Під час подорожей: що таке акліматизація і як її подолати

ЩО ТАКЕ АКЛІМАТИЗАЦІЯ?

Якщо ви коли-небудь відпочивали у не зовсім звичних для себе умовах, то точно знаєте про це поняття. Акліматизація – це пристосування до нових кліматичних, погодних чи інших умов. Під час акліматизації можуть бути різні симптоми, а людина може відчувати незначне погіршення самопочуття.

Раніше, коли подорожі займали цілі тижні, адаптація до нових кліматичних умов відбувалася поступово. Сьогодні ж, лише кілька годин в літаку – і ви вже у зовсім кутку планети. І на такі раптові зміни організм реагує саме проявами акліматизації.

Якщо говорити про кліматичні зміни – це різка зміна температури повітря, вологості, атмосферного тиску, висоти над рівнем море (тобто, акліматизацію також можна відчути й в горах). Також йдеться про зміну води, звичного раціону та психологічних умов, зокрема і культури поведінки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Важливі деталі: що можна брати з собою у літак

ОЗНАКИ АКЛІМАТИЗАЦІЇ У ДОРОСЛИХ

Існують загальні ознаки акліматизації все ж є. Людина може відчувати:

  • зниження апетиту
  • загальну слабкість
  • нудоту
  • розлади шлунково-кишкового тракту

Симптоми можуть бути як відчутними, так і не проявлятися зовсім. Варто розуміти, що передусім так відбувається тому, що під час подорожей, тривалих переїздів людина змінює свій звичний спосіб життя.

На фоні адаптаційного стресу можуть загострюватись хронічні захворювання. Перед поїздкою проконсультуйтеся з сімейним лікарем. А про те, які ліки брати з собою у подорож ми писали ТУТ.

ОЗНАКИ АКЛІМАТИЗАЦІЇ У ДІТЕЙ

Якщо помічаєте дивну поведінку у дітей, то це перша ознака акліматизації. Варто пояснити, що мама й тато поруч, а нові апартаменти будуть її домівкою на час відпочинку. Дітвора переносить зміни складніше через несформований імунітет. Тому варто обирати на перші рази таке місце відпочинку, щоб перепади температур були порівняно незначними. Не забудьте розрахувати відпочинок так, щоб ваші діти встигли адаптуватися. Одягайте їх відповідно до погоди, підберіть одяг так, щоб дитину можна було одягнути та роздягнути, якщо в транспорті буде холодно або жарко. У літаку закапайте дитині в ніс сольові краплі та давайте часто пити, щоб не пересихала слизова. Для відпочинку з дитиною до 3 років вибирайте локації, клімат яких не відрізняється від звичного. Під час відпочинку краще дотримуватися традиційного розпорядку дня. Добре, якщо діти будуть вживати звичайну воду замість соків, коктейлів, газованих напоїв. Тим, хто не впевнений у якості води з-під крану чи з джерел, варто надати перевагу бутильованим варіантам.

Зазвичай рухливий і допитливий карапуз може почати хандрити. Натомість інший раптом стає дратівливим. Одні діти з початком акліматизації починають погано спати, інші стають млявими і хочуть спати практично постійно.

Апатія, млявість, примхи чи плаксивість – усе це нормальна реакція дитини. Вона потребує уваги та розуміння і це цілком нормально.

ЩО ТАКЕ РЕАКЛІМАТИЗАЦІЯ

Варто пам’ятати, що акліматизація може бути не лише на відпочинку, а й після нього. Так організм знову повинен звикнути до нових умов. Йдеться про реакліматизацію. Прояви її такі ж, як і за акліматизації, загалом організму потрібно 2-4 дні для повернення у звичний стан. Тільки організм починає звикати до нового клімату, як настає час повертатися додому. Цей стан минає швидше, ніж просто акліматизація. Практично кожен мандрівник після повернення додому протягом 2 діб хворіє на застуду. Щоб полегшити реакліматизацію, приймайте вітаміни та імуномодулятори, а також противірусні препарати для профілактики ГРВІ. А ще плануйте відпустку так, щоб після повернення у вас залишилось кілька днів, щоб просто побути вдома.

ПРАВИЛА АДАПТАЦІЇ ПІСЛЯ ВІДПОЧИНКУ

  • Цілком ймовірно, що ознаки минуть без вашого втручання. Якщо симптоми акліматизація виражені, або з’явились ознаки застуди, не варто відразу вдаватись до антибіотиків. Не починайтеся вдаватися до самолікування, а будьте на зв’язку.
  • Ретельно стежте за режимом дня, харчуванням та водним балансом.
  • Дозвольте собі й дитині спати стільки, скільки потребує організм. Краще пропустити кілька днів школу чи роботу, але дати організму час на відновлення.
  • Додаткове фізичне чи розумове навантаження можу бути стресовим. До цього треба вертатися поступово. Ця рекомендація актуальною й для дорослих, робочі справи можуть перекреслити результат відпочинку.
Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”23271, 23562, 23385″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”15140, 23224, 23687″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111
image 65111111