчуваю на повну щасливі моменти життя. Моя сім‘я – це ті люди, заради яких і з якими я готова пройти всі труднощі життя.
У сімейному житті для мене передусім важливі спокій та повага, тому це дві основні ознаки. Вдячність – те почуття, яке повинне бути в сім’ї протягом усього спільного життя. Щаслива сім‘я – велика сім‘я. У моєму дитинстві завжди була присутня велика кількість близьких людей за столом, лунав щасливий галас маленьких дітей. Звісно ж, не забуваймо про кохання. Хочу перечити усім, хто так чітко запевняє у тому, що кохання живе лише 3 роки. Воно завжди повинне бути у моїй сім‘ї та переростати з кожним роком у щось більше та цінніше».
Олександра Забіяка, співзасновниця бренду одягу SAMKA та власниця бренду нішевої парфумерії SILLAGE
«Сім‘я – це душевне тепло, радість, затишок. Це люди, які найдорожчі моєму серцю!
Для мене щаслива сім’я – це:
- Коли нам комфортно та добре разом, незалежно, чи це розваги, чи звичайний день.
- Коли ти впевнений, що за будь-яких обставин у тебе є тил і тебе завжди підтримають.
- Коли ти отримуєш задоволення від проведеного часу разом і це є твоєю розрадою.
- Коли є приємні спогади та щасливі моменти, за які ти вдячний кожному члену сім‘ї.
- Коли ти рухаєшся в одному напрямку у майбутнє!»
Дарина Самолюк, психологиня, власниця RABBIFOX
«Для мене сім’я – це не лише найближчі люди, з якими живеш, ділиш побут, злети і падіння, права та обов’язки. Сім’я – це завжди ще і почуття безпеки, довіри, прийняття, любові, емпатії. Сім’я – це завжди зона росту та випробувань; більшість моделей нашого життя ми «програємо» саме з найближчими. І, звісно, в сім’ї найпомітніші плоди та винагороди, які ми отримуємо за докладені зусилля, час та сили.
Ознаки щасливої сім’ї можна вивести з психологічних підходів до розуміння щастя. Їх є багато. Я озвучу два. Перший – на основі піраміди потреб Маслоу. Справді щасливою буде сім’я з задоволеними базовими потребами (малоймовірно, що відсутність можливості харчуватися дозволить людям почуватись щасливими). Почуття безпеки (суб’єктивне) її членів формує почуття щастя – тут важливо знати і проговорювати, чим для когось є безпека. Почуття любові (любити і відчувати, що тебе люблять); поваги (уміти розмежовувати себе та інших членів сім‘ї, не насаджувати зайвого, не принижувати). І реалізація – у сімейних ролях та в соціумі справді веде до щастя.
Другий підхід – я б вивела з розуміння емоцій, які формують почуття щастя.
Це точно емоція радості як індикатор щастя. Емоція інтересу, зацікавленості (один одним, спільними активностями), яка виникає на основі сприйняття чогось нового (новизна забезпечує інтерес) та на основі наших потреб. Окрім того, чим нижча інтенсивність страху, гніву, вини, образ у членів сім’ї, тим більша інтенсивність щастя».
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
«Квіти життя»: лучанки розповіли про власних дітей
Як лучанки святкують День вишиванки?
BLACK FRIDAY: відомі лучанки про список покупок та знижки до Чорної п’ятниці