У медичній сфері є лікарі, які ведуть нас протягом життя. Гінеколог – саме такий фахівець, і відвідувати його потрібно регулярно. Тільки так ви зможете відстежити тривожні процеси у своєму організмі та запобігти розвитку небезпечних захворювань. У репродуктивній систем багато з них проходять безсимптомно. Тому навіть якщо у вас немає скарг, зустрічатися зі своїм лікарем краще не рідше, ніж 1-2 разів на рік.
Якщо гінеколог веде вас протягом певного часу, він об’єктивно володіє анамнезом та зможе оперативно надати вам медичну допомогу. До того ж, із особистим лікарем вам буде комфортніше обговорювати інтимні питання, а ви навряд чи будете пропускати прийоми.
Кожна дівчина вибирає гінеколога відповідно до індивідуальних критеріїв, але є і об’єктивні фактори, на які варто звернути увагу. Ми зібрали найважливіші правила, які допоможуть вам знайти саме «вашого» лікаря.
ВИВЧІТЬ КВАЛІФІКАЦІЮ ГІНЕКОЛОГА І ЙОГО СТАЖ РОБОТИ
Дипломи та медичний ступінь не завжди є гарантом якості, але для гінеколога вони, безумовно, важливі. Першочергово – диплом про закінчення медичного університету, а також сертифікати про підвищення кваліфікації. Такий апгрейд знань лікар повинен проходити не рідше, ніж раз в 5 років. Це дозволить гінекологу застосовувати на практиці новітні методики, тримати руку на «пульсі» світових тенденцій у сфері акушерства та гінекології.
СПИРАЙТЕСЯ НА ВІДГУКИ
Ідеально, якщо позитивну оцінку лікаря дадуть ваші знайомі та подруги. Звичайно, можна взяти до уваги відгуки на інтернет-порталах, але завжди пам’ятайте: більшість з них – замовні. Ще одне джерело об’єктивності – перевірені жіночі форуми. Такий збір даних дозволить сформувати уявлення про фахівця і, можливо, стане першим кроком до тісних взаємин.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ОСОБИСТІ РИСИ ЛІКАРЯ ТА ЙОГО ПРОФЕСІОНАЛІЗМ
У хорошого лікаря вдало поєднуються медична кваліфікація і високі комунікаційні навички. Він не просто поставить вам правильний діагноз, а й пояснить його доступною мовою, допоможе розшифрувати аналізи та проінформує про всі етапи лікування. Ваш гінеколог не буде «навантажувати» вас незрозумілими медичними термінами. А ще він не буде грубити вам.
Неуважність – серйозний дзвіночок: а з тим чи фахівцем ви маєте справу? Лікар не повинен забувати про те, які аналізи він вам призначив. Якщо гінеколог забув озвучити та роз’яснити діагноз, провести обстеження перед призначенням лікування – пошукайте іншого лікаря. Після консультації у лікаря у вас повинно залишитися відчуття спокою, а не страху або нерозуміння.
ДАЙТЕ ОБ'ЄКТИВНУ ОЦІНКУ: НАСКІЛЬКИ ВАМ КОМФОРТНО З ФАХІВЦЕМ – ПЕРЕДУСІМ ПСИХОЛОГІЧНО
Вам потрібно регулярно обговорювати досить інтимні теми. Лікар повинен викликати довіру. Хороший спеціаліст буде ставитися до вас з повагою, ніколи не стане принижувати чи сміятися над вашими питаннями. Лікар не може засуджувати ваш світогляд/сексуальну орієнтацію/зовнішність.
Адекватний фахівець не порушить особистих кордонів. Найголовніший критерій: вам повинно бути максимально не соромно, комфортно та спокійно. Зі своїм гінекологом ви повинні без збентеження говорити про все, описувати будь-які фізіологічні процеси в організмі і за необхідності – в організмі вашого партнера. Менструації, виділення, оргазм, сечовипускання і дефекація, болі, страхи – на всі ці теми можна спокійно говорити з лікарем, якому ви довіряєте.
Те ж саме стосується і фізичного комфорту. Процедура огляду у гінеколога – це не завжди приємно. Хороший лікар буде намагатися провести процедуру максимально коректно і попереджати вас про можливі больові відчуття. Якщо лікар нічого не коментує і під час огляду поводиться грубо і різко – це не той лікар, який вам потрібен.
ДЕТАЛЬНО ВИВЧІТЬ ПРИЗНАЧЕННЯ, ЯКІ РОБИТЬ ЛІКАР
Якщо у вас чудове самопочуття та відсутність скарг, без результатів досліджень або навіть без огляду вам раптом ставлять серйозний діагноз/призначають дороге обстеження – це привід насторожитися і ретельно розпитати лікаря про це. Пам’ятайте, що будь-які питання про призначення, симптоми під час лікування – це важливо насамперед для вашого здоров’я та абсолютно не соромно!
Лікар може відправити вас здавати кров на гормони. Запам’ятайте: якщо у вас регулярний менструальний цикл і немає скарг, цей аналіз вам навряд чи потрібен. Гормональне дослідження за умови відсутності симптоматики призначають в випадку підбору гормональних контрацептивів.