Як доглядати за шкірою обличчя та тіла тим, хто має онкологічні захворювання? Розповідаємо у нашому матеріалі.
ЯК І ЧОМУ ЗМІНЮЄТЬСЯ СТАН ШКІРИ В ТИХ, ХТО МАЄ ОНКОЗАХВОРЮВАННЯ?
Стан шкіри змінюється не через онкологічні захворювання, а більше через лікування. Препарати можуть викликати серйозні дерматологічні проблеми, а спровокувати ускладнення і погіршення здоров’я шкіри можуть променева терапія і хімієтерапія.
У багатьох пацієнтів, які проходять променеву терапію, спостерігаються тимчасові зміни стану шкіри: почервоніння, лущення, свербіж, сухість, утворення пухирів або знебарвлення ділянок шкіри, які піддаються випромінюванню. Нерідко спостерігається випадання волосся на ділянках опромінення.
Під час хімієтерапії шкіра стає тонкою, гіперчутливою і сухою, внаслідок чого втрачає свої захисні функції. До найбільш поширених наслідків хімієтерапії можна віднести: почервоніння, висип, лущення, свербіж і випадання волосся.
У деяких людей змінюється колір шкіри, нігтів та волосся. Нігті можуть подекуди відшаровуватися від нігтьового ложа, а на шкірі можуть утворюватися виразки та тріщини. А ще у пацієнтів зростає ризик серйозних сонячних опіків, оскільки шкіра стає більш чутливою до сонячного випромінювання. Це все може сприяти виникненню дискомфорту та ризику інфекції, тому варто дотримуватися особливих правил догляду за шкірою в період лікування.
ЧИМ НЕ ВАРТО КОРИСТУВАТИСЯ У ЦЕЙ ПЕРІОД?
Уникаємо агресивних кислот, скрабів і засобів з розігрівальним ефектом. Вони розширюють судини та сприяють посиленню кровообігу, що підвищує ризик зростання ракових клітин.
Викидаємо з косметички засоби мас-маркету для корекції ускладнень, оскільки в складі можуть бути оклюзійні компоненти – нефізіологічні ліпіди (парафін, вазелін, віск, мінеральне мастило, вазелін, силікони, акрилати тощо), які утворюють водонепроникні оклюзійні плівки і перешкоджають процесу синтезу ключових фізіологічних ліпідів епідермісу. Такі засоби створюють лише короткочасний (до 2 годин) ефект зволоження, але повноцінного відновлення шкірного бар’єра не відбувається.
Звертаємо увагу на лікувальну космецевтику.
ОСНОВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
- Використовуйте лише ті продукти догляду за шкірою, які були рекомендовані медичними фахівцями.
- Дбайливо доглядайте за шкірою. Забудьте про тертя та скрабування подразненої шкіри, оскільки це лише погіршить стан шкіри та може спровокувати інфікування.
- Зволожуйте суху шкіру відповідно до рекомендацій лікаря. Переконайтеся, що засоби гіпоалергенні, а також не містять спиртів та ароматизаторів.
- Носіть вільний одяг, щоб уникнути тертя.
- Вживайте багато рідини для підтримання водного балансу в організмі.
- Не забувайте про необхідність захисту шкіри від впливу сонячного випромінювання. Регулярно використовуйте сонцезахисний крем з SPF 50.
ЯКІ САЛОННІ ПРОЦЕДУРИ ДОПУСТИМІ, А ЯКІ НІ?
Обмежити потрібно обмежити інтенсивні апаратні процедури з використанням ультразвуку і радіохвиль. Фахівці рекомендують утриматися від лазерних процедур і ін’єкційних методик (мезотерапія, біоревіталізація) зі стимулювальними компонентами, тобто варто забути про пептиди, нуклеотиди, колаген, фактори росту, аутологічні фібробласти, PRP-терапію і мезотерапію вітамінними коктейлями.
Необхідно уникати агресивних процедур, які сприяють пошкодженню шкіри, підвищуючи ризик інфікування. Масажі з лімфодренажною дією і дією тепла покращують кровообіг. Саме це може призвести до раннього і швидкого метастазування і росту пухлини, тому варто забути про ці процедури.
ДЖЕРЕЛО: ELLE.UA