«Поплач і стане легше»: чи справді сльози допомагають прожити емоції?

Скільки разів ви чули фразу «Поплач і стане легше»? А скільки разів вас називали плаксієм і знецінювали почуття? Люди по-різному реагують на сльози інших і часто не розуміють, чому хтось плаче у тій чи тій ситуації. Розберімося разом у матеріалі, чи справді можливість виплакатися є корисною і необхідною, а коли варто бути обережним.

ЧОМУ МИ ПЛАЧЕМО?

Надлишок емоцій, які ви не маєте змоги висловити або проговорити з кимось, поступово переростає у бажання виплакатися. Це своєрідний катарсис – момент «очищення» душі.

Також ми плачемо у момент проживання горя чи втрати – це емоційний біль. І з ним варто бути особливо обережним, оскільки такі миті краще переживати разом із кимось, аби вчасно отримати підтримку, співчуття і розуміння. Тому плач наодинці – не завжди гарна ідея, тому що у вас не буде поряд того, хто зможе вчасно зупинити цей процес і допомогти.

Ще один небезпечний вид плачу, коли ми робимо це із жалю до себе. Надмірний чи безконтрольний плач може бути ознакою більш серйозного фізичного чи психічного стану. Якщо така поведінка стає нормою і регулярно повторюється протягом тривалого часу – це може бути тривожним дзвіночком і сигналом, що вам необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

ПЛАКАТИ ВІД ЩАСТЯ – ЦЕ ОК?

Плач з емоційних причин змушує вас почуватися краще, знімає напругу і дозволяє психологічно перезавантажитися. Пролиття емоційних сліз вивільняє окситоцин і ендорфіни. Ці речовини можуть допомогти покращити настрій. Ось чому їх часто називають сполуками для гарного самопочуття. Тому плакати під час перегляду фільму чи від музики – це окей.

Однак такі сльози також можуть бути маркером виснаження. Можливо, щось у житті людини приносить розчарування або страждання. Тож плач може бути одним із небагатьох доступних способів переживати емоції.

А ЯК СЛЬОЗИ ВПЛИВАЮТЬ НА ОРГАНІЗМ І ШКІРУ?

Цікаво, що  короткочасний вплив сліз не є шкідливим, тривалий, своєю чергою, може викликати зміни в гідратації шкіри або легке подразнення через різницю в pH. Під час плачу кровоносні судини навколо очей і носа розширюються через збільшення кровотоку, що призводить до набряку та почервоніння.

Аби ваше обличчя якомога швидше оговталося після пролитих сліз, фахівці радять вмиватися холодною водою та робити охолоджувальні компреси на ті ділянки обличчя, які напухли.

ЯК ПОВОДИТИСЯ З ЛЮДИНОЮ, ЯКА ПЛАЧЕ?

У жодному разі не варто у наказовій формі зупиняти плач людини. Ви повинні стати джерелом підтримки і опори. Тому психологи радять говорити такі фрази:

  • «Сум – це нормально».
  • «Я з тобою».
  • «Розкажи мені про це».
  • «Можливо, ти хочеш побути наодинці? Коли захочеш поговорити, дай мені знати».
  • «Я відчуваю, що це справді є важким і важливим моментом для тебе».
  • «Я слухаю тебе».

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як менопауза впливає на психічний стан жінки?

Як допомогти собі у стані невизначеності?

Як тривожні люди впливають на ваш емоційний стан?

Як полюбити своє тіло?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0