Токсичні люди: як розпізнати та захистити себе

«Люди або надихають, або виснажують вас. Вибирайте своє оточення розумно». Хасн Ф. Хансен

 

Ні для кого не секрет, що наше оточення впливає безпосередньо на нас, на наші думки, на наш розвиток та, врешті, на наш життєвий успіх.

Вчені Йенського університету провели дослідження і зробили невтішний висновок: виявляється, спілкування з токсичними людьми викликає серйозну реакцію організму – схожу на ту, яку він (організм) відчуває при наближенні небезпеки. Токсичні люди – хто вони? Розбираємось разом із луцькою психологинею Оленою Будько.

8 ОЗНАК, ЩО ВАШ СПІВРОЗМОВНИК ТОКСИЧНИЙ

Завжди все погано.

Такі люди незадоволені завжди та усім. Вони ведуть себе або як постійні жертви, або як агресори. В обох випадках ці люди просто заряджають вас своїм негативним настроєм.

Забирає ваш час.

Зазвичай, ці люди з’являються у вашому повсякденному житті раптово і від них важко зразу піти, адже терміново потрібно поговорити або допомогти. Токсичних людей не цікавить, чи ви зараз маєте час і можливість, адже в пріоритеті їхні проблеми.

Впевнений, що завжди правий.

Токсичні люди дуже вперті у розмові. Жодні ваші докази і аргументи не в змозі їх переконати.

Завжди критикує.

Вони критикують вас за ваш стиль життя, одяг, погляди тощо. Ви відчуваєте, що змушені виправдовуватися. Такі люди майстри непроханих порад та експертної оцінки.

Більше говорить, аніж слухає.

Говорять швидко, багато і перебивають. Токсичні люди не здатні підтримати здоровий діалог.

Пліткує.

Під час зустрічі розповідають про те, що сталось у житті інших, хто і що про кого сказав… Уся «брудна білизна» інших в одній розмові з вами.

Говорить лише про себе.

Жаліються, вихваляються, маніпулюють, знецінюють інших, радяться з вами стосовно власних проблем… Але у такому «діалозі», на жаль, немає партії для вас.

Втрачає контроль над собою.

Відчуваєте перепади настрою у людини, з якою близько спілкуєтесь і це вам нагадує проходження по мінному полю – один необережний рух (слово) і людина вибухає у гніві.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ У СПІЛКУВАННІ З ТОКСИЧНИМИ ЛЮДЬМИ ?

Звичайно, головна порада – їх уникати та відсіювати з власного життя.

Але, якщо все ж таки спілкування не уникнути,  то варто дотримуватися таких рекомендацій.

Намагайтесь не реагувати на той емоційний хаос, який вони створюють. Це маніпулятивна гра.

Не підтримуйте «жертовні» розмови та плітки. Будьте певні: людина, яка вам розповідає про інших – розповідає іншим про вас.

Не вступайте з ними у суперечки, адже їхні довгі монологи лише виснажать вас. Якщо все ж таки вам не вдалось уникнути розмови,  то погоджуючись кивайте, а самі продумуйте якомога швидший план «втечі».

Не бійтесь говорити «ні», навіть якщо хочеться пошкодувати й напоїти чаєм.

Якщо плануєте зустріч з такою людиною, чітко сформуйте теми для спілкування і часові рамки. Це дозволить мінімізувати «порожні» розмови.

Не сприймайте на власний рахунок. Адже токсичним людям абсолютно все одно кому пожалітись.

І пам’ятайте, таких людей не потрібно рятувати, намагатись сподобатись, шукати виправдання вчинкам, змінювати їх.

Бережіть себе і своє здоров’я.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР