Що варто пам’ятати, аби дихати правильно та легко?

Часто ми забуваємо про те, як дихаємо, хоч робимо це все життя і нам здається, що тут не може бути щось не так. Проте, саме дихання часто відповідає за самопочуття і комфорт організму. Адже що як не дихання є основною складовою життєдіяльності і її підтримки? Тому існує багато практик та вправ для нього, ми розповімо вам поради, від яких дихатиметься легше.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Спорт у холод: як змотивувати себе на фізичну активність у будь-яку погоду?

 

Дихайте носом

Чому це дійсно так важливо? Саме ніс відповідає за роботу «фільтру» і не дає мікробам, пилу та інфекціям потрапити далі в організм. Взимку радять дихати лише через ніс, адже він сприяє термообробці повітря. Доведено, що дихання носом дає значно більше кисню організму, ніж коли ми дихаємо ротом. Тому, звичку дихати лише ротом варто контролювати, бо ніс виконує дихальну функцію краще та сприяє здоровому диханню.

Дихання під час стресу

Не практикуйте затримку повітря в стресовій ситуації. Через те, що серцебиття під час стресу прискорене, то таке дихання може лише нашкодити. такому випадку потрібно просто рівно й повільно дихати та імітувати зітхання, нібито ви завершили якусь справу та видихаєте її. Для мозку це послужить сигналом, що час стресу закінчується. Також лікарі радять використовувати найпростішу методику дихання квадратом для заспокоєння.

 

Процес дихання

Дихайте повільно, не робіть більш як десять видихів за хвилину. Слідкуйте за процесом, коли видихаєте і коли потрібно вдихнути нову порцію повітря. Часом, це більші ковтки повітря, часом менші. Важливо дихати глибоко, тобто діафрагмою, адже це і вважається здоровим диханням.

 

Контроль дихання

Важливо відстежувати своє дихання і часом концентрація на ньому допомагає відволіктись, але не слід зациклюватись на цьому постійно.

 

Вправи для дихання

Їх існує безліч і техніки є різні, але основа полягає в глибині вдиху. Найлегше – увійти в спокійне положення сидячи чи лежачи, зробити глибокий вдих та повільно випустити його і повторити так декілька разів. Так, здається, що це легко і що в цьому немає нічого важкого, але це особливо допомагає при втомі та стресі. Якщо вам потрібно відвернутися від думок, спробуйте зосередитись на одній цілі. Наприклад, уявіть перед собою свічку, яка горить і з кожним видихом ви ніби намагаєтеся її загасити.

У чому користь правильного дихання?

Глибоке та діафрагмальне дихання сприяють поставі, адже з рівною спиною дихати значно легше. Також, організм збагачується киснем, це допомагає зняти втому і напругу. Передусім, глибоке дихання – це здоров’я ваших легень, які напряму працюють з постачанням кисню. Також це корисно для масажу серця та шлунково-кишкового тракту.

 

Як зрозуміти чи правильно ви дихаєте?

Усе просто, під час того, як ви вбираєте повітря в легені, рухатися має тільки живіт, а грудна клітка та плечі мають лишатись нерухомими. Звичку глибокого дихання варто почати робити перед сном чи після пробудження, наче розминки організму. Обов’язково практикуйте таке дихання під час стресу і ви швидко побачите позитивні зміни. Також робіть глибоке дихання під час занять фізичними вправами для покращення самопочуття та притоку сил.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ: 

Правильне харчування: перехід на здоровий раціон

Як відрізнити панічну атаку від тривожності – відповідає психологиня Олена Будько

5 кроків для відновлення ресурсного стану

Негативні емоції: проживати, а не пригнічувати

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
 кулонів Moments (1)
EmptyName 70
bzqOfaWH7lafLruLlgg6o8zi11111111111
Merezhyvni red5
_MG_1976
_MG_9191 (3)j
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE