Війна відкрила очі багатьом, хто думав, що «добре там, де нас нема». Виявилося, що кращого місця за рідну домівку не знайти. А скільки дивовижних локацій є на території нашої держави! Розповідаємо про невідомі куточки України, куди варто поїхати після довгоочікуваної перемоги.
ЛЕМУРІЙСЬКЕ ОЗЕРО
Якщо ви думаєте, що це звичайна водойма для купання, тоді поспішаємо вас дивувати. Лемурійське озеро, що на Херсонщині, має рожевий колір, що робить його особливим. Таке забарвлення зумовлене дією одноклітинних водоростей Дуналіелла солоноводна, які під дією сонця виробляють бетакаротин. Вода в озері наділена лікувальними властивостями, тому крім естетичної насолоди, можна отримати порцію оздоровлення. До речі, у Лемурійському озері на 5% більше солі, ніж у Мертвому морі.
ВИЛКОВЕ
Невеличке містечко Вилкове на півдні Одеської області незвичайне тим, що його стара частина розташована на воді. Найбільш ефективним транспортом для його жителів є моторні човни та місцеві «гондоли», оскільки замість вулиць там – канали. Тому не потрібно літати до Венеції, достатньо завітати у Вилкове і відчути весь колорит цього місця і його жителів.
БАКОТА
«Місце сили» – саме так описують затоплене село Бакота на Хмельниччині. Краса і містичність цього місця притягують велику кількість мандрівників та паломників. Цікаво, що за даними метеорологів, у цьому районі існує своєрідний унікальний мікроклімат. Річ у тім, що середньорічна кількість тепла у Бакоті рівнозначна ялтинській, а скелі й ліси захищають узбережжя Дністра від північних повітряних потоків. Це місце є ідеальним для тих, хто любить мандрівки з наметами, оскільки туристична інфраструктура там відсутня.
ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН
Найдовший в Україні каньйон знаходиться на межі чотирьох областей – Івано-Франківської, Хмельницької, Чернівецької та Тернопільської. На його території розташовані понад 100 пам’яток живої та неживої природи світового значення, у тому числі й унікальні. А мальовничий гірський ландшафт, густі ліси та бурхливі водоспади роблять Дністровський каньйон обов’язковим для відвідування.
СИНЕВИР
Озеро серед Українських Карпат є однією з візитівок Закарпаття. Однією з його особливостей є острівець, який розміщений посередині водойми і тим самим нагадує зіницю. Завдяки цьому Синевир має ще одну назву – Морське Око. Крім самого озера мандрівники мають змогу помилуватися неймовірними краєвидами, з крутими схилами та розкішними ялинами. Також є можливість покататися озером на плотах.
ЧИТАТИ ТАКОЖ:
Говорити солов’їною: ресурси, які допоможуть у вивченні української мови
Війна очима українських ілюстраторок
Youtube UA: добірка українських ютуб-каналів, на які варто підписатись
Пізнати Україну: 5 документальних фільмів про українську культуру